Kendi Tekneni Kendin Yap > 3D Marin

BOA Aydın Marin Gururla Sunar :)

(1/32) > >>

vlkanaydin:
Herkese selamlar :)

Yavaş yavaş pandemi sürecinden çıktığımız,yeniden sosyal hayata katıldığımız şu günlerde,tekneleri olanların tekneleri ile,tekne yapanların atölyeleri ile buluştuğu şu günlerde sizlerle pandemi sürecinde yaptığım çalışmalarımı paylaşmak istedim.
Aşağıda resimlerini paylaştığım ürünleri pandemi sürecinde tamemen kendim tasarlayarak ve çizerek oluşturdum.
Ne olup,ne çıkacağını bilmediğim için önceleri paylaşmak istemedim ama kendi teknem için yaptığım bu parçaları deniz üzerinde ve bazı mekanik testler ile denedikten sonra paylaşmaya karar verdim. Hatırlarsanız şu konuyu açmıştım  :gk

http://www.denizrehberim.com/plastik-yelken-tokasinin-kac-kg-yuk-tasimasi-gerekir-t3677.0.html;new#msg35567

İşte o günlerde yelken tokasını damacanalar ile teste sokmuştum. Resimdeki yelken tokası 3 damacana +10 kg lık dumbell taşıyordu fazlasını ben kaldıramadım  :on

Bu konunun üzerine eğilen insanlar olursa yelken konusunda maliyetleri bir hayli aşağıya çekebilir. 15-20 dk' da plastik enjeksiyon ürünlerinin %70 kalitesinde son ürünler çıkabiliyor bu inanılmaz birşey  C:-) Üstelik istediğiniz renkte, kişiye özel logolar,isimler ekleyerek işi daha eğlenceli ve şık hale getirebiliyorsunuz.
Aklınıza gelebilecek herşeyi son ürün olarak çıkartabiliyorsunuz. Teknenizin adına hazırlanmış elektrik panosu mu ? Çizmeniz yeterli. Resimdeki gibi tekne adınızın üzerinde yazdığı tente ayağımı ? 20 dk yeterli oluyor  :gk Bu ürünler 3 boyutlu yazıcılarla oluşturulabiliyor.

Üretim malzemesi ABS plastiği. Güneş ışığına ve deniz suyuna dayanıklı bir malzeme. Çekme vs mukavemeti de kuvettli bir malzemeymiş araç parçalarında hammadde olarak kullanılıyormuş biraz araştırma yaptım.  :halay

Belki sizlerede bir fikir verir diye paylaşmak istedim.
Kişisel kullanım koşulu ile eğer aramızda bu tip piyasada bulunmayan veya çok pahalı ürünlere ihtiyacı olanlar var ise '' zaman buldukça'' gerek çiziminde gerek hazırlanmasında seve seve yardımcı olabilirim.Kendi üretmek isteyenler var ise yine kişisel kullanım koşulu ile basım dosyalarınıda paylaşabiliriim  <>

Cafcaflı fotoğraflar eşimin eseridir  :gk

Headparts - Yelkenin tepesine konulan ve yelkeni basarken yelken kumaşının zarar görmesini engelleyen parça

Tente Ayağı ve Tente Boruları Birleştirme Parçası-25 mm iç Çap

Flok veya Cenova Yelkeni Furling Teline Sabitlemeye veya Telde Yelkeni Basmanıza Yarayan Parça 4 mm Tel İçin

Yelken Tokası ve Toka ile Yelken Bağlantısını Sağlayan Plastik Karabina (3 mm direk ray açıklığına sahip direkler için )

Benim Tabirimle Kıstırmaç 6-8-10 mm halatlar için

İp Yuvası -Halat Çaplarını Ayarlamak Tek Tuş- 6-8-10-12  :gk

Vardevela Borusu Üst Kapakları 19 mm çapa göre

Parçalara hiçbir şekilde son işlem uygulanmamıştır.Zımpara,çapak alma vs gibi. Makinede uygun ayarları ve teknikleri bulana kadar canım çıktı gerçi ABS çalışması zor bir malzemeymiş ama sonucu buna değdi  :halay

yalova77:
iyi işler çıkmış emek vermişsin BOA marka da orijinal olmuş

sessizsakin:
Resimler gorunmuyor. :sar

servet:
Ufak tefek auto-cad çizimlerini volkan'a yaptırıp laserde kestiriyorum ben..
sagolsun hiç üsenmedi yaptı..benim de elimden gelse hiç tanımadıgım biri de olsa yapardım..
iltifat marifete tabidir.. o yüzden yazdım. :)

yalova77:

--- Alıntı yapılan: sessizsakin - Haziran 12, 2020, 09:08:40 ÖS ---Resimler gorunmuyor. :sar

--- Alıntı sonu ---
görünüyor resimler benim ekranda

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git