Gönderen Konu: Sztrandek-650 'VOGO'-Bursa  (Okunma sayısı 496837 defa)

demiryulek

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Gülhan
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1985
Ynt: Sztrandek-650 'VOGO'-Volkan Aydın-Gökhan Aydın
« Yanıtla #1335 : Şubat 19, 2015, 11:14:46 ÖÖ »

elektrot kaynağı zordur paslanmazda. ustelik gorunen bir yuzeyse hiç tavsiye etmem. TİG kaynağı yaptır, her halukarda daha sağlam.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #1336 : Şubat 19, 2015, 12:01:16 ÖS »
elektrot kaynağı zordur paslanmazda. ustelik gorunen bir yuzeyse hiç tavsiye etmem. TİG kaynağı yaptır, her halukarda daha sağlam.

Sanayide bu işi yapabilecek bir yer varmı bildiğiniz,önerdiğiniz?
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

demiryulek

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Gülhan
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #1337 : Şubat 19, 2015, 04:55:21 ÖS »
Kaynakçı cevat var Tunguçların yan dükkanı arka girişin yanında ama TİG kaynakğı varmı bilmem, elektrot kaynağı yapar sanırım. iyidir orası esnaf adamlar fiyatta uçmazlar. olmazsa başka biryerler düşünürüz. kolay gelsin

serdarcik

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: serdar SAYIN
  • Bulunduğu İl: antalya/alanya
  • Doğum Yılı: 1983
« Yanıtla #1338 : Şubat 19, 2015, 06:56:26 ÖS »
kaynagi bilen birine yaptirmani tavsiye ederim, bilmeyen birisi yaparsa hem saglam olmaz, hemde goruntusu duzgun olmaz.
Tam emin degilim ama tahminime göre tig ve elektrot kaynaginin arasinda fark yoktur
serdar sayin
Alanya/antalya

bkgorkey

• Çırak Üye
  • Bulunduğu İl: istanbul /çanakkale
  • Doğum Yılı: 1949
  • Tekne Adı: BALA
« Yanıtla #1339 : Şubat 19, 2015, 08:56:22 ÖS »
paslanmaz elektrot perşembe pazarında bulunuyor, istanbul'a gelen birisiyle aldırma imkanı varsa. kaynak işlerini ben dudullu imes'de yaptırdım. türünü tam bilmiyorum, ancak elektrot değil de başka birşey kullanılıyordu galiba. kaynaklar çok güzel olmuştu, elektrotla o kadar güzel olmuyor. sanayide bakıver Volkan. 2 mm. olsa daha iyi olabilirdi. direk-bumba bağlantısını ne yapıyorsun, gördüğüm kadarıyla böyle bir çalışma yok, o noktada daha kalın malzeme kullanacağını düşünüyorum. bunlara da kaynak gerekecektir, hepsini beraber yapardın. kolay gelsin.

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1340 : Şubat 19, 2015, 09:08:38 ÖS »
fuarda iki ayrı firmaya yaklaşık 8 metre direk ve 4 metre bumba ve bir çift gurcata bir kombinasyona yaklaşık 2000 euro gibi fiyat verdiler. bilginize. sevgiler.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1341 : Şubat 19, 2015, 09:55:19 ÖS »
paslanmaz elektrot perşembe pazarında bulunuyor, istanbul'a gelen birisiyle aldırma imkanı varsa. kaynak işlerini ben dudullu imes'de yaptırdım. türünü tam bilmiyorum, ancak elektrot değil de başka birşey kullanılıyordu galiba. kaynaklar çok güzel olmuştu, elektrotla o kadar güzel olmuyor. sanayide bakıver Volkan. 2 mm. olsa daha iyi olabilirdi. direk-bumba bağlantısını ne yapıyorsun, gördüğüm kadarıyla böyle bir çalışma yok, o noktada daha kalın malzeme kullanacağını düşünüyorum. bunlara da kaynak gerekecektir, hepsini beraber yapardın. kolay gelsin.

Direği henüz teslim almadığım ve ince ölçülerini bilmediğim için o konu ile ilgili bir çalışma yapamıyorum malesef abi. Direk gibi,direk başı için bahsettiğin gibi daha kalın malzeme kullanmayı düşünüyorum ancak elimdeki malzemenin kalınlığı bana yeterli geliyor,birde motor braketi için 2 kat yani 3mm kullanacağımı düşünürsek fazlası ile yeterli olur diye düşünüyorum abi.

