Kendi Tekneni Kendin Yap > Soru-Cevap

Ahşap Bükme İle İlgili Sıkıntım Var

(1/4) > >>

BiGqUaKe:
bir süre önce başlamış olduğum 4 metrelik ufak bir yelkenli maceram var postaları dizdim stingri koydum lakin kafa kısmın bi türlü birleştiremedim büküm söz konusu olduğu için
sabitleyip yapmaya çaliştim lakin sert bir esnetme olduğu için sürekli kayıyor bu gibi bir olayı siz nasıl cözdünüz fikir ihtiyacım var.

vlkanaydin:

--- Alıntı yapılan: BiGqUaKe - Mart 18, 2023, 06:05:47 ÖS ---bir süre önce başlamış olduğum 4 metrelik ufak bir yelkenli maceram var postaları dizdim stingri koydum lakin kafa kısmın bi türlü birleştiremedim büküm söz konusu olduğu için
sabitleyip yapmaya çaliştim lakin sert bir esnetme olduğu için sürekli kayıyor bu gibi bir olayı siz nasıl cözdünüz fikir ihtiyacım var.

--- Alıntı sonu ---

Stingerlerin bükülecek yerlerine kaynar su dökün yumuşasın,lifler gevşesin ondan sonra bükmeyi deneyin. Hatta bükülecek yeri bir süre sıcak suda bekletirseniz daha iyi sonuç alırsınız. Normalde bunu buhar ile yapıyorlar ama amatörlerde o derecede imkan olmuyor.

BiGqUaKe:

--- Alıntı yapılan: vlkanaydin - Mart 18, 2023, 08:05:55 ÖS ---
--- Alıntı yapılan: BiGqUaKe - Mart 18, 2023, 06:05:47 ÖS ---bir süre önce başlamış olduğum 4 metrelik ufak bir yelkenli maceram var postaları dizdim stingri koydum lakin kafa kısmın bi türlü birleştiremedim büküm söz konusu olduğu için

--- Alıntı sonu ---

Stingerlerin bükülecek yerlerine kaynar su dökün yumuşasın,lifler gevşesin ondan sonra bükmeyi deneyin. Hatta bükülecek yeri bir süre sıcak suda bekletirseniz daha iyi sonuç alırsınız. Normalde bunu buhar ile yapıyorlar ama amatörlerde o derecede imkan olmuyor.

--- Alıntı sonu ---

deniyim lakin bükümden ziyade ortalamakta problem yaşıyorum yarın foto eklerım daha anlaşılır olur.

servet:
Stringer boyu 4metreyse, 5/5.5 metre olarak kes yada lamine et...boy uzun olursa esneyebilir...1/1 ölçüde agaç çok esnemez,boy vererek dene..kalınlıgı kaç cm stringerin? Diyelim 4cm ,1cm lik dilimlersin stringeri tek,tek yerine kor,yapıştırarak ilerlersin olmadı..

vlkanaydin:
Evet resim olarak veya video olarak daha rahat anlayabiliriz. Ondan sonra net fikirler çıkar ortaya.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git