Gönderen Konu: Didim Kuzey 4.20  (Okunma sayısı 26945 defa)

abdullh

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: abdullah
  • Bulunduğu İl: ankara
  • Doğum Yılı: 1988
Ynt: Didim Kuzey 4.20
« Yanıtla #15 : Temmuz 19, 2014, 11:30:40 ÖS »

An itibariyle parçaları yapıştırmayı bitirdim ya da ben öyle sanıyorum. Açıkçası pek içime sinmedi, bir kere ekler arasında biraz boşluk oluştu ve kontra pot yaptığından dişler tam buluşmadı. Her iki parçayı da epoksiledim sonra da üstünden keserken çıkan toz+epoksiden yaptığım macunu koydum, elyaflamayı sonraya bıraktım. Son halini de ekledim albüme, yanlış yaptığım bir durum varsa düzeltmelerinizi bekliyorum. Herkese hayırlı akşamlar..

abdullh

• Çırak Üye
« Yanıtla #16 : Temmuz 19, 2014, 11:46:48 ÖS »
Teşekkürler  :D parcalari yapistiriken elyafin uzerini strecle sarsam onun uzerine parca koyup iskencelesem nasil olur? Plastik bakindim da bulamadm etrafta, yemekten sonra yapistirmaya gecicem artik.
    Parçaları yapıştır, ek yerlerini soradan elyafla sarabilirsin
Üstat buda mümkün ancak taşan epoksinin zimparalanmasi gerekir bence ek iş ve iki islem arasi 1 gun beklemek gerekiyor.
Haklısınız ancak ek yerlerini yapıştırırken o kadar zorlandım ve umutsuzluğa kapıldım ki şuan sağlam olsun da ek iş çıksın hiç önemsemiyorum. Varsın iki parça fazladan zımparalansın kaybettiğim bir gün olsun.. Umarım epoksi tutar da yarın elyaf atarım

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #17 : Temmuz 19, 2014, 11:47:57 ÖS »
Fotolardan gorebildigim kadariyla bence gayet guzel olmus.Birtek epoksi kuruduktan sonra elyaflayana kadar hareket ettirirken dikkat etmek lazim ben bu sekilde posta kirmistim :D  2 kat elyaflandimi tas gibi olurr.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #18 : Temmuz 20, 2014, 12:10:33 ÖÖ »
sonra da üstünden keserken çıkan toz+epoksiden yaptığım macunu koydum,
     Bu toz olayını anlamadım ama elenmiş ince hizar talaşı, mikrofiber tozu veya üstübeçle epoksinin karıştırılmasıyla elde edilen macunla boşluklar doldurulursa kemik gibi olur. Tutmuştur onlar, telaşa mahal yok.

abdullh

• Çırak Üye
« Yanıtla #19 : Temmuz 20, 2014, 12:28:29 ÖÖ »
Fotolardan gorebildigim kadariyla bence gayet guzel olmus.Birtek epoksi kuruduktan sonra elyaflayana kadar hareket ettirirken dikkat etmek lazim ben bu sekilde posta kirmistim :D  2 kat elyaflandimi tas gibi olurr.
Yarın sabaha kadar ellemem artık Volkan, sonra da zımparayla fazlalığı üstten alır elyaf atarım. kuruyunca da dikmeye başlarım artık

abdullh

• Çırak Üye
« Yanıtla #20 : Temmuz 20, 2014, 12:31:35 ÖÖ »
sonra da üstünden keserken çıkan toz+epoksiden yaptığım macunu koydum,
     Bu toz olayını anlamadım ama elenmiş ince hizar talaşı, mikrofiber tozu veya üstübeçle epoksinin karıştırılmasıyla elde edilen macunla boşluklar doldurulursa kemik gibi olur. Tutmuştur onlar, telaşa mahal yok.
İbrahim abi bu toz dediğim, postaları keserken kontrplaktan çıkan talaş. Bunun incelerini bir kovaya koymuştum kestikçe, epoksiyi biraz çok yapmışım onunla karıştırdım üstünden sürdüm boşlukları doldursun diye. Umarım dediğin gibi tutmuştur, teşekkürler :)

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #21 : Temmuz 20, 2014, 11:53:59 ÖÖ »
    Bir marangoza uğra, şerit testerenin altındaki ince talaşlardan topla, hatta testere altındaki tüm talaşları al. çok lazım olacak.

andersen

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Selçuk YILDIZ
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1976
  • Tekne Adı: Voyager
« Yanıtla #22 : Temmuz 22, 2014, 10:09:03 ÖÖ »
Hayırlısı olsun. Üretime başlamışsınız. Yapım aşamasını güzel fotoğraflarınızı bekliyoruz.
Motor için şimdiden hatırlatayım. Planda motorun yerleşim yeri kısa şaft boyu için çizilmiş. Sizin motor uzun şaft ise, motorun yerleşim yerini düz kesmeniz gerekecektir.
Selçuk YILDIZ
Sarıyer / İstanbul

abdullh

• Çırak Üye
« Yanıtla #23 : Temmuz 22, 2014, 11:43:01 ÖÖ »
Teşekkür ederim Selçuk abi, alt parça ve bordaları yapıştırmakla uğraşıyorum, tek yüzünü elyafladım diğer tarafa büküldü ben de tersinden de elyafladım, olmuştur umarım.. resim çektikçe de albüme ekliyorum. Ara ara soru sormak için arayabilirim artık kusuruma bakmazsın inşallah :)

andersen

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Selçuk YILDIZ
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1976
  • Tekne Adı: Voyager
« Yanıtla #24 : Temmuz 23, 2014, 02:26:39 ÖS »
Kolay gelsin. Yazmak yerine ararsan hem daha hızlı olur, hemde daha iyi anlaşırız. Telefonum var değil mi sizde?

Teşekkür ederim Selçuk abi, alt parça ve bordaları yapıştırmakla uğraşıyorum, tek yüzünü elyafladım diğer tarafa büküldü ben de tersinden de elyafladım, olmuştur umarım.. resim çektikçe de albüme ekliyorum. Ara ara soru sormak için arayabilirim artık kusuruma bakmazsın inşallah :)
Selçuk YILDIZ
Sarıyer / İstanbul

abdullh

• Çırak Üye
« Yanıtla #25 : Temmuz 23, 2014, 08:04:31 ÖS »
Kolay gelsin. Yazmak yerine ararsan hem daha hızlı olur, hemde daha iyi anlaşırız. Telefonum var değil mi sizde?

Evet Selçuk abi var, şimdilik her şey yolunda gibi. Bir sıkıntım olduğunda arar rahatsız ederim :)

abdullh

• Çırak Üye
« Yanıtla #26 : Temmuz 23, 2014, 08:06:46 ÖS »
Parçalar yapıştı, ek yerleri elyaflandı, kenarlar zımparalandı. Dikme işini yaptık bugün, yarın postalar dizilecek yapıştırılıp ek yerleri elyaflanacak. Son hali picasada..

mka.mka

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: Mesut Kerim Arıkan
  • Doğum Yılı: 1978
« Yanıtla #27 : Temmuz 24, 2014, 10:02:15 ÖÖ »
Parçalar yapıştı, ek yerleri elyaflandı, kenarlar zımparalandı. Dikme işini yaptık bugün, yarın postalar dizilecek yapıştırılıp ek yerleri elyaflanacak. Son hali picasada..
Peki picassa nerde :)

abdullh

• Çırak Üye
« Yanıtla #28 : Temmuz 24, 2014, 11:23:32 ÖÖ »
Peki picassa nerde :)
Mesut abi her gönderimin altında imza kısmında link görünüyor olması lazım. Çıkmıyor mu yoksa ???

mka.mka

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: Mesut Kerim Arıkan
  • Doğum Yılı: 1978
« Yanıtla #29 : Temmuz 24, 2014, 11:26:02 ÖÖ »
Himm ben tapetalktan giriyorum foruma belki ondan gorunmuyordur