Gönderen Konu: YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR.. 4,95 Yelkenli  (Okunma sayısı 5552 defa)

lonsiqir

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: EMRE HASANBAŞ
  • Bulunduğu İl: İSTANBUL
  • Doğum Yılı: 1990
YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR.. 4,95 Yelkenli
« : Ekim 08, 2015, 02:18:45 ÖS »

Öncelikle merhabalar,

Siz değerli üyelerin, amatör tekne yapımı maceralarına imreniyorum. Kendi teknemi yapmaya kara verdim. Fakat kafamdaki tek soru; postaları kestirmek ve yerlerine yerleştirme sorunu. Sanki çok zor gibi geliyor bana..

Yapmak istediğim 4,95 bir yelkenli. Bu konuda önerilerinize ihtiyacım var  :'(

Şimdiden teşekkürler değerli üyeler..

lonsiqir

• Yeni Üye
  • *
Ynt: YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR..
« Yanıtla #1 : Ekim 08, 2015, 02:22:49 ÖS »
Öncelikle merhabalar,

Siz değerli üyelerin, amatör tekne yapımı maceralarına imreniyorum. Kendi teknemi yapmaya kara verdim. Fakat kafamdaki tek soru; postaları kestirmek ve yerlerine yerleştirme sorunu. Sanki çok zor gibi geliyor bana..

BİR DE POSTALARI KOYMAMA GEREK VAR MI ? POSTALARI YAPMADAN BİR TASARIMLA YOLUMA DEVAM EDEMEZMİYİM ?

mertbese

• İleri Üye
  • Ad Soyad: Mert BEŞE
  • Bulunduğu İl: İzmir
  • Doğum Yılı: 1989
  • Tekne Adı: ŞAKA
Ynt: YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR.. 4,
« Yanıtla #2 : Ekim 08, 2015, 03:20:38 ÖS »
Öncelikle hoş geldiniz. Kendinizi tanıtın bölümünde bir tanışşak fena olmaz :) Tekne yapabilmek için insanın kendini yeterli hissetmesi kısa vadeli bir iş değildir. Bir süre boyunca bu konu hakkında sürekli bilgi edinerek, işin tüm detayını görerek kendinizi tekrar değerlendirmeniz gerekir. Sonrasında ise "Ben bu tekneyi yapabilirim" diyebilmeniz için sormuş olduğunuz bu soru ve bunun gibi sorabileceğiniz tüm sorulara kendiniz cevap verebiliyor olmanız gerekir. Benim size tavsiyem tekne yapımı ile ilgili sitede yer alan tüm bilgilerden faydalanın. Sorunuzun cevabı sitedeki konulardan birinde yer alıyor zaten. Tekne yapmaya karar vermek güzel fakat yapım aşamasında karşılaşacağınız daha önce ön görmediğiniz gerçekler de bir o kadar heves kırıcı olacaktır.

Dipnot: Yazılarınızı küçük harfle yazarsanız okunması daha kolay olacaktır.

lonsiqir

• Yeni Üye
  • *
Ynt: YARDIMLARINIZA İHTİYACIM VAR..
« Yanıtla #3 : Ekim 08, 2015, 03:26:58 ÖS »
Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Aslında beni korkutan da o sanırım. Karşılaşacağım sorunların ne olduğunu henüz bilmiyorum. Başladığım an itibari ile sizlerle paylaşarak, tüm sorunları aşacağıma da inancım tam  ;)

Aslında kafamdaki sorunun tek cümlede açıklamasını buldum şu an :)

Ücretsiz tekne planlarından birini indirip, CNC olan bir marangoza götürsem demonte olarak bana teslim edecek ve bana da sadece işçilikle birleştirmesi kalacak. Bu düşüncem doğru mudur ?

hurolt

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: hurol tunca
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1966
« Yanıtla #4 : Nisan 24, 2018, 09:09:33 ÖÖ »
merhabalar ben dingi tekne yapmak istiyorum her türlü makine cnc vs ekipmana sahibim sadece autocad çizimine ihtiyacim var marine kontradan
kesecek ve kendim montaj yapacag1m bana bir proje gönderirmisiniz

tcgberk

• Çırak Rehber
  • insanlar 3e ayrlır,yaşayanlar,ölüler ve denizciler
  • Ad Soyad: Tunç Aş
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1974
  • Tekne Adı: CJ 3B WILLYS
« Yanıtla #5 : Ağustos 15, 2019, 10:56:25 ÖÖ »
Öncelikle merhabalar,

oncelikle nasil bir tekneyapmak istediginize karar verin. Sonrasinda elinizde tekneye ait plan mevcutsa isin yarisi bitmis demektir . plan her seyi nasil kesilecegini ve nereye konacagini size gosterecektir . daha once maket yaptiysaniz hic bir farki yoktur .  eliniz alet edevat kullanmaya yatkinsa uygun malzeme ile  yapabilirsiniz .
pruvanız neta deniziniz sakin olsun

Sam Lighter

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Sami ÇAKMAK
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1975
« Yanıtla #6 : Ağustos 15, 2019, 11:43:12 ÖS »
Öncelikle merhabalar,

oncelikle nasil bir tekneyapmak istediginize karar verin. Sonrasinda elinizde tekneye ait plan mevcutsa isin yarisi bitmis demektir . plan her seyi nasil kesilecegini ve nereye konacagini size gosterecektir . daha once maket yaptiysaniz hic bir farki yoktur .  eliniz alet edevat kullanmaya yatkinsa uygun malzeme ile  yapabilirsiniz .

Karar verin, Azim edin, uygulayın ve ASLA vaz geçmeyin.... Karşınıza çıkan engeller sadece bir durak ve sizi hedefe sadece geciktirir. Adım adım, sabır ve çalışma ile...…

Saygılarımla...