Gönderen Konu: İzmir'den Selamlar  (Okunma sayısı 3857 defa)

yduru

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: yusuf duru
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1980
İzmir'den Selamlar
« : Temmuz 09, 2014, 04:57:58 ÖS »

Tüm tekne ve deniz severlere merhaba.

İsmim yusuf 80 doğumluyum izmir'de yaşıyorum. Lazer kesim işiyle uğraşıyorum. Tekne almak mı yoksa yapmak mı sorusuna çözüm ararken nette bu siteyle karşılaştım. Elimden geldiği kadar tüm konuları gözden geçiriyorum. Fikir almaya çalışıyorum. Kafamdaki sorulara henüz tam çözüm bulamasamda bu sitenin bana yararlı olacağına inanıyorum.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: İzmir'den Selamlar
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2014, 05:43:58 ÖS »
Merhabalar aramiza hosgeldiniz.Ihtiyaciniz olan tekneyi yazin hep beraber sesli dusunelim almakmi yapmak mi diye.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ozancirpan

• İleri Üye
  • ozancirpan.blogspot.com
    • Bi Dahamı Gelecez Dünyaya
  • Ad Soyad: Ozan ÇIRPAN
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1981
  • Tekne Adı: Rüzgar
« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2014, 09:07:38 ÖS »
Hoş geldiniz aramıza

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #3 : Temmuz 09, 2014, 09:14:30 ÖS »
Hosgeldin derken
Her nekadar daha tekne yapamasamda 😭 maketlerle ugrasirken aldigim hazzi dusunerek yapmak diyorum

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #4 : Temmuz 09, 2014, 10:14:49 ÖS »
Hoşgeldiniz, denizin çağrısını duymuşsunuz.  :D Kolay gelsin şimdiden.

yduru

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: yusuf duru
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1980
« Yanıtla #5 : Temmuz 10, 2014, 11:50:05 ÖÖ »
Merhabalar aramiza hosgeldiniz.Ihtiyaciniz olan tekneyi yazin hep beraber sesli dusunelim almakmi yapmak mi diye.

Volkan bey merhaba

sizin konularınızı, yazılarınızı, yaprıklarınızı Erol bey'in kilerle beraber ilgiyle okuyorum . Arıca 4.60 EHİTAY Motorboat projesini Mesut bey'in çalışmalarınıda dün hatim ettim.

Hatta iki gündür Erol Bey'in deneyim ve bilgilerinde faydalanabilmek için kendisiyle iletişime geçtim. Sizlerdende bilgi yardım almak yolda aydınlanmam için harika olur.

Bu siteye gelen herkezin hayelleri ve idealleri mutlaka vardır. Benimde 7 - 8,5 m boy 3m genişliğinde bir tekneye sahip olma hayel ve idealim var. Tabiki herşeyin maddi güç ile orantılı olduğunuda biliyorum. Bu konudan Erol Bey e de bahsettim. Sağolsun çok güzel bilgiler verdi. Maddi olarak çok güçlü biri değilim. Bu sezona da bitti gözüyle bakıyorum. İstediğim gibi bir tekneye sahip olmak için çok beklemem gerektiğinide biliyorum. Ama burada yapılan örnekleri , süreçleri, harcanan zamana bakınca sanki bende bu kadar zaman harcarsam olur gibime de geliyor. bu nedenle alabileceğim para karşılığındaki bir tekne yerine bu miktarı yapıma harcayıp birazda zaman verip biraz fazlasını harcayıp iyi birşeye sahip olabilirim gibime geliyor. İşte tam bu noktada ikileme düşüyorum almak ile yapmak arasında. Çünkü herşeyden önce kendi tekneni kendin yap projesi için tam olarak uygun bir yerim yok . Çalıştığım yerin önü müsait ama herkeze açık bir alan bu nedenle yapım aşamasında dış tehtidlerden çok etkilenirmiyim düşüncesi var. Ama sanayi bölgesinde olduğum için herşeyde elimin altında. birde sizlerin yaptıkları projeleri inceleyince hem keyifleniyorum hem heyecanlanıyorum hemde korkuya kapılıyorum. Tabi kendi teknemi yapma düşüncesine beni en çok iten çok yakından tanıdığım büyüklerim iki kardeş. Kendilerine 10m boy (dinlence hariç) 3m genişlik bir tekne yapıyorlar. Bitim aşamasına geldiler sanırım 1 ay içinde suya inecek ancak harcanan zaman tam 2 sene. Tabi herşey yine para meselesi. Bütcelerini daha erken ayarlayabilselerdi daha erken biterdi. Örnek aldıkları model sentori 50 rs. Gerçi normalde o tekne 16 m ama 10m e uyarladılar. işte bu durumda ne yapmam gerekir doğru karar nedir