Kendi Tekneni Kendin Yap > 'DIY' Kendin Yap

Tekneye İskele Yapımı Öneri?

(1/3) > >>

genetik:
Bulunduğu bölgede bir balıkçı barınağı var. buraya kendi teknemin olduğu yere bi iskele yapasım var. elektrik direğini 2 tane uzatıp üstünede tahta çakmayı planlıyorum ama asıl mesele denizin içine ayak olarak ne kullanacağım nasıl kullanacağım. Deniz çok yüksek değil içine girip iş yapılablir. Ben buraya 2 inç lik yada önereceğiniz ölçülerde galvaniz boru çaksam olurmu ?  Sizin önereceğini başak malzemeler varmıdır ?

servet:
Çandarlı da görmüştüm,deniz içindeki metal ayakları plastik yada sac varil içine beton döküp,denize yerleştirmişlerdi..bir sürü iskele gördüm hepsi öyle yapılmış..demek ki iş görüyor...variller ufak 20lt den başlıyor,iskelenin büyüklüğüne göre irileşiyor..tabi oynamaması için kıyı baglantısını sabit ve saglam yapmak lazım..

KARANLIK:
    Ayaklarda 2inch (50 lik) galvaniz boru (hurdacıdan da olabilir), 100 lük pvc boru içersine beton (beton içine demir çubuk kullan), 40 x 60 galvaniz profil olabilir.

genetik:

--- Alıntı yapılan: KARANLIK - Ocak 20, 2020, 09:24:37 ÖS ---    Ayaklarda 2inch (50 lik) galvaniz boru (hurdacıdan da olabilir), 100 lük pvc boru içersine beton (beton içine demir çubuk kullan), 40 x 60 galvaniz profil olabilir.

--- Alıntı sonu ---
Bu saydıklarınızın 3 ünüde yapabilürmiyiz. Birde beton yaparsak onu yere çakamayacağız. Yere çakma istemeyecekmi ?

genetik:

--- Alıntı yapılan: servet - Ocak 20, 2020, 04:36:12 ÖS ---Çandarlı da görmüştüm,deniz içindeki metal ayakları plastik yada sac varil içine beton döküp,denize yerleştirmişlerdi..bir sürü iskele gördüm hepsi öyle yapılmış..demek ki iş görüyor...variller ufak 20lt den başlıyor,iskelenin büyüklüğüne göre irileşiyor..tabi oynamaması için kıyı baglantısını sabit ve saglam yapmak lazım..

--- Alıntı sonu ---

Hocam 20 lt lik beton denizin içinde oynamazmı ? Gerçi su çok yüksek değil

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git