Gönderen Konu: Sztrandek-650 'VOGO'-Bursa  (Okunma sayısı 497053 defa)

serdarcik

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: serdar SAYIN
  • Bulunduğu İl: antalya/alanya
  • Doğum Yılı: 1983
Ynt: Sztrandek-650 'VOGO'-Volkan Aydın-Gökhan Aydın
« Yanıtla #1275 : Ekim 10, 2014, 12:10:55 ÖÖ »

ilaclama baslıgındanda işkence yapmışsın, gözümden kactı sanma.
yaratıcı fikirlerine hastayım valla :)

en kısa sürede suda görürüz insallah.

kolay gelsin
serdar sayin
Alanya/antalya

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #1276 : Ekim 22, 2014, 08:27:48 ÖS »
Eee Serdar abi bu is hemen elinin altinda ne varsa kullanmayi gerektiriyor :D

Bunlarda elimize yeni ulasan siparislerimiz. Simdi sirada salma ve dümen icin kontrplak alisverisi var.
Artik cok az isimiz kaldi sirf montaj.

VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #1277 : Ekim 22, 2014, 09:30:50 ÖS »
volkan o plastikler..su giriş çıkışlarımı tekneye? ilkten bende almıştım ama çok zayıf gibi geldi..gidip kromlarını aldım..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1278 : Ekim 22, 2014, 10:11:26 ÖS »
volkan o plastikler..su giriş çıkışlarımı tekneye? ilkten bende almıştım ama çok zayıf gibi geldi..gidip kromlarını aldım..

Sadece pis su çıkışları abi,birisi gri deponun çıkışı,diğeri de direk sintine pompasının çıkışı.Marintek'in ürünleri abi bauhausta inceleyip aldım bir sıkıntı çıkaracağını sanmam.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Ynt: Sztrandek-650 'VOGO'-Hareketli Dümen Çizimleri
« Yanıtla #1279 : Ekim 25, 2014, 05:46:53 ÖS »
Bizim 650 nin bildiginiz uzere dumen planlari mevcut degil sadece ana plan uzerinde olculeri mevcut.Ancak yeni sitede 750 ye ait dumen plani mevcut.Bu planlara uyarak cizimini yaptigim ve teknemin dumenini olusturacak yapi seklini almistir efenim.

Ignecik fiyatlarinin pahali olmasindan dolayi hareketi, bauhausta satilan aliminyum 30 cmlik menteseler ile cift tarafli olarak saglamayi dusunuyorum.

Gordugunuz gibi pala metrik 16-40 mm lik paslanmaz vida ile hareketli hale geliyor ve asagi-yukari halat ve makaralar yardimi ile hareket ettirilebiliyor.

VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1280 : Ekim 25, 2014, 07:21:01 ÖS »
Dumen icin ignecik sistemini adagida fotoda gorulen baglantilar ile yapmayi dusunuyorum.Karsilikli takildigi zaman olmuyor ama bir tane yukari bir tanede asagiya taktigimda yeterli saglamligi saglayacak.

VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #1281 : Ekim 26, 2014, 02:38:00 ÖÖ »
menteşeleri sağlı,sollu aynı hizada takıp dümen palasınıda araya koyup cıvata ile baglasan olmuyormu volkan? birde sunu söyliyeyim dümene ağır yük binecek..o menteşeleri tek veya çift nasıl yaparsan yap ama,vida ile sabitleme gövdeye..aynaya cıvata ve somunla sabitle,iç tarafada yine paslanmazdan vidaları karşılayacak bir plaka kestir öyle sabitle..

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #1282 : Ekim 26, 2014, 03:01:27 ÖÖ »
birde pala,mentese ve somun,vida vb aynı metalden kullanmaya bak..paslanmaz yada aleminyum...suyla temasta olan metalleri birbiri ile kombin yapmaktan kaçın..

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1283 : Ekim 26, 2014, 09:24:13 ÖÖ »
menteşeleri sağlı,sollu aynı hizada takıp dümen palasınıda araya koyup cıvata ile baglasan olmuyormu volkan? birde sunu söyliyeyim dümene ağır yük binecek..o menteşeleri tek veya çift nasıl yaparsan yap ama,vida ile sabitleme gövdeye..aynaya cıvata ve somunla sabitle,iç tarafada yine paslanmazdan vidaları karşılayacak bir plaka kestir öyle sabitle..

Abi karsilikli olarak sabitleyemem cunku acilari farkli oldugu icin dumen sag veya sola dondumu karsilikli delikler birbirini karsilamiyor ve kasma yapiyor.Dusundugum 2 tane bu menteseden takmak.Cunku Novarig in diregi bunlarla inip kalkiyor baya saglamlar.Uste sagdan asagiyada soldan takip karsilikliligi boyle olusturmak dusuncesindeyim.