Kaynak konusunda kaynakçı arkadaşım olduğu için konuyu o şekilde çözmek istiyordum ama yine bana sanayi yolları görünüyor :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1342 : Şubat 19, 2015, 10:58:14 ÖS »
Direk ölçüleri belliyse bağlantı elemanı ve diğer teferruat yapılabilir, sadece montaj işleri direk geldikten sonra olabilir..

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1343 : Şubat 20, 2015, 09:03:37 ÖS »
Volkan selam, bu gün fuardaydim, Saray marinede 50 % indirimli olarak 'barton' marka ıngiliz malı makaralar var. Henüz tedarik etmediysen çok cazip olabilir. Şayet ilgilenirsen fiyatları ingiltereden bir daha check etmeni tavsiye ederim, zira ben bugün giderken notları maalesef evde unutmuşum. Bu arada diğer amatörlerin dikkatini çektimı bilmiyorum. Sevgilerimle

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1344 : Şubat 21, 2015, 06:16:04 ÖS »
volkan selam, bugün pek meşgulsün galiba, yoksa boatshow fuardamısın? ;D
şu anda elimde fuardan SİKA standından almış olduğum (sika marine uygulama klavuzu) diye geniş kapsamlı bir döküman var. ve bu dökümanı sika.com.tr de araştırdım, henüz yok. sanırım yeni bir döküman.
bunları şunun için yazıyorum, sanırım yakında hareketli salmayı monte edeceksin, bunun için su altı mastiği kullanılması gerekiyor doğal olarak, bu dökümanda mastiğin ne şekilde uygulanacağı açık bir şekilde anlatılmış, hata yapmamak için elzem. bu dökümana ulaşman gerektiğini düşünüyorum. sevgilerimle

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1345 : Şubat 22, 2015, 12:00:15 ÖÖ »
şu anda elimde fuardan SİKA standından almış olduğum (sika marine uygulama klavuzu) diye geniş kapsamlı bir döküman var. ve bu dökümanı sika.com.tr de araştırdım, henüz yok. sanırım yeni bir döküman.
bunları şunun için yazıyorum, sanırım yakında hareketli salmayı monte edeceksin, bunun için su altı mastiği kullanılması gerekiyor doğal olarak, bu dökümanda mastiğin ne şekilde uygulanacağı açık bir şekilde anlatılmış, hata yapmamak için elzem. bu dökümana ulaşman gerektiğini düşünüyorum. sevgilerimle
Abi ben hareketli salma kasasını normal epoksi ile monte edeceğim birleşim yerlerini bir kat 300 gr lık elyaf atıp 5x5lik keresteler ile mühürleyeceğim.Su altı mastiği eğer tahmin ettiğim kimyasal ise s650 salması için gerekli mukavemeti sağlamayabilir.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #1346 : Şubat 22, 2015, 12:19:16 ÖS »
    Elyaftan sonra zızdırmazlık testi yap. Sızdırmazlık tam. sağlandıktan Sonra 5x5 leri yapıştır ve tekrar elyafla.

bkgorkey

• Çırak Üye
« Yanıtla #1347 : Şubat 24, 2015, 10:13:29 ÖS »
Abi ben hareketli salma kasasını normal epoksi ile monte edeceğim birleşim yerlerini bir kat 300 gr lık elyaf atıp 5x5lik keresteler ile mühürleyeceğim.Su altı mastiği eğer tahmin ettiğim kimyasal ise s650 salması için gerekli mukavemeti sağlamayabilir.

haklısın, S-650 planı çok farklı olduğu için uygulama da farklı olacaktır. bunca zamandır teknenin üzerinde çalışıyorsun, durumu senden daha değerlendiremeyiz. kolay gelsin

Hopa

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Selim LOKUMCU
  • Bulunduğu İl: Samsun
  • Doğum Yılı: 1963
« Yanıtla #1348 : Nisan 08, 2015, 10:28:20 ÖÖ »
Volkan Bey Merhaba.
 Kereste yapıştırmak için Epox recine ve reçine sertleştirici  hakkında ayrıntılı bilgi verirmisin. Senin kullandığın Epox markası neydi memnun kaldınmı ,tavsiye edeceğin marka hangisi gibi. Selamlar.

alpayelmas

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Alpay
  • Bulunduğu İl: ELMAS
« Yanıtla #1349 : Nisan 09, 2015, 11:02:00 ÖS »
volkan son durumun resimlerde güncelmi eğer ilerleme varsa paylaşırmısın tekneni gerçekten merak ediyoruz...