Gönderen Konu: Amatör Denizci Belgesinde Yeni Sistem  (Okunma sayısı 38491 defa)

harunm

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Harun M.
  • Bulunduğu İl: Fethiye/Muğla
  • Doğum Yılı: 1962
  • Tekne Adı: HAYLAZ
Amatör Denizci Belgesinde Yeni Sistem
« : Şubat 01, 2014, 01:42:35 ÖS »

Amatör Denizci Belgesi alabilmek için yeni sistem devreye girmiştir.
http://ades.udhb.gov.tr/index.html

21/12/2019 Editi: Bir güncelleme yapayım istedim. Yeni sisteme yeniden yeni sistem geldi. Artık başvurular internet üzerinden online olarak yapılabiliyor. Galiba Kısa mesafe telsiz belgesini de bu şekilde kolay dağıtacaklar. Ben telsiz için sınava başburdum 15 ocakta bakalım eğitim ve sınavın zorluk derecesin göreceğiz.

Aşağıdaki adresten e-devlet şifrenizle giriş yapıp başvuru yapabilirsiniz.

https://adbs.uab.gov.tr/giris

ozancirpan

• İleri Üye
  • ozancirpan.blogspot.com
    • Bi Dahamı Gelecez Dünyaya
  • Ad Soyad: Ozan ÇIRPAN
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1981
  • Tekne Adı: Rüzgar
Ynt: Amatör Denizci Belgesinde Yeni Sistem
« Yanıtla #1 : Şubat 01, 2014, 02:57:07 ÖS »
Merhabalar;

Sisteme kayıt oldum fakat Amatör Denizcilik Eğitimi dersini seçince bu derse şu an için kayıt olunamaz uyarısı veriyor. Bilgisi olan var mı?

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #2 : Şubat 01, 2014, 03:06:37 ÖS »
Kiralık belge var  ;D

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2014, 03:19:38 ÖS »
Bende siteyi inceledim ve üye oldum bakalım ders konusunda deneme yapıyorum.

Yanlız bana devlet sitesindense bir şahıs sitesi gibi geldi.Ders vermesi dikkatimi çekti ayrıca uzantı gov.tr ancak içerik ve gidişat tarzı şahısa benziyor. Kullanıcı kaydından sonra gelen e-mail de yönetici olarak umut.elit@gmail.com. Bu devletin uzantılı bir mail adresi yokmu nasıl bizim info@denizrehberim.com bununda @ades.gov.tr falan olması gerekir. Takipte ve dikkatli olalım. İşler kesinleşinceye,ve anlaşılıncaya kadar herhangi bir ödeme yapmayalım.Olmaz ama biz en kötüsünü düşünelim,boşluktan yararlanmak isteyenler olabilir.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #4 : Şubat 01, 2014, 03:23:38 ÖS »

Yanlız bana devlet sitesindense bir şahıs sitesi gibi geldi.Ders vermesi dikkatimi çekti ayrıca uzantı gov.tr ancak içerik ve gidişat tarzı şahısa benziyor. Kullanıcı kayıdından sonra gelen e-mail umut.elit@gmail.com. Bu devletin uzantılı bir mail adresi yokmu nasıl bizim info@denizrehberim.com bununda @ades.gov.tr falan olması gerekir. Takipte ve dikkatli olalım. İşler kesinleşinceye,ve anlaşılıncaya kadar herhangi bir ödeme yapmayalım. Boşluktan yararlanmak isteyenler olabilir.
İsmail Oruç Bey Halk Eğitim Merkezlerini işaret etmiş Amatör Denizciliğin Sorunları başlığında.

ismailoruc

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Oruç
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: Devekuşu-2
« Yanıtla #5 : Şubat 01, 2014, 05:22:14 ÖS »
Bakanlığın açtığı A D E S sistemina üye olunması şart gibi görünüyor. Oradaki sınav sertifikalarını aldıktan sonra asıl sınava girme hakkı kazanılyor anladığım kadarıyla

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Şubat 01, 2014, 07:57:08 ÖS »
Bu arada Harun Bey'e paylaşımı için teşekkür etmeyi unutmuşum :( Çok teşekkürler Harun Bey. :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

harunm

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Harun M.
  • Bulunduğu İl: Fethiye/Muğla
  • Doğum Yılı: 1962
  • Tekne Adı: HAYLAZ
« Yanıtla #7 : Şubat 01, 2014, 08:34:06 ÖS »
Kiralık belge var  ;D
Senin belgeyi kullanalım ara sıra, artık havalar da ısınıyor  ::)

Bu arada Harun Bey'e paylaşımı için teşekkür etmeyi unutmuşum :( Çok teşekkürler Harun Bey. :)
Rica ederim, Volkan lafı mı olur böyle şeyin  :).

ehitay

• İleri Rehber
« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2014, 10:14:06 ÖS »
Kiralık belge var  ;D
Senin belgeyi kullanalım ara sıra, artık havalar da ısınıyor  ::)

Rica ederim, Volkan lafı mı olur böyle şeyin  :)
Sefere çıkarken haber ver yeter, belgemle birlikte hazır olurum. :)

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #9 : Şubat 01, 2014, 10:30:26 ÖS »
İsmail'in koyduğu dökümanda MEB bağlı halk eğitim kurslarında ders gördükten sonra yapılacak imtihanla belge verilecegini anımsıyorum ben..Belkide ehliyet gibi özel kurslara pas edebilirler ADB belgesi almayı..
Volkanın paylaştıgındanda o çıkıyor sanki...

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #10 : Şubat 01, 2014, 10:37:15 ÖS »
Oblomov'uz,oblomov bu gün yarın derken git kursa gel kursa...hani birsey katsa insana ...eskiden ehliyet trafikteyken üç beş dosya yakmadan kimse ehliyet alamıyordu ama bu arada mecburen yetkinleşiyordu insan..şimdi imtihanda testi çözüp 20 metrede arabayı sürdünmü ehliyet cepte(!)

naimb

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: serdar naim Başekin
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1995
  • Tekne Adı: BAŞDAĞ-1
« Yanıtla #11 : Şubat 01, 2014, 11:36:39 ÖS »
Merhabalar.site resmi gerçek bir site ve oradaki dersleri verdikten sonra ehliyetin son sınavına girmeye hak kazanıyorsunuz. Anladığım kadarı ile. Ades kullanım klavuzunda anlatıyor.
12 m Catamaran .

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #12 : Şubat 02, 2014, 12:03:40 ÖÖ »

Yanlız bana devlet sitesindense bir şahıs sitesi gibi geldi.Ders vermesi dikkatimi çekti ayrıca uzantı gov.tr ancak içerik ve gidişat tarzı şahısa benziyor. Kullanıcı kaydından sonra gelen e-mail de yönetici olarak umut.elit@gmail.com. Bu devletin uzantılı bir mail adresi yokmu nasıl bizim info@denizrehberim.com bununda @ades.gov.tr falan olması gerekir. Takipte ve dikkatli olalım. İşler kesinleşinceye,ve anlaşılıncaya kadar herhangi bir ödeme yapmayalım.Olmaz ama biz en kötüsünü düşünelim,boşluktan yararlanmak isteyenler olabilir.

Biraz önce bende siteyi inceledim..içeriğine bakınca sitenin resmide olabilir olmayabilirde intiba-ı oluştu bende..çok amatörce hazırlanmış bir site..kimlik no isteniyor,insanların kimlik noları zaten havada uçusuyor sonra olmadık yerde borç harçla karşılasabiliyor durumu temizlemek içinde bayagı uğrasıyorsunuz..bir ara sehirler arası otobüs firmaları istiyordu bende at canbazı tiplerle kavga edip kimlik numarasını vermiyordum..bu durumda bu işi kesinleştirmek site yöneticimiz olarak volkan'a düşüyor :)..ordaki numara yada daha iyisi o kurumun baska numarası bulunacak pazartesi aranacak...volkan valla yoksa 650 in hacze gider üye olup kimlik nosunuda vermişin :) ..yavuz senmi tezgahladın yoksa bu işi,kaç bin liralık senet yapıyoruz şimdi volkan adına :) ?

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #13 : Şubat 02, 2014, 12:26:04 ÖÖ »

Biraz önce bende siteyi inceledim..içeriğine bakınca sitenin resmide olabilir olmayabilirde intiba-ı oluştu bende..çok amatörce hazırlanmış bir site..kimlik no isteniyor,insanların kimlik noları zaten havada uçusuyor sonra olmadık yerde borç harçla karşılasabiliyor durumu temizlemek içinde bayagı uğrasıyorsunuz..bir ara sehirler arası otobüs firmaları istiyordu bende at canbazı tiplerle kavga edip kimlik numarasını vermiyordum..bu durumda bu işi kesinleştirmek site yöneticimiz olarak volkan'a düşüyor :)..ordaki numara yada daha iyisi o kurumun baska numarası bulunacak pazartesi aranacak...volkan valla yoksa 650 in hacze gider üye olup kimlik nosunuda vermişin :) ..yavuz senmi tezgahladın yoksa bu işi,kaç bin liralık senet yapıyoruz şimdi volkan adına :) ?

Abi beni kıllandıran durum kayıt olduktan sonra gelen mailde yöneticinin mailinin uzantısının gmail olmasıydı. Yani devlet kurumunda çalışan memur abilerimiz daha iyi bilirler kendilerine ait kurumun mail adresleri vardır.Mesela bizim hocalarımızın mail adresleri xxx@uludag.edu.tr dir. Bu sitede bir devlet kurumu sonuçta resmi yöneticiside ciddi bir konuda bu uzantıyı kullanmak zorundadır.İletişim kısmında var ancak beni tatmin etmedi. Yani adı volkan'sa volkan@ades.gov.tr vs gibi olmak zorundadır,eğer yapılmamışsa çok büyük bir acemilik ve ciddiyetsizliktir.
Onun dışında devlet ciddiyetinde bir kurum dersleri eklemeden ve tamamlamadan siteyi yürürlüğe koymaz gibi bir mantıkta yürütebiliriz.

Sistem eğer sonrasında bir bit yeniği çıkmayacak ise,harçlar la,ücretlerle bizleri biplemeyeceklerse bence çok güzel bir sistem. Ama ben şuan güvenilirlik konusunda teyit edene kadar çekimserim. Tc kimlik nomu verdiğim içinde pişman olmadım değil :D

Ben araştırma aşamasındayım teyit ettikten sonra burada paylaşırım. Muhtemelen gerçektir ama insanı şüpheye düşürmesi bile kötü birşey.
Beni bu genç yaşımda tefecilerin eline düşürmeyin abi kredi kartına taksit işide kalktı artık :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serdarcik

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: serdar SAYIN
  • Bulunduğu İl: antalya/alanya
  • Doğum Yılı: 1983
« Yanıtla #14 : Şubat 02, 2014, 02:53:52 ÖÖ »
volkan sen dene sorun cikmazsa bizde uye oluruz :)
Kocaman foruma yonetici olmak kolay degil. :)
serdar sayin
Alanya/antalya