Gönderen Konu: Sitemizde Görmek İstediğiniz Bölümler?  (Okunma sayısı 11309 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Sitemizde Görmek İstediğiniz Bölümler?
« : Ekim 13, 2011, 09:52:15 ÖS »

Siz değerli üyelerimizin görüşleri bizler için çok değerli.Bu kapsamda sitemizde görmek istediğiniz bölümleri bu başlık altında bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.Paylaşacak daha çok bilginin olduğu kanısındayız.Sizlerinde sitemizde ... bölümleri görmek istiyorum gibi önerileri varsa lütfen bizimle paylaşın.Çok teşekkürler..

Denizrehberim Forumu
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ismailoruc

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Oruç
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: Devekuşu-2
Ynt: Sitemizde Görmek İstediğiniz Bölümler?
« Yanıtla #1 : Ekim 14, 2011, 03:26:48 ÖS »
Volkan az önce yazdığıma devam ederek derimki
sen burda bir başlık açsan deizden karaya bakmak için gençlere ne yapılır gibi vs
ve burdaki üyeler bu konuyu tartışsa

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #2 : Ekim 14, 2011, 05:46:36 ÖS »
hangi bolumde ve nasil bir acabilirim ismail abi bir fikrin varmi? Ayri bir kategori olarakmi acalim bolum olarakmi yoksa konu icerisinde ayri bir baslikmi?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

ismailoruc

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Oruç
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: Devekuşu-2
« Yanıtla #3 : Ekim 14, 2011, 06:26:44 ÖS »
ayrı bölüm yani ana syfadan görünecek bişi olsa
adına denizden karaya bakmak, gençlere deniz aşısı vb gibi bir isim.

aynı şekilde hoşgeldini  de yapabilirmiyiz

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Sitemizde Görmek İstediğiniz Bölümler?
« Yanıtla #4 : Ekim 14, 2011, 07:57:30 ÖS »
Abi istediğimiz herşeyi yapabiliriz. Şuraya şu şekilde konu açalım dediğin anda açabilirim hiç sorun yok.Denizrehberim Aile kategorisinin altında ayrı bir bölüm oluşturalım adını seçelim içeriğini nasıl düzenleyelim ? Hoşgeldiniz nasıl bir şey abi anlayamadım onu
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Payaz

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Elif Öztürk
« Yanıtla #5 : Kasım 14, 2011, 11:14:26 ÖS »
Fotografcilikta ilgi alanlarim arasinda.Deniz fotograflari cekiyorum ve bunlari paylasmaktan mutluluk duyarim. eger fotograf bolumu acarsaniz severek paylasimlar yapabilirim

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Kasım 14, 2011, 11:25:52 ÖS »
Tabikide memnuniyetle açarız bu bölümü :) Fotograflarınızıda şimdiden büyük bir heyecanla bekliyoruz :) Belki foto paylaşmak isteyipte paylaşamayan nice üyemiz vardı onlarında önünü açmış oluruz :) Çok teşekkürler bu gece gerekli işlemleri yapacağım.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Payaz

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Elif Öztürk
« Yanıtla #7 : Kasım 15, 2011, 01:16:20 ÖS »
Cok tesekkur ederim.İlgi ve alakaniza hayranim bolum hemen acilmis :) En yakin zamanda paylasimlara balsayacagim..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #8 : Kasım 15, 2011, 01:28:48 ÖS »
Rica ederim.Görevimiz.Keyifli Paylaşımlar :) Merakla bekliyoruz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

nuranreis

• Yeni Üye
  • *
  • profesyonel turist rehberiyim(ispanyolca)
    • kamihan
« Yanıtla #9 : Şubat 05, 2012, 04:20:47 ÖS »
Merhaba sayin Vlkaydin,
Ben nuranreis,
Herseyden once boyle bir blogu olusturdugunuz icin sizleri tebrik etmek istiyorum, Bunun, Turkiyemiz gibi 3 tarafi denizlerle cevrili bir ulkede,simdiye kadar olmamasi veya cok az olmasi cok sasirtici ve uzucu bir olaydir...sizler icimize biraz su serptiniz,
Hernekadar bu forumda yeniysemde,cesitli ulkelerdeki forumlari,bir deniz ve tekne asigi olarak izliyorum..(Ingiltere,Fransa,Hollanda,Isvec,Norvec,Avustralya gibi)..amac degisik tekne insaa yontemlerini incelemekti.Ne uzucudur ki,her forum insanlarin bilgi ve tekniklerini gelistirmeye yardimci olma ozelligine sahip olmak istese de,sonunda bilgili,egitmen diye adlandirabilecegimiz sevgili ustalarimiz,tecrube sahibi kisilerin,sadece insaa terimlerinden anlayabilecek kisilerle yapmis olduklari bir forum olmakdan daha oteye gidememislerdir...Aslinda amac kotu degildir ama her forumun sonu bu olmustur...Bu ise yeni baslamak isteyenler,insaa ile hic alakasi olmayanlar,ama bunu hep hayal edenkler ne yapacaklar ???bu tip insanlar yoktur diye dusunmeyin,ben bunlardan biriyim,zamaninda tekne sahibi de oldum(ticari tekne),ama kendi teknemi insaa etmek ayri birsey..ben ve benim gibi kisilerin nereden baslayacaklarina yardimci olacak bir bolum yaratmanizi tavsiye edebilirim, halen ne tecrubelilerin ne de acemilerin, plan proje okuyabilmeleri ve anlayabilmeleri icin, tam anlamiyla yararlanabilecekleri aciklamalar,veya varsa bir kitap tavsiye edilmemistir...plan okuyup anlayabilme uzerine bir forum olusturmanizi ozellikle rica ediyorum...

