Gönderen Konu: Shore Lark Tekne Yapımı  (Okunma sayısı 34961 defa)

cenkguney

• Çırak Rehber
Ynt: shore lark
« Yanıtla #15 : Aralık 23, 2014, 11:37:55 ÖS »

abi dekupaj ile suyuna keserken cok zorlaniyorum bana pek yumsak gelmedi tabi bu benim dekupajin kalitesinden ve benim acemiligimdem olabilir birde tomruklar yaklasik 3-4 senelik kurumus olmasi sertlestirirmi onuda bilemiyorum ama bildigim keserken baya zorluyor 😄

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Shore Lark Tekne Yapımı
« Yanıtla #16 : Aralık 23, 2014, 11:44:39 ÖS »
abi öncelikle hayırlı olsun. :) teknenin bir fotoğrafı yokmu ileride nasıl birşey olacak neye benzyecek?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #17 : Aralık 23, 2014, 11:47:29 ÖS »
abi öncelikle hayırlı olsun. :) teknenin bir fotoğrafı yokmu ileride nasıl birşey olacak neye benzyecek?

evet cenk onu unutmuş..illa vardır modellemesi teknenin Erol bey ihmal etmez..

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #18 : Aralık 23, 2014, 11:48:32 ÖS »
yahu Erol beye mesaj attında tanıyan üyeler,dönsün gelsin yine foruma..

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #19 : Aralık 23, 2014, 11:55:13 ÖS »
shore lark tip olarak degisik birsey fakat biz onun ust kismi ve ic dizayni ile oynucaz bir takim suslemeler yapicaz nasip olursa ama kabaca kasa omurga su sekilde olucak

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #20 : Aralık 24, 2014, 12:00:08 ÖÖ »
servet abi erol beyin daha dogrusu erol abimin lutfen yanlis anlamayin bendeki yeri farkli kendisi hic pes etmeden benle ugrasmaktan sagolsun vazgecmedi onun iteklemesi ile basladim ama. aramizdaki hukuk erol abi geri don demeye yetecegini sanmiyorum ayrica bildigim kadari ile siz forumda eskisiniz  ve kurucu volkan varken banada duscegini sanmiyorum

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #21 : Aralık 24, 2014, 12:01:36 ÖÖ »
sahsi olarak ben cani gonulden isterim cunku kendisin bilgi ve tecrubesinden her daim faydalanmak isterim

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #22 : Aralık 24, 2014, 12:02:23 ÖÖ »
ben yazarım..bir kaç kişi daha yazarsa daha iyi olur..boyu eni ne bunun?

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #23 : Aralık 24, 2014, 12:03:48 ÖÖ »
aaa pardon acemilik iste 😃😃 4.30 x 1.50
volkan cok tesekkur ederim yazdim zannediyordum yazmamisim

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #24 : Aralık 24, 2014, 12:12:04 ÖÖ »
servet abi erol beyin daha dogrusu erol abimin lutfen yanlis anlamayin bendeki yeri farkli kendisi hic pes etmeden benle ugrasmaktan sagolsun vazgecmedi onun iteklemesi ile basladim ama. aramizdaki hukuk erol abi geri don demeye yetecegini sanmiyorum ayrica bildigim kadari ile siz forumda eskisiniz  ve kurucu volkan varken banada duscegini sanmiyorum

Abi kendisi benden dolayı aramızdan ayrıldı.Altını çizmek isterim bir hatam,kusurum ve saygısızlığım olmamasına rağmen kendisinden özür diledim ve özrümü kabul etmedi.Geçen bir konuda daha doğrusu tartışmada kimsenin birbirini kırmaması ve saygılı bir tartışma ortamından dolayı ve bu durum hoşuma gittiğinden dolayı espirili bir şekilde ' bu saygılı tartışmadan dolayı tüm kültür mantarlarına teşekkür ederim' yazmıştım ve kendisi bu cümleyi saygısızlık olarak anlamlandırmış. Buraları hepimizin abi her gelenin başımızın üstünde yeri var,herkese kapımız açık.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #25 : Aralık 24, 2014, 12:16:09 ÖÖ »
abi dekupaj ile suyuna keserken cok zorlaniyorum bana pek yumsak gelmedi tabi bu benim dekupajin kalitesinden ve benim acemiligimdem olabilir birde tomruklar yaklasik 3-4 senelik kurumus olmasi sertlestirirmi onuda bilemiyorum ama bildigim keserken baya zorluyor 😄
  Dekopajın ucunu değiştir Cenk, körelmiştir o  ;). Kuruduğu için biraz sertleşmiş olabilir, Yumuşak derken bir balsa kadar değil. Oymacılarda iskarpela ile çalışır zaten.

KARANLIK

• Onursal Üye
« Yanıtla #26 : Aralık 24, 2014, 12:19:20 ÖÖ »
yahu Erol beye mesaj attında tanıyan üyeler,dönsün gelsin yine foruma..
   O iş Volkan'da biter.

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #27 : Aralık 24, 2014, 12:20:55 ÖÖ »
dekupaj ucu olarak bosch aldim ilki yandi 2 ciyi taktim. simdilik tikirdiyoruz bir ara cirakligim marangozda gecmisti meslek olarakta elektrikci olunca hayatim insaatlarda gecti takim taklavatlara yabanci olmamakla beraber sert demek istedigim abi sanki gurgen agci gibi bilmiyorum anlatabildimmi cokta onemli degil zagten sagdece hissettigim bir unsurdu

KARANLIK

• Onursal Üye
« Yanıtla #28 : Aralık 24, 2014, 12:28:51 ÖÖ »
Abi kendisi benden dolayı aramızdan ayrıldı.Altını çizmek isterim bir hatam,kusurum ve saygısızlığım olmamasına rağmen kendisinden özür diledim ve özrümü kabul etmedi.Geçen bir konuda daha doğrusu tartışmada kimsenin birbirini kırmaması ve saygılı bir tartışma ortamından dolayı ve bu durum hoşuma gittiğinden dolayı espirili bir şekilde ' bu saygılı tartışmadan dolayı tüm kültür mantarlarına teşekkür ederim' yazmıştım ve kendisi bu cümleyi saygısızlık olarak anlamlandırmış. Buraları hepimizin abi her gelenin başımızın üstünde yeri var,herkese kapımız açık.
    Yav yanlış tuşa bastım, alıntı boş gitti  :D.
  Volkan, burada yazıyoruz, sonra işaretler (smileymi nedir) falan koyuyoruz ama sonuçta karşılıklı olarak söylenince güleceğimiz şeyler, yazı olunca yanlış anlamlandırmalara ve soruna dönüşüyor. Sen gene de durumu anlat ve davet et. Mesajla değil, telefon et.
    Cenk, dekopajın hızını da ayarla. Kalın parça kesiyorsan ne kadar kalite olursa olsun körletiyor uçları. Kalın parçada hızlı devir hem zorlar hemde ucu yakar.

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #29 : Aralık 24, 2014, 12:34:01 ÖÖ »
    Yav yanlış tuşa bastım, alıntı boş gitti  :D.
  Volkan, burada yazıyoruz, sonra işaretler (smileymi nedir) falan koyuyoruz ama sonuçta karşılıklı olarak söylenince güleceğimiz şeyler, yazı olunca yanlış anlamlandırmalara ve soruna dönüşüyor. Sen gene de durumu anlat ve davet et. Mesajla değil, telefon et.
    Cenk, dekopajın hızını da ayarla. Kalın parça kesiyorsan ne kadar kalite olursa olsun körletiyor uçları. Kalın parçada hızlı devir hem zorlar hemde ucu yakar.
abi black&decker aldim her nekadar resminde devir ayari olsada kutuyu acinca orjinalinde devir ayari yok  tamgaz devam ediyoz 😄