Gönderen Konu: 7.50 M - POP25 - Zafer KAFA  (Okunma sayısı 34764 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: 7.50 M - POP25 - Zafer KAFA
« Yanıtla #45 : Eylül 24, 2014, 12:15:29 ÖÖ »

Bugün Zafer abi ile telefonda konuşma fırsatım oldu. Son havadislere göre şuan tekne ters kurulu ve elyafı yapılmış bir vaziyetteymiş. İlgilenenlerin,merak edenlerin dikkatine arz ederim :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

tr34kad

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #46 : Ekim 04, 2014, 07:55:10 ÖS »
Zafer bey nerede tekneyi inşa ediyorsunuz?

Zafer KAFA

• Yeni Rehber
  • **
  • POP25 -
  • Ad Soyad: Zafer KAFA
  • Bulunduğu İl: Bursa / Orhangazi
  • Doğum Yılı: 1970
« Yanıtla #47 : Ekim 11, 2014, 08:08:33 ÖS »
Bursa Orhangazi'de yapıyorum

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #48 : Ekim 12, 2014, 12:00:49 ÖÖ »

zafer beyin tekneyi nerde inşa ettiği size göre önemli mi? biraz ciddiyettiniz ve samimiyetiniz olsa önce foruma üye olurken sahtede olsa bile  'isim' yazardınız...dilimde tüy bitti bu konuda yazmaktan ama.....

aprilman

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: süheyl hanbarlı
  • Bulunduğu İl: bursa
« Yanıtla #49 : Mart 01, 2015, 05:34:56 ÖÖ »
Merhabalar,tebrikler Zafer Bey. Aranıza yeni katılıyorum. İnegölden tüm arkadaşlara ve siz e selamlar...                 Bu işe yeni gönülvermiş biri olarak POP25 seçiminiz Beni de çok etkiledi. Ve çok kafama yattı.Sizi yakından takip  edicem.Kısmet olur ise aynı projeye Ben de başlamak istiyorum.Arada sırada bilgilenmek adına Siz e sorularım olacaktır umarım rahatsızlık vermem.İşlerinizde başarılar dilerim şimdiden kolaygelsin selamlar... :)

Mustafa Koyutürk

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Mustafa Koyutürk
  • Bulunduğu İl: İzmir
  • Doğum Yılı: 1964
« Yanıtla #50 : Mart 02, 2015, 03:57:03 ÖS »
Zafer Bey bende öncelikle sizlere başladığınız projenizde kolaylıklar diliyorum, inşallah hayırlısıyla denize indirmek nasip olsun...

Benim birkaç sorum olacak projenizle ilgili? Uygun olduğunuz zaman cevaplarsanız çok memnun olurum.

POP 25 Özelinde zorluk yaşadığınız konuları paylaşabilir misiniz? Normalde siz de geçen yıl tamamlamayı planlıyordunuz sanırım...

Bir de bu projeyi yapmak isteyenlere neler önerirsiniz?

Teşekkürler
Bir mum, diğer mumu tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. :))

pihsan

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: parcali
  • Bulunduğu İl: izmir
« Yanıtla #51 : Mart 28, 2015, 08:53:28 ÖS »
Zafer Bey selamlar, bende sitenin yeni uylerindenim… Sanirim POP25 imalatina baslayacagim, durum onu gosteriyor zira cok yakisikli bir tekne.Sizden ricam projeleri nasil temin ettiginiz, kartla mi odediniz, kargo nasil geldi 1 cumle ile aciklarsaniz ayni yolu takip etmek isterim… imlata basladigim zamanda sizi rahatsiz etmemde bir sakinca olmaz umarim… tecrubelerinizden faydalanmak isterim… Bu arada basladiginiz teknin son halinide paylasirsaniz cok sevinirim… kendim yapmis gibi sevinirim hemde….. kolay gelsin [member=2515]Zafer KAFA[/member]

kurubuz

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: emre aral
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #52 : Mart 30, 2015, 01:20:41 ÖS »
Güzel ilerlemişsiniz. Bu hızda devam ederseniz yaklaşık 9 - 12 aylık işiniz daha olduğunu söyleyebilirim. Tekneyi çevirince işim bitti diyorsunuz ama bitmiyor namussuz :) Kolay gelsin.

Zafer KAFA

• Yeni Rehber
  • **
  • POP25 -
« Yanıtla #53 : Nisan 18, 2015, 10:01:33 ÖS »
Merhabalar,tebrikler Zafer Bey. Aranıza yeni katılıyorum. İnegölden tüm arkadaşlara ve siz e selamlar...                 Bu işe yeni gönülvermiş biri olarak POP25 seçiminiz Beni de çok etkiledi. Ve çok kafama yattı.Sizi yakından takip  edicem.Kısmet olur ise aynı projeye Ben de başlamak istiyorum.Arada sırada bilgilenmek adına Siz e sorularım olacaktır umarım rahatsızlık vermem.İşlerinizde başarılar dilerim şimdiden kolaygelsin selamlar... :)

he

Hayırlı olsun Süheyl Bey takıldığınız her konuda yardımcı olurum, kolay gelsin.

Zafer KAFA

• Yeni Rehber
  • **
  • POP25 -
« Yanıtla #54 : Nisan 18, 2015, 10:11:23 ÖS »
Zafer Bey bende öncelikle sizlere başladığınız projenizde kolaylıklar diliyorum, inşallah hayırlısıyla denize indirmek nasip olsun...

Benim birkaç sorum olacak projenizle ilgili? Uygun olduğunuz zaman cevaplarsanız çok memnun olurum.

POP 25 Özelinde zorluk yaşadığınız konuları paylaşabilir misiniz? Normalde siz de geçen yıl tamamlamayı planlıyordunuz sanırım...

Teşekkürler

Teşekkürler
Merhaba Mustafa Bey, cevap yazmam biraz geç oldu işlerimden dolayı hem tekne yavaş ilerliyor hemde internete fazla bakamıyorum, sorunuza gelince yaşadığım fazla bi zorluk olmadı sadece postaların dizilişinde biraz zorlandım yardımcı olan olmadı onun haricinde projeye sadık kalınarak ilerlenirse kolay oluyor, tekne güzel iyi bir tekne, İstanbul'da yapan arkadaşın teknesini de denizde gördüm. Geçen yıl bitirememin sebebi hem maddi hem zaman ve yaptığım yerde yerle ilgili çıkan sorun olmuştu o yüzden aksadı. İşim dolayısıyla haftanın iki günü ancak çalışabiliyorum, görüşmek dileğiye hoşçakalın.

Zafer KAFA

• Yeni Rehber
  • **
  • POP25 -
« Yanıtla #55 : Nisan 18, 2015, 10:19:25 ÖS »
Zafer Bey selamlar, bende sitenin yeni uylerindenim… Sanirim POP25 imalatina baslayacagim, durum onu gosteriyor zira cok yakisikli bir tekne.Sizden ricam projeleri nasil temin ettiginiz, kartla mi odediniz, kargo nasil geldi 1 cumle ile aciklarsaniz ayni yolu takip etmek isterim… imlata basladigim zamanda sizi rahatsiz etmemde bir sakinca olmaz umarim… tecrubelerinizden faydalanmak isterim… Bu arada basladiginiz teknin son halinide paylasirsaniz cok sevinirim… kendim yapmis gibi sevinirim hemde….. kolay gelsin [member=2515]Zafer KAFA[/member]
Merhaba yeni arkadaş, eğer geç olmadıysa cevabım roberto barros'un sitesinden http://www.yachtdesign.com.au/en/formulario.php bu bölümden order form bölümünü kredi kartı bilgileri girerek siparişini verirsin sonra internet ortamında e-mail aracılığıyla yaklaşık 250 sayfa halinde size ulaşıyor, bu projeyi tamamını değilde bazı sayfalarını ozalitçi de kağıda bastırarak çalışırken kolaylık sağlarsınız diğerlerini bilgisayarınızdan inceleyerek çalışmanıza devam edersiniz. Resimleri de iç dizaynı yaptıktan sonra yüklüyeceğim

Zafer KAFA

• Yeni Rehber
  • **
  • POP25 -
« Yanıtla #56 : Nisan 18, 2015, 10:21:26 ÖS »
Güzel ilerlemişsiniz. Bu hızda devam ederseniz yaklaşık 9 - 12 aylık işiniz daha olduğunu söyleyebilirim. Tekneyi çevirince işim bitti diyorsunuz ama bitmiyor namussuz :) Kolay gelsin.
Evet iş bundan sonra daha fazla olacağa benziyor.

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #57 : Kasım 25, 2015, 03:38:36 ÖS »
Zafer bey çok güzel ilerliyor , tebrik etmek istedim.

gokselg

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Göksel Gök
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1965
« Yanıtla #58 : Kasım 25, 2015, 09:07:11 ÖS »
Merhaba; işinizi kolayladığınızı görmek ne güzel. Kolaylıklar dilerim.

infernomer

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Ömer yıldırım
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1983
« Yanıtla #59 : Kasım 26, 2015, 12:57:15 ÖS »
Merhabalar çalışmanızı ilgiyle takip ediyorum. Çok güzel gözüken bir yelkenli seçmişsiniz.Birkaç sorum olacak bu yelkenliyle ilgili.
Çift salmanın tek salmaya göre avantaj ve dezavantajları nedir? Forumda aradım fakat bulamadım.
Birde bu yelkenli herhangi bir sebepten alabora olursa tekrar düzelir mi? Çünkü yelkenlinin alt tarafı çok düz geldi bana.
İyi çalışmalar.