Tesekkurler ve varliginizin devami dilegiyle....

nuranreis
nuranreis

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #10 : Şubat 05, 2012, 05:36:38 ÖS »
Sevgili NuranReis

Bahsettiginiz konuda cok haklisiniz.Gerci en iyi ornek bu sitede ben varimdir heralde.Kendinizi okadarda kucumsemeyin.Hepimiz amator yapimciyiz marongoz veya tersane sahibi/calisani degilizki.Benimde cok birsey bildigim soylenemez 0 dan baslayip yavas yavas ogrene ogrene yapiyorum.

Bahsettiginiz konu ile en kisa surede ilgilenecegim.Kendi Tekneni Yap bolumune bahsettiginiz gibi bir bolum olusturup bu ise yeni baslamak isteyen kisilerin ilk ugrayacaklari yer olmasini saglayacagim. Icerisindeki bilgi hazineside zamanla,tartisarak,arastirarak,abilerimizin,kardeslerimizin destegi ile genisleyecektir.

Olumlu goruslerinizi paylastiginiz icin cok tesekkurler.Onerinizi gerceklestirmek icin elimden geleni yapacagim :)

Saygilarimla.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #11 : Şubat 05, 2012, 07:08:44 ÖS »
Zannederim en çok stitch& glue(dik yapıştır) ( küçük tekneler için), Kalıp üzerine stinger üzeri  kontra/epoksi ( senin s650) ya da kontraplak postalar/çerçeveler üzerine stinger ve kontra/epoksi ( kavalier, pilgrim ve nataliler gibi) bizim forumumuzda örneği olan üretim metodları olacak gibi gerçi temelde hepsi birbirine benziyor ama :)

nuranreis

• Yeni Üye
  • *
    • kamihan
« Yanıtla #12 : Şubat 06, 2012, 04:27:04 ÖS »
Sayin Volkan Aydin,
Cevabiniz icin cok tesaekkurederim...en kisa zamanda ilgileneceginize samimiyetle inaniyorum....Bence acilmasi gereken bolumlerden biri de plan okumakla ilgili olmalidir.
En pahalli ve detayli plani bile satin alsak ,okumayi ve anlamayi bilemedikten sonra neye yarar...ozellikle ben ve benim gibi yeni baslayanlar icin,plani anlamak cok onemli..

Bir de yeni bir tecrubemi sizlere iletmek istiyorum...
Kendi tekneni yap slogani cok iyi ama hep agac aksamdan bahsediliyor...bu teknelerin hic mi motoru olmaz,pala ve pervane takimlari hic mi kullanilmaz,yani yaptigimiz tekneler icinde hic mi icten takma motor kullanilmaz ???? varsayalim motorsuzdurlar, pekii yalken donanimi da mi yoktur arkadaslar...bu is teknenin agac aksamini yapip oturup beklemekle olmuyor bildigim kadariyla...
Ispanyanin Madrid sehrinde ki denizle alakasi yoktur cok yetenekli,marangoz bilgisi yuksek,plan proje okumayi bilen biriyle tanistim,bir ingilizdi,ekonomik sorunlari olmayan,ve hatta20 metrelik tekne insaa edilebileinecek yari kapali sahasi olan,herturlu alet edevati olan bir kisiydi,simdi ismini ve modelini unuttum ama 1958 yillarinda yapilmis eski bir klasik ingiliz teknesi insaa etmekle ugrasiyordu..son gordugumde,oturmus kara kara dusunuyordu...ne oldugunu sordugumda motoru bu tekneye nasil yerlestirilecegini hic dusunmedigini,ayrica motorla ilgili herhangi bir bilgisinin de olmadigini soylemisti...aradan 3 sene gecti..tekne hala orada bekliyor.
Yani agac isleriyle ugrasmaktan zevfkalmak birsey,bir tekneyi butunuyle insaa etmek baska birsey...marangozlukla,tekne insaa etnek arasinda buyuk fark oldugunu o zaman hissettim...gecenlerde herkesin yararina olacak cok detayli bir kitap buldum...benimki ispanyolca ama ingilizcesinin de oldugunu biliyorum piasada, belki bir iyiliksever turkceye cevirmistir...motor ustune hicbir bilgisi olamayan biri bile biranda herseyi anlayabiliyor...motor aksamlarinin kesitleri alinarak cizilmis,ayni zamanda anlatimi var muhtesem bir kitap...tavsiye ederim..motor,dumen aksamlari,pervaneler,yelken donanimlari,jabskolar vs...hersey var

Charlie Wing yazari...kitabin ismi ispanyolca ceviride.....teknelerin parcalari nasil calisir....zevfkle okuyun.

saygilar sevgiler
nuranreis

nuranreis

• Yeni Üye
  • *
    • kamihan
« Yanıtla #13 : Şubat 06, 2012, 04:40:29 ÖS »
Degerli zamaninizdan biraz daha calacagim ama bu bir paylasim sadece.
Daha once bahsetmis oldugum kitapi sizler icin internette arastirdim...
Orijinal ismi

HOW THE BOAT THINGS WORK...........YAZARI CHARLIE WING
THE MCGRAW-HILLS COMPANIES BASMIS KITABI ILK DEFA

INTERNETE DIREK KITABIN ISMINI GIRIN VEYA ONCE BASIMEVI SONRA YAZAR KITABIN ISMI HEMEN ONUNUZEACILIYOR

SAYGILAR
nuranreis

drunal79

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: ünal
  • Bulunduğu İl: karakurt
  • Doğum Yılı: 1979
« Yanıtla #14 : Mayıs 22, 2014, 11:05:46 ÖS »
En büyük sıkıntı yer problemi bu çözmek adına yakın yerde oturanların yardımlaşacağı bir bölüm olsa zannımca çok faydalı olur

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi