Gönderen Konu: Ikinci el Dizel icten takma motor ıhtiyacı  (Okunma sayısı 10797 defa)

EKREM GÖZERİ

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: ekrem gözeri
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1953
Ikinci el Dizel icten takma motor ıhtiyacı
« : Haziran 02, 2014, 11:45:03 ÖÖ »

Degerli Arkadaslar.
Benim 7.5 metre boyunda , yaklasık 2500 kg agırlıgında Fiber yelkenli teknemde kullanmakta oldugum VOLVO PENTA MD 2  ( 60 lı yıllar ımalı ) emektar motorum  benden buraya kadar dedi. Motorcum bu motorlu toplamak yaklasık 2500 tl yı bulur , o nedenle bu motoru kenara koy ve bir İcten takma 16-20 hp motor arayısına gir dedi.
16-20 HP dizel sanzumanlı  ( icten takma ) ikinci el motor arayısım var. Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir. Selamlar. Ekrem Gözeri

izci04

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Ersin İzci
  • Bulunduğu İl: Yalova
  • Doğum Yılı: 1985
Ynt: Ikinci el Dizel icten takma motor ıhtiyacı
« Yanıtla #1 : Haziran 03, 2014, 12:23:57 ÖS »
Ekrem bey bütçeniz ne boyutlarda? bir volvo kullanıcısı olarak sizi tatmin edermi bilmem ancak uygun fiyatlı 0 motorlar dolaşıyor piyasada onları inceleme şansınız oldumu ?
Ersin İzci
1985/Armutlu

EKREM GÖZERİ

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #2 : Haziran 03, 2014, 02:50:33 ÖS »
Ersin Bey

Merhabalar. Bütce olarak yaklasık 6-8  bin arası bir miktar ayırdım. Sahibinden .com  ve diger bir iki kaynaktan inceleme imkanım oldu. Ikınci el diyoruz ancak akibetini bilmedigimiz bir motor karsımıza cıkabilir. Cin malı Solax in  yeni 20 hp lik motorunu 5000 cıvarına veriyorlar. Düsünüyorum. Sizde baska kaynaklardan elde edilmis bilgiler var ise paylasırsak sevinirim. Selamlar.Ekrem

izci04

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Ersin İzci
  • Bulunduğu İl: Yalova
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #3 : Haziran 03, 2014, 03:01:07 ÖS »
Ersin Bey

Merhabalar. Bütce olarak yaklasık 6-8  bin arası bir miktar ayırdım. Sahibinden .com  ve diger bir iki kaynaktan inceleme imkanım oldu. Ikınci el diyoruz ancak akibetini bilmedigimiz bir motor karsımıza cıkabilir. Cin malı Solax in  yeni 20 hp lik motorunu 5000 cıvarına veriyorlar. Düsünüyorum. Sizde baska kaynaklardan elde edilmis bilgiler var ise paylasırsak sevinirim. Selamlar.Ekrem

Bende size tam bunu söylemek istemiştim.haklısınız 2.elde karşınıza ne çıkacağı tamamen muamma.bende sahibinden.com'da solax ve katana motorları görmüştüm ve size bunları söyleyecektim.üstelik siz şaft,pervane vs gibi detaylar ile de uğraşmayacağınız için belki de söylediğiniz fiyatlardan daha ucuza alabilirsiniz.2.elden ise 0,garantili bir motor almak daha mantıklı olur hiç olmazsa sorun yaşadığınızda başlarına atacak bir muhattap bulursunuz.
Ersin İzci
1985/Armutlu

EKREM GÖZERİ

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2014, 03:32:51 ÖS »
Ersin Bey

Bilgiler icin cok tesekkurler. Motor ustalarına soruyorum insanı arada bırakıcı cevaplar veriyorlar , aklınızda hep bir acaba kalıyor.
Forumlardan da okudugum kadarıyla bahsi gecen motorlar icin kötü ifadeler kullanılmıyor aksıne Balıkcıların calıstıkları zor sartlarında bile sorunsuz oldugu belirtiliyor. Dediginiz gibi Yeni motoru al, bakım ve operasyonel durumlarını gözle ihtiyacın olan perormansı iste, hepsi bu.
Tekrar cok tesekkurler. Görüsmek üzere. Selamlar. Ekrem

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2014, 10:47:50 ÖS »
Ersin Bey

Bilgiler icin cok tesekkurler. Motor ustalarına soruyorum insanı arada bırakıcı cevaplar veriyorlar , aklınızda hep bir acaba kalıyor.
Forumlardan da okudugum kadarıyla bahsi gecen motorlar icin kötü ifadeler kullanılmıyor aksıne Balıkcıların calıstıkları zor sartlarında bile sorunsuz oldugu belirtiliyor. Dediginiz gibi Yeni motoru al, bakım ve operasyonel durumlarını gözle ihtiyacın olan perormansı iste, hepsi bu.
Tekrar cok tesekkurler. Görüsmek üzere. Selamlar. Ekrem

Ekrem bey bende bundan 3-4 sene önce Parsun motor almıştım.Ozaman da bu markayı herkes yok çin malı yok şöyle yok böyle diye kötülüyordu.Herkes jhonsoncu,yamahacıydı.Tamam zaten itirazım yok bunlar çok üstün,kendini fazlasıyla kanıtlamış markalar.Ki günümüzde hangi ürün Çin'de yapılmıyor? 2500 TL lik en iyi marka telefon dahi Çin'den geçiyor daha ne ? Ama diğer markalarında yedek parçası,muhattap alınabilecek bir yer olduktan sonra diğer söylentilere kulak asmamak gerek.Bende Ersin abiye katılıyorum.İkinci el bir motor almaktansa ben olsam 0 tercih ederim. Ancak tabikide muhattaplarınızı iyi araştırın lütfen.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!