Gönderen Konu: Nancy Jane 5,75  (Okunma sayısı 20943 defa)

ehitay

• İleri Rehber
Ynt: Nancy Jane 5,75
« Yanıtla #15 : Mart 12, 2014, 11:38:54 ÖS »

Japon yapıştırıcıda olabilirdi, 5 ve A,B parçalarını göremedim.

myasar

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: murat
  • Bulunduğu İl: antalya
  • Doğum Yılı: 1982
« Yanıtla #16 : Mart 13, 2014, 12:00:12 ÖÖ »
Japon yapıştırıcıda olabilirdi, 5 ve A,B parçalarını göremedim.
Abi o parçaları kesmemiştim daha poto çekerken sonradan kestim ve bir şey soracağım sana a-b parçalarını yanlarına kaplıyacağım yalnız a'nın üzerindeki parça nereye geliyor abi onu bulamadım

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #17 : Mart 13, 2014, 12:28:15 ÖÖ »
Kabinin yan güverteleri olarak üstte yeralıyor.

kodak0778

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: adem manavgat
  • Doğum Yılı: 1980
« Yanıtla #18 : Mart 15, 2014, 03:57:49 ÖS »
ero abi ellerine sağlık öncelikle bu cad çizimleriyle cnc de kesim yapılabilirmi yoksa sadece cıktı almak icinmi ve birde salma ve omurga parça parça olarak gözüküyor bütün olması daha sağlıklı olmazmı  teşekkürler

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #19 : Mart 15, 2014, 06:08:04 ÖS »
ero abi ellerine sağlık öncelikle bu cad çizimleriyle cnc de kesim yapılabilirmi yoksa sadece cıktı almak icinmi ve birde salma ve omurga parça parça olarak gözüküyor bütün olması daha sağlıklı olmazmı  teşekkürler
Cnc kesimde A0 kağıda çıktıda mümkündür, omurga masif ahşap görünüyor, bu ebatta ahşap bulunamayacağı için parçalı yapılmış, pdf dosyasında bağlantı detayları görünüyor.

kodak0778

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #20 : Mart 16, 2014, 12:33:33 ÖÖ »
abi rahatsız ediyorum ilk denenmem olacağı için  salmayı hertürlü hallederim ama iç omurganın detaylı bağlantı çizimleri varsa  ekleyebilirmisiniz  pdf den pekbişey anlayamadım tam  öncemi birlestirecem  veya postanın altınamı monta olacak yoksa postanın üstünemi  orasını tam anlayamadım teşekkürler

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #21 : Mart 16, 2014, 12:43:23 ÖÖ »
abi rahatsız ediyorum ilk denenmem olacağı için  salmayı hertürlü hallederim ama iç omurganın detaylı bağlantı çizimleri varsa  ekleyebilirmisiniz  pdf den pekbişey anlayamadım tam  öncemi birlestirecem  veya postanın altınamı monta olacak yoksa postanın üstünemi  orasını tam anlayamadım teşekkürler
İçomurga aynı zamanda montaj kalıbı olarak kullanılan bir parça bağlantı detayını görebileceğiniz bir görsel modeli yarın yayınlarım. Modelinimi yapıyorsunsunuz tekneyimi?

kodak0778

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #22 : Mart 16, 2014, 02:06:26 ÖÖ »
nasip olursa tekneyi yapacam abi.  su an yurt dışındayım 2 haftaya döneceğim burada küçücük gölde bile yüzdürmek için insanlar tekne yapıyor  yaparlerken izledim ordan merak sardı derken bu siteyi buldum 3 tarafı denizle çevrili bi ülkede yasıyoruz ama  amatör denizcilikte cok gerideyiz  dönünce baslayacam kısmet olursa .. bağlantı olarak kullanılacağını anladım birbirine nasıl bağlanacak onu tam anlayamadım  parça parça olması karıştırdı  kafamı  bütün olsa sıkıntı yoktu birde cad çizimlerindeki postanın parçaları 2 er adet basılacak sanırım yarım profil olarak çizilmiş  aynanında yarısının göründüğü gibi kusuruma bakmayın ilk olduğu için fazla soruyorum  cok afedersiniz  ellerinize sağlık

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #23 : Mart 16, 2014, 02:13:19 ÖÖ »
Nancy Jane omurga, posta ve kemere montajinı gösteren 3D dxf dosyası linktedir. Link: https://docs.google.com/file/d/0B3yHWxAp-wqVQjZPQkhEMVY4Y0k/edit Montaja başlarken üretilen postalar, takviye parçalarıda bağlanarak omurgada açılan yuvalara yerleştirilir. Bu işlem postaları aksına ve seviyesine getirir. Omurga, salma ve baştaki üç parçalı omurga elemanları resimdeki saplama mantığıyla bağlanmalıdır. Postaların simetrik olan tarafları çizilmemiştir.

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #24 : Mart 16, 2014, 02:19:36 ÖÖ »
Yapılacak olmasına memnun oldum, sormaktan çekinmeyin ltf, sadece iyice inceledikten sonra sorun, yapımcılara desteğim sonsuz, şimdiden kolay gelsin.

kodak0778

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #25 : Mart 16, 2014, 03:25:31 ÖÖ »
abi gönderdiğiniz linkteki dosya boş  gözüküyor beyaz bi sayfa  tseekürler

kodak0778

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #26 : Mart 16, 2014, 03:41:10 ÖÖ »
cok saol abi tamam açıldı takıldığım yer olursa tekrar rahatsız ederim  ellerinize sağlık

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #27 : Mart 16, 2014, 09:14:44 ÖS »
abi gönderdiğiniz linkteki dosya boş  gözüküyor beyaz bi sayfa  tseekürler
Değerli üyeler;
Linkteki dxf dosyası google drive da önizlemesi yapılamayan bir format olduğu için beyaz bir önizleme sayfası çıkıyor, linkte sıkıntı yok, çıkan dosyayı download edip bir cad programıyla açabilirsiniz.

dalgic

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Eray Dalgıç
  • Bulunduğu İl: İzmir
  • Doğum Yılı: 24.04.1995
« Yanıtla #28 : Ekim 28, 2014, 02:12:12 ÖS »
Plan proje alabilirmiyim eray-dalgic@hotmail.Com

Gerçek boyutlu yapıcam

murat alemdar

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: murat alemdar
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1981
« Yanıtla #29 : Kasım 03, 2014, 07:43:59 ÖS »
 Nancy Jane   alakalı  link  calısmıyor   rica  etsem   calışmalarınızı banada   atarmısınız  murat_alemdr@hotmail.com. motor  yatlarla   alakalı başka   calışmalarınız  varsa  sizden  yardım almak beni mutlu eder