Kendi Tekneni Kendin Yap > 'DIY' Kendin Yap

Tekneye İskele Yapımı Öneri?

<< < (2/3) > >>

servet:

--- Alıntı yapılan: genetik - Ocak 20, 2020, 10:53:37 ÖS ---
--- Alıntı yapılan: servet - Ocak 20, 2020, 04:36:12 ÖS ---Çandarlı da görmüştüm,deniz içindeki metal ayakları plastik yada sac varil içine beton döküp,denize yerleştirmişlerdi..bir sürü iskele gördüm hepsi öyle yapılmış..demek ki iş görüyor...variller ufak 20lt den başlıyor,iskelenin büyüklüğüne göre irileşiyor..tabi oynamaması için kıyı baglantısını sabit ve saglam yapmak lazım..

--- Alıntı sonu ---

Hocam 20 lt lik beton denizin içinde oynamazmı ? Gerçi su çok yüksek değil

--- Alıntı sonu ---

kara baglantısı saglam betonlanmıstı..denizdeki ayaklar tabana dayanak vazifesi görüyor sadece sanırım..ayak sayısı iskelenin uzunluguna göre degişiyor..1.5-2 metre uzunluga iki ön ayak yeter herhalde...ayaklar ve gövde metalden,üstteki yürüyüş yolu,agaçtan..ki çandarlı rüzgarlı ve dalgalı bir yer..gördüklerim hep o şekildeydi.
yukarda çizmeye çalıştım,böyle birşeylerdi. :)

sessizsakin:
Iskele hic anladigim birsey degil, ancak bir is icin plastik yuzer iskele bloklarindan bolca kullanmistim. Oldukca kullanislilar.
Fiyatlarini bilmiyorum, ama harcayacaginiz zahmet ve malzemeyi dusununce bi arastirmaya deger gibi bence.
Tabi yuzer iskele, adi ustunde suyun ustunde yuzuyor. zemine sabit degil. O da isinizi gorur mu bilemeyecegim.

Fikrimi suraya birakip kacayim. :)

KARANLIK:
     Yazdığım malzemelerin üçünüde kullanabilirsiniz. Ayakları kaya üzerine denk getirip, uygun yerlerde kayaya ankrajladık. Sizin konumunuzu bilmediğim için ancak malzeme önerisinde bulunabiliyorum

vlkanaydin:
Yapılcak yerin bir fotosu var mı acaba ?

Sam Lighter:
Merhaba;

Bir fikirde ben bırakayım.

Mavi 60 lt olan, kalın, köşeli, PVC bidonlardan yapabilirsiniz 50 * 50* 100 diye hatırlıyorum ölçülerini. bunlardan yan yana koyarak 8 tanesi  4m boyda ve 1 m genişliginde platfrom oluşturabilirsiniz. Başını karaya sabitleyip 2 metre de bir, yanlarına gene kalın plastik ki bu sefer halka halka olan sert pvc atık su borusu öneririm ondan halkalar yapıp, kazık, demir, ne ile istersen zemine sabitliyebilirsiniz. suyun seviyesi ve dalgalardan etkilenmeden iskele yukarı aşagı hareket edecektir.   

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git