Gönderen Konu: Taymen 500  (Okunma sayısı 8658 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Taymen 500
« : Kasım 16, 2011, 03:57:07 ÖS »

Teknik Özellikler:
Uzunluk, m-5.m
genişliğinde, 1,9 m
motor donanımlı tekneler olmadan Ağırlık, kg 250
kg Taşıma Kapasitesi 400
Pasazhirovmestimost insanlar - 4
güç dıştan beygir gücü - 30 -70
Ayna 10 derece Deadrise. balıkçılık. için tasarlanmış bir tekne yüksek ön cam, rüzgar ve püskürtme ile iyi korur. biz şişme yatak yaymak durgunluk önce sonra cam tente altında çıkarılabilir koltuk, uygularsanız, x 1,6 m, size yardımcı olabilir Kokpit boyutu 2 2-3 kişi uyur. Tekneler ile birlikte kolayca 3 kişi spiningovat olabilir

PLAN LİNKİ:http://www.yakutia.ru/~igor/T500/index.html

VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

mgolebatmaz

• Yeni Üye
  • *
Ynt: Taymen 500
« Yanıtla #1 : Aralık 02, 2011, 11:27:24 ÖÖ »
Arkadaşlar merhaba,
Forumunuza bir süre önce üye oldum, bu ilk mesajım. Forumu bir kaç gündür iyice inceledim, ilgilendiğim konu ile ilgili oldukça yararlı bilgiler var. Uzun süredir denizle daha iç içe olabilmek için, kendi teknemi yapmak ve açık denizlere çıkabilmek istiyordum.
Bu amaçla öncelikle İstanbul'dan ayrıldım, Didim'e yerleştim. Haftada en azından bir kaç defa denize çıkıyorum.
Hedeflediğim tekne; Mini 6.50 veya Karina23 tarzı spor yanı ağırlıklı, bir kişinin rahatça kullanabileceği türden açık denizlere çıkabilecek bir şey.  Şu an farklı mesleğim olsa da; daha önce teknik öğretmen olduğum için, el işlerine yatkınlığım oldukça iyidir. Fakat tekne yapımı konusunda hiç tecrübem yok.
Bu nedenle önce yarım kamera dıştan takma motorlu bir tekne yapmak istiyorum. Zaten ihtiyacımda var. Daha sonra deneyim kazanınca asıl hedeflediğim proje ile uğraşmak istiyorum.
Kardeşim reklam işiyle uğraştığından 150 X 200 cm kesim yapacak CNC tezgahı ile yanında çalışan grafiker arkadaşlar var. Tekneyi inşa edeceğim kapalı mekanda var. Elimde 15 BG. dört zamanlı Yamaha motorda atıl durumda bekliyor.
Aradığım plana en yakın Taymen 500 gibi geldi. Aslında istediğim yukarıdaki fotoğraftakilere benzer bir şey. Bu konuda sizlerin her türlü görüş ve önerinize hazırım. Planı ücretli veya ücretsiz temin edebilirsem hemen yapmaya başlayacağım.
Sevgi ve saygılar...

Son iki fotoğraf sanki Taymen 500'ün modifiye edilmiş hali gibi.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #2 : Aralık 02, 2011, 11:49:05 ÖÖ »
Bencede isteğinize uygun bir tekne Taymen.Yarım kamara isteğinizi çok karşılamayabilir ancak çok ufak değişikliklerle kamarasını istediğiniz duruma getirebilirsiniz.
Eğer iç denizlerimizde kıyı seyirleri vs gibi durumlarda kullanıcaksanız bu modifiye işleminiz sizin için engel veya tehlike arz etmez.Tekne yapmak için imkanlar dört dörtlük gibi görünüyor :)
Ayrıca reklam kesimi bir imkanınız var ise seçtiğiniz planların dwg ve dxf dosyaları olması gerekir.Yani autocad çizimleri.Bunun olmasına dikkat ediniz.Her türlü yardımı sitemizde bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

mgolebatmaz

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #3 : Aralık 02, 2011, 12:17:22 ÖS »
Bencede isteğinize uygun bir tekne Taymen.Yarım kamara isteğinizi çok karşılamayabilir ancak çok ufak değişikliklerle kamarasını istediğiniz duruma getirebilirsiniz.
Eğer iç denizlerimizde kıyı seyirleri vs gibi durumlarda kullanıcaksanız bu modifiye işleminiz sizin için engel veya tehlike arz etmez.Tekne yapmak için imkanlar dört dörtlük gibi görünüyor :)
Ayrıca reklam kesimi bir imkanınız var ise seçtiğiniz planların dwg ve dxf dosyaları olması gerekir.Yani autocad çizimleri.Bunun olmasına dikkat ediniz.Her türlü yardımı sitemizde bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Volkan kardeşim katkın için teşekkür ederim.
 Taymen 500'ün güvenliğine oldukça önem vermişler her yanı destek parçası :-)) Ayrıca kapalı bölümlerin bazılarına yüklü ağırlığı kaldıracak kadar köpük takviyesi yaparsam  batmazlığıda sağlamış olurum. Bunu tekneyi yaparsam bana iyi deneyim sağlar. Piyasada satılan bir çok tekneden daha iyi teknem olur.
Taymen 500'ün dwg ve dxf planlarını daha öncede aradım fakat sitenizde ve kendi sitelerinde bulamadım. Olmadı yapımcısına mail atarak ile temin etmeye çalışacağım.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #4 : Aralık 02, 2011, 12:51:23 ÖS »
Köpük uygulamasını bende yapmayı düşünüyorum.Batmazlığa çok iyi katkısı olacağı düşüncesindeyim.
Çok yakışıklı bir tekne güzel bir seçim yapmışsınız dediğim gibi kamara seçeneğini modifiye etme şansınız var.Aklınıza takılan soruları ilgili bölümlere başlık halinde açmaktan hiç çekinmeyiniz.Hem tartışılır hemde sizler gibi soruları olanlar da yararlanmış olur.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com