Genel Bilgiler ve Mevzuatlar > Denizde Yasal Mevzuatlar

Amatör Denizci Eğitim ve Sınav sistemi değişti!

(1/9) > >>

Mehmet Köstekçi:
Yeni yayınlanan "Amatör Denizci Eğitim ve Sınavlarına İlişkin Uygulama Talimatı - 2018" ile artık eğitim ve sınavlar liman başkanlıklarında ÜCRETSİZ olarak yapılacak...

Geçenlerde Ulaştırma ve Altyapı bakanı tarafından açıklanan "Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı olan 2023‘e kadar; bir milyon Amatör Denizci Belgesi düzenlemek" hedefi doğrultusunda hali hazırda devam eden ADES-Online eğitim sistemi ve GASM-gemi adamları sınav merkezlerinde randevu ile girilen sınav ve belgelendirme sisteminin yanında tüm liman başkanlıklarında haftasonları ÜCRETSİZ olarak verilecek 4 saatlik basit bir eğitim ve sınav ile verilmeye başlanacak; mış. İlgilenenlerin bilgisine...

Detaylar, ekler, eğitim dökümanı ve talimat buradan görülebilir;
http://www.gemitrafik.com/amator-denizci-egitim-ve-sinavlarina-iliskin-uygulama-talimati-2018/

21/12/2019 Editi
 Bir güncelleme yapayım istedim. Yeni sisteme yeniden yeni sistem geldi. Artık başvurular internet üzerinden online olarak yapılabiliyor. Galiba Kısa mesafe telsiz belgesini de bu şekilde kolay dağıtacaklar. Ben telsiz için sınava başburdum 15 ocakta bakalım eğitim ve sınavın zorluk derecesin göreceğiz.

Aşağıdaki adresten e-devlet şifrenizle giriş yapıp başvuru yapabilirsiniz.