Yok zaten vida ile baglama dusuncem yok abi bu fotosunu cektigim aliminyum. Aliminyum vida bulabilirmiyim yada nerde bulurum bilmiyorum niyetim paslanmaz kullanmaktan yanaydi.Ayna icin de 6 mm x 2 kontrplak parcalari kullanmayi dusunuyorum baglanti noktalarina.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
« Yanıtla #1284 : Ekim 26, 2014, 10:58:27 ÖÖ »

Abi karsilikli olarak sabitleyemem cunku acilari farkli oldugu icin dumen sag veya sola dondumu karsilikli delikler birbirini karsilamiyor ve kasma yapiyor.Dusundugum 2 tane bu menteseden takmak.Cunku Novarig in diregi bunlarla inip kalkiyor baya saglamlar.Uste sagdan asagiyada soldan takip karsilikliligi boyle olusturmak dusuncesindeyim.

Yok zaten vida ile baglama dusuncem yok abi bu fotosunu cektigim aliminyum. Aliminyum vida bulabilirmiyim yada nerde bulurum bilmiyorum niyetim paslanmaz kullanmaktan yanaydi.Ayna icin de 6 mm x 2 kontrplak parcalari kullanmayi dusunuyorum baglanti noktalarina.

menteşe,somun,civata paslanmaz yada aleminyum ,bursada bulursun sanayi kenti ya orası...bulamazsan ölçü verirsin istanbuldan buluruz..

alpayelmas

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Alpay
  • Bulunduğu İl: ELMAS
« Yanıtla #1285 : Ekim 27, 2014, 11:04:17 ÖS »
erol abi ile calıstıgımız natalıe 850 nın ıcınde 10 numara bır pala var bır bak ıstersen

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #1286 : Ekim 28, 2014, 01:39:20 ÖS »
Eee Serdar abi bu is hemen elinin altinda ne varsa kullanmayi gerektiriyor :D

Bunlarda elimize yeni ulasan siparislerimiz. Simdi sirada salma ve dümen icin kontrplak alisverisi var.
Artik cok az isimiz kaldi sirf montaj.

Resimdeki beyaz aparatları merak ettim.Tekneye livar yapmayı düşünüyorum.Millet matkapla delip ahşap su emmesin diye ice sürüyor.Ben buna benzer aparat düşünüyorum.Islak macunla delikten geçirip karşıdan sıkmak için uygun bir malzememi acaba?

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1287 : Ekim 28, 2014, 02:02:11 ÖS »
Bu aparatlar teknenin pis su cikisi icin baglanti.Livar icin uygun olmaz livarin acilip kapanmasi gerekir bu surekli acik.Livar icin firar diye aratirsan abi bulabilirsin.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

H@K@N

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: HAKAN HİLMİ KAVAKLIOĞLU
  • Bulunduğu İl: İZMİR
  • Doğum Yılı: 1973
« Yanıtla #1288 : Ekim 29, 2014, 11:05:42 ÖÖ »
Bu aparatlar teknenin pis su cikisi icin baglanti.Livar icin uygun olmaz livarin acilip kapanmasi gerekir bu surekli acik.Livar icin firar diye aratirsan abi bulabilirsin.
Yok volkan livar sürekli açık olacak zaten.

Birde alemünyum menteşeyi kesinlikle önermem.Benim teknede iğnecik dört vida olmasına rağmen çıkıp dümen elimde kaldı buyaz.Kürekleri suya sürterek yönverebildim ve limana dönebildim.
Ayrıca geçenlerde beş metreden küçük bir katamaranın maiden hikaesini okumuştum.Yeke kolu sağlam yapılmadığı için dirence dayanamayıp kırılmış katamaran denizde başıboş kalıp askeriyenin kayalıklarına çarparak hasar görmüştü.
Bence krom çubuk ve somun kaynatarak kendin yap enazından.Hiç riske girme bu menteşeler inan dayanmaz.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #1289 : Ekim 29, 2014, 11:44:53 ÖÖ »
Yok volkan livar sürekli açık olacak zaten.

Birde alemünyum menteşeyi kesinlikle önermem.Benim teknede iğnecik dört vida olmasına rağmen çıkıp dümen elimde kaldı buyaz.Kürekleri suya sürterek yönverebildim ve limana dönebildim.
Ayrıca geçenlerde beş metreden küçük bir katamaranın maiden hikaesini okumuştum.Yeke kolu sağlam yapılmadığı için dirence dayanamayıp kırılmış katamaran denizde başıboş kalıp askeriyenin kayalıklarına çarparak hasar görmüştü.
Bence krom çubuk ve somun kaynatarak kendin yap enazından.Hiç riske girme bu menteşeler inan dayanmaz.

Abi benim bildigim kadari ile livar surekli acik surekli su dolu olmuyor.Surekli su dolu olursa o tekne gitmez.Tapali bir sistem olup balik bittikten sonra tapasini kapatip ya icindeki pompa ile yada el ile o su bosaltilir.Yani benim bildigim bu sekilde.

Bahsettigin kotu durumu Mehmet Akgun abi yasadi bende biliyorum onu cok uzucu bir durum..
Abi birde teknede hicbir baglantida vida kullanilmasi onerilmez onlara civata-somun takman gerekirdi.Bu resmini cektigim baglantilari biz direkte kullandik saglam oldugunu dusunmustum ama yine testten gecireyim :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com