Gönderen Konu: Süper Yalıtım Malzemesi Meges ic Pu Armuz  (Okunma sayısı 9602 defa)

tolga3010

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: tolga yılmaz
  • Bulunduğu İl: isparta
  • Doğum Yılı: 06.11.1977
  • Tekne Adı: ( HURİ )
Süper Yalıtım Malzemesi Meges ic Pu Armuz
« : Eylül 11, 2012, 03:37:23 ÖS »

arkadaşlar bu malzemeyi ben aldıgımda kandırıldım veya kazıklandım diye düşünmüştüm uzun zamandır bir kenarda bekliyordu malzemenin içerigini okuyup araştırdıktan sonra tekneye kullanmadan önce bi deney yapmaya karar verdim yumurta koydukları sepetin sadece içine bu maddeyi tek kat uyguladım macun gibi sertleştiriciyi az koyarsanız spatulayla çok koyarsanız rulo ile uygulanıyor 48 saat de kemikleşti ve içine su doldurdum 20 gün suda buharaşma hariçinde bir kayıp olmadı

malzeme donunca kemikleşiyor elastik gibi bişey oluyor zımpara yapılabiiyor daha sonra teknenin yarık ve çatlaklarda kulanmaya karar verdim vida yerlerinin üzerine bastım yarıkları doldurdum cırt kelepçeleri çıkarmadım ayrıca bakır telleride sökmedim ve bunların deliklerini ve üstlerinide kapladım

güzel bi malzeme su depoların yaıtımında ve metal teknelerin su yalıtımında ahşap tekne yalıtımında evlerin çatı ve logar su boruların yalıtımında kullanılıyor biraz tuzlu ama kullanım alanı geniş ben inceledim kullanıyorum sizlerde bi inceleyin derim

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
Ynt: Süper Yalıtım Malzemesi Meges ic Pu Armuz
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2012, 08:45:35 ÖS »

malzeme donunca kemikleşiyor elastik gibi bişey oluyor zımpara ......

ürün donunca kemikleşiyormu ? elastikleşiyormu? 

poliüretan bazlı macunlar kemikleşmez benim bildiğim, epoksi bazlılar kemikleşir. PU bazlılar epoksi bazlılara göre biraz daha elastik kalır.
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

tolga3010

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: tolga yılmaz
  • Bulunduğu İl: isparta
  • Doğum Yılı: 06.11.1977
  • Tekne Adı: ( HURİ )
« Yanıtla #2 : Eylül 11, 2012, 10:56:28 ÖS »
evet dogrudur ben onunda çaresini buldum sertleştiricisini bir5az fazla atıyorsun kemik gibi oluyor arda bey sizin yolladıgınız epoksi yapıştırıcının sertleştiricisinden takviye yaptım kemik gibi kaldı ama sonra düşündüm elastik gibi kalması daha mantıklı çatlama olmaz ve esneme yapar

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2012, 12:36:15 ÖS »
evet dogrudur ben onunda çaresini buldum sertleştiricisini bir5az fazla atıyorsun kemik gibi oluyor arda bey sizin yolladıgınız epoksi yapıştırıcının sertleştiricisinden takviye yaptım kemik gibi kaldı ama sonra düşündüm elastik gibi kalması daha mantıklı çatlama olmaz ve esneme yapar

Tolga Bey;

yapmış olduğunuz karışımdan memnunsanız güzel, fakat farklı ürünleri ,farklı ürünlerle karıştırmak pek doğru değil, iki ürün denk gelmiş ve reaksiyonu tamamlamış. Her firma, çift komponenli ürünlerinde,  kendi ürünü için ve kendi ürününe yetecek kadar  ( ve biraz daha fazla ) sertleştiriciyi ambalajlar. Ürünün sertleştiricisini fazla yada az koymak yada farklı ürünleri karıştırmayı önermiyorum, çok kötü süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Vermiş olduğunuz bunca emek boşa gider. :-\  .

Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya