Gönderen Konu: Pop 25 yelkenli çevirme yardim  (Okunma sayısı 4285 defa)

OZLEM-KAAN

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Kaan
  • Bulunduğu İl: Bucurest
  • Doğum Yılı: 1967
  • Tekne Adı: DREAM
Pop 25 yelkenli çevirme yardim
« : Kasım 02, 2014, 02:18:22 ÖS »

Selam dostlar.forma yeni katildik,biz taze uyeyiz.yillardir tek hayalimiz;kizimizi buyutup emekli olup hayatimizi bir yelkenlide denizin uzerinde gecirmekti,her zaman hayatin denizde guzel olduguna inandik,pek cok arastiirmadan sonra bir tekne almaya butcemizin yetmiyecegine karar verdik ve sonunda kendi teknemizi yapmaya karar verdik.biz meslegimizden dolayi yurtdisinda yasiyoruz,ilk once istedigimiz malzemeleri turkiyede ki kadar rahat bulamayacagimizdan korktuk ama bu konuyuda arastirdiktan sonra halledebilecegimize inandik.yer sorununuda hallettik sayilir,yardima ihtiyac duydugum konuda tam bu noktada olustu.tekneyi yapmak icin buldugum yerin yerden yuksekligi 2.40 kolon yuksekligi,2.70 tavan yuksekligi,kolon aralari 3 metre.burada tekne yapimina baslayip kabuk yapimini bitirdikten sonra ters cevirmede sorun yasarmayim,eger yasarsam nasil bir care bulabilirim,eger bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.yapmaya karar verdigimiz tekne pop 25,tam boyu 7.54 genislik 2.80,kabin yuksekligi 1.80...projeyi alacagimiz kisiye mail attik henuz bir cevap alamadik.simdiden yardim ve destekleriniz icin cok tesekkurler. Saygilar.....           OZLEM-KAAN ONER/ROMANYA-BUKRES

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Pop 25 yelkenli yardim
« Yanıtla #1 : Kasım 02, 2014, 03:35:44 ÖS »
Selam dostlar.forma yeni katildik,biz taze uyeyiz.yillardir tek hayalimiz;kizimizi buyutup emekli olup hayatimizi bir yelkenlide denizin uzerinde gecirmekti,her zaman hayatin denizde guzel olduguna inandik,pek cok arastiirmadan sonra bir tekne almaya butcemizin yetmiyecegine karar verdik ve sonunda kendi teknemizi yapmaya karar verdik.biz meslegimizden dolayi yurtdisinda yasiyoruz,ilk once istedigimiz malzemeleri turkiyede ki kadar rahat bulamayacagimizdan korktuk ama bu konuyuda arastirdiktan sonra halledebilecegimize inandik.yer sorununuda hallettik sayilir,yardima ihtiyac duydugum konuda tam bu noktada olustu.tekneyi yapmak icin buldugum yerin yerden yuksekligi 2.40 kolon yuksekligi,2.70 tavan yuksekligi,kolon aralari 3 metre.burada tekne yapimina baslayip kabuk yapimini bitirdikten sonra ters cevirmede sorun yasarmayim,eger yasarsam nasil bir care bulabilirim,eger bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.yapmaya karar verdigimiz tekne pop 25,tam boyu 7.54 genislik 2.80,kabin yuksekligi 1.80...projeyi alacagimiz kisiye mail attik henuz bir cevap alamadik.simdiden yardim ve destekleriniz icin cok tesekkurler. Saygilar.....           OZLEM-KAAN ONER/ROMANYA-BUKRES

Merhabalar aramıza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz :)

Bende sizin bahsettiğiniz gibi bir yerde teknemi yaptım ve çevirmekte pskolojik olarak çok sıkıntı çekmiştim :D
Yapmayı istediğiniz tekne verdiğiniz ölçülere göre orada dönmez. Ancak yapacağınız yer bahçeli düz ayak bir yer ise ters bir şekilde dışarı çıkartıp dışarıda çevirip içeriye tekrardan sokabilirsiniz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

sertac271

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: sertacser tac
  • Bulunduğu İl: kıbrıs
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #2 : Kasım 03, 2014, 12:26:25 ÖÖ »
Merhabalar..Çok önemli uyarı ; Yeni başlamış, henüz kabuğu bitirmeye yakın biri olarak söylemek isterim ki seçtiğiniz bu macera hayatınız boyunca silinmeyecek anılar bırakacak niteliktedir.. Hiç korkmadan,acele etmeden,mümkün olduğunca plana bağlı kalarak inşaaya devam ediniz.Kaan beyin dediği gibi gerekirse forklift gibi bir araçla dışarı alıp çevirip tekrar inşaa alanına sokabilirsiniz..Büyük kolaylıklar ve güzek anılar diliyorum..

sertac271

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: sertacser tac
  • Bulunduğu İl: kıbrıs
  • Doğum Yılı: 1984
« Yanıtla #3 : Kasım 03, 2014, 12:27:44 ÖÖ »
vlkanaydin beyin dediği gibi yanlış yazdım pardon :)

OZLEM-KAAN

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Kaan
  • Bulunduğu İl: Bucurest
  • Doğum Yılı: 1967
  • Tekne Adı: DREAM
« Yanıtla #4 : Kasım 03, 2014, 07:04:31 ÖS »
Selamlar dostlar,verdiginiz yanitlar icin cok tesekkurler.verdiginiz ve vereceginiz her destek bizi daha da motive ediyor,baslangicta ve sonrasinda pek cok zorlukla karsilasacagimizin farkindayiz ama sertac beyin de soyledigi gibi bu projenin bize yasatacagi anilar ve duygular bizim icin paha bicilemez olacak,bundan eminiz.projeyi alacagimiz firma da bugun cevap yazdi,onlarda sizinle ayni cevabi Verdi,cevirme isini disarda yapacagiz,ah bi de o gunleri gormek kismet olsa.. :)
    saygilar