Denizrehberim Sosyal > Kafe Denizrehberim

Teleskopik Direk

(1/3) > >>

khbilen:
Benden başka portatif yelken direği derdi olanlar da varmış.

Birileri makaralı teleskopik direk düşünmüş, birileri yapmış. Birileri de satıyor sanırım.

İlk video işin prensibi.

İkincisinde biri yapmayı deniyor sanırım Birinci vşdeo var. ikinci yok henüz. çalıştığı görülmüyor.

Üçüncüsü makaralı gibi görünmüyor prk ama sanırım satılık teleskopik.

yazana kadar kayboldu. onun yerine şunu buldum.

sessizsakin:
Sahne islerinde kullaniliyor bunlar. Hoparlor olsun isik olsun, turlu seyler asiyorlar tepesine.
Guzel icatmis. Belki ayrodinamik yapan da vardir. Ama dayanikli olmasi icin gerekli yataklamalari filan dusununce epey agir olur diye dusunuyorum. Karsilamak icin tek karinli teknelere dunya kadar salma gerekir heralde. Katamaranlarda nasil olur bilemedim.

khbilen:
Ben iki yıl önce bu teleskopik işine kafayı takmış, ve basit hızlı bir çözüm için de 3 + 3 = 6m kızaklı alüminyum merdiven almıştım. onun tek makaralı basit bir mekanizması ve yatak niyetine 5 6 mm genişliğinde geçme kızakları var. Toplam 13 kg. Merdiven eni 40 cm. O da benim kanat yelkenin iskeletine uyuyordu. Ama onu deneyemeden herşey kaldı. Evde hala duruyor...

Mehmet Köstekçi:
Su dünyası filmini izlediniz mi? Ben o trimarandaki direğe hastayım. Üzerinde biraz tasarım çalışmıştım ama ortaya çıkan kesitte alüminyum bulmak nerdeyse imkansız. Yeniden yapmakta astarı yüzünden pahalı ko rahvan gitsin dedim.

https://www.hdfilmcehennemi.life/su-dunyasi-izle-hd-1080p-6/

khbilen:
Filmi biliyorum ama izlememiştim.

Şimdi baktım ORMA 60 sınıfı bir trimaran imiş. Okyanus tipi yarış teknesi. 60 feet boy 100 feet direk. Kabaca 30 metre.

Öyle hazır profil bulunur mu bilmem
 YouTube'da bir videoda adam direğin içine giriyor. O kadar geniş yani. levhaları kaynatıp yapılabilir belki ama bükmesi ayrı kaynağı ayrı dert.

Şimdilerde carbon yapıyorlardır herhalde artık.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git