Gönderen Konu: Salma Yaprağı İçi Dolgu Malzemesi ?  (Okunma sayısı 5463 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Salma Yaprağı İçi Dolgu Malzemesi ?
« : Nisan 20, 2015, 10:42:09 ÖS »

Salma yaprağının içini demir + beton ile doldurmayı düşünüyorum. Ne çeşit bir beton kullanmalıyım hem hazırlaması kolay hemde elyafla kaplamış olsamda deniz,su şartlarına uygun olabilir?
Önerilerinizi bekliyorum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
Ynt: Salma Yaprağı İçi Dolgu Malzemesi ?
« Yanıtla #1 : Nisan 20, 2015, 10:51:05 ÖS »
epoksi betonların olduğunu biliyorum ama,nerden temin edilir onu bilmiyorum..kaç kilo düşünüyorsun salmayı? S650 nin salmasına betonun katkısı 5*6 kg'yi geçmez bence..hurdacılardan pik döküm bak volkan,sonrada 2*3 kg polyester alıp sertleştiricisini katıp boşluklara akıtırsın,donar..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #2 : Nisan 21, 2015, 12:37:05 ÖÖ »
epoksi betonların olduğunu biliyorum ama,nerden temin edilir onu bilmiyorum..kaç kilo düşünüyorsun salmayı? S650 nin salmasına betonun katkısı 5*6 kg'yi geçmez bence..hurdacılardan pik döküm bak volkan,sonrada 2*3 kg polyester alıp sertleştiricisini katıp boşluklara akıtırsın,donar..

Abi bol bol para yazmışsın iletinde okuyamadım ondan :D

Naptın be abi 5-6 kg ufacık kurşun koyma yerine koysak 20 kg çekiyor zaten ben tüm yaprağı dolmu malzemesi + inşaat demiri ile kaplayacağım.Zaten bana 30-40 kg bir ağırlık sağlasın yetecek kalan ağırlığı omurga yanına balat olarak dizicem.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 21, 2015, 12:42:36 ÖÖ »

Abi bol bol para yazmışsın iletinde okuyamadım ondan :D

Naptın be abi 5-6 kg ufacık kurşun koyma yerine koysak 20 kg çekiyor zaten ben tüm yaprağı dolmu malzemesi + inşaat demiri ile kaplayacağım.Zaten bana 30-40 kg bir ağırlık sağlasın yetecek kalan ağırlığı omurga yanına balat olarak dizicem.

balastı sintinede mi kullanacaksın? eger öyleyse kalkıp inen parça için diyorsan hurdacılardan 1cm kalınlığında plaka saç bak yaprağı ondan kestir..üstünede bir kat elyaf sararsan hallolur senin yaprak..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #4 : Nisan 21, 2015, 01:24:13 ÖÖ »
Abi salma yapraklarım şuan hazır içleride elyaflandı etrafı kereste olarak dönüldü :(  Bu bahaus veya koçtaşta seramik dolgu harçları var 25 kglık acaba onlardan kullansam sağlıklı olurmu ? Bu tip harçları merak ediyorum aslında hiç kullanmadım ama iş görür gibime geliyor.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #5 : Nisan 21, 2015, 01:29:44 ÖÖ »
silikonlu harçlar var volkan..gecen derz için almıştım suya mukavimler ekstra..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Nisan 21, 2015, 01:35:29 ÖÖ »
silikonlu harçlar var volkan..gecen derz için almıştım suya mukavimler ekstra..

Adını verebilirmisin abi ne diye geçiyor ?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #7 : Nisan 21, 2015, 01:42:21 ÖÖ »
silikonlu derz diye geçiyor volkan..ama ne ağırlık yapar onu bilemem..yapı marketlerde inşaat kısımlarını iyice bir bak,dolaş..silikonlu,epoksili harç ve derzler bulabilirsin..bu tip malzemelerde çeşitlendi şimdi..ben bu markanın silikonlu derzini kullandım evde..bir incele ürünleri..
http://www.weber.com.tr/teknik-uygulamalar/ueruen-bilgileri/beton-tamir-ve-koruma-sistemleri.html

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #8 : Nisan 21, 2015, 08:59:50 ÖÖ »
Volkan kolay gelsin , Servet abi sanada selamlar. En ucuz kırık mermer ve beyaz çimento ile hazırlarsın sanırsam. İyice donduktan sonra bu malzemeleri döktüğün ağza epoksi ile tapa dökersin su ile işide kalmaz gibi.

merberdi

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #9 : Mayıs 03, 2015, 09:02:40 ÖS »
Selamlar. Eğer bu boslugu kendinden yerlesen bir malzeme ile doldurmak sizin icin bir avantaj ise pakette satilan bir grout malzemesi ile doldurmaniz saglikli olacaktir. Kg. Birim Fiyatları ortalama 1 Trl gibidir ve pek cok markanin ürünü sülfata, dolayısı ile deniz suyuna dayanıklı dir. Forumda direk olarak marka veriliyorsa size isim ve size yakın bir satış noktası da verebilirim.

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
    • Tekne Yat Sörveyi, Ozmoz muayenesi ve onarımı, danışmanlık, arma ayarı
  • Ad Soyad: Ahmet Çelenoğlu
  • Bulunduğu İl: İstanbul
« Yanıtla #10 : Mayıs 03, 2015, 09:15:53 ÖS »
Yoğunluk arttıkça fiyat da artar. Örneğin kurşun demire göre daha pahalıya gelir. En makulü bildiğimiz çimento ve içine inşaat demirinden kafes yapmak. Demir burada ağırlıktan çok, aynı binalarda olduğu gibi çimentoyu bir arada tutacaktır. Çimentonun  hazırlanmasında Bodrum'da salma için demir cevheri kullanırlar. Yani kum ve çakıl yerine demir cevheri daha fazla ağırlık yapıyor. Çimento içine benzer bir malzeme karıştırılabilir, örneğin parçalanmış pik parçaları olabilir. Nereden bulunur, nasıl parçalanır çok emin değilim. Tornacılarda veya frezecilerde demir veya pik talaşı bulmak çok zor olmaz ve fiat da oldukça uygundur. Hurdacılara da bakılabilir. Salma içi ne kadar  ağır olursa balast o kadar az gerekir. 

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
tel:543 494 71 71

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #11 : Mayıs 03, 2015, 09:24:15 ÖS »
Selamlar. Eğer bu boslugu kendinden yerlesen bir malzeme ile doldurmak sizin icin bir avantaj ise pakette satilan bir grout malzemesi ile doldurmaniz saglikli olacaktir. Kg. Birim Fiyatları ortalama 1 Trl gibidir ve pek cok markanin ürünü sülfata, dolayısı ile deniz suyuna dayanıklı dir. Forumda direk olarak marka veriliyorsa size isim ve size yakın bir satış noktası da verebilirim.

Yoğunluk arttıkça fiyat da artar. Örneğin kurşun demire göre daha pahalıya gelir. En makulü bildiğimiz çimento ve içine inşaat demirinden kafes yapmak. Demir burada ağırlıktan çok, aynı binalarda olduğu gibi çimentoyu bir arada tutacaktır. Çimentonun  hazırlanmasında Bodrum'da salma için demir cevheri kullanırlar. Yani kum ve çakıl yerine demir cevheri daha fazla ağırlık yapıyor. Çimento içine benzer bir malzeme karıştırılabilir, örneğin parçalanmış pik parçaları olabilir. Nereden bulunur, nasıl parçalanır çok emin değilim. Tornacılarda veya frezecilerde demir veya pik talaşı bulmak çok zor olmaz ve fiat da oldukça uygundur. Hurdacılara da bakılabilir. Salma içi ne kadar  ağır olursa balast o kadar az gerekir. 

Tavsiyeleriniz icin cok.cok tesekkur ederim sika seramik yapistiricisi +insaat demiri ile salma yapragimin agirlik sorununuz cozdum. Bugun ust yapraginida kapattim artik bitmis oldu :) Tam tartma sansimiz olmadi ama 30 35 kg geliyordur heralde.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

celenoglu

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
    • Tekne Yat Sörveyi, Ozmoz muayenesi ve onarımı, danışmanlık, arma ayarı
  • Ad Soyad: Ahmet Çelenoğlu
  • Bulunduğu İl: İstanbul
« Yanıtla #12 : Mayıs 03, 2015, 09:30:08 ÖS »
Güle güle kullanın.

Bir tekne limanda güvenliktedir, ancak tekneler limanda durmak için yapılmazlar.
tel:543 494 71 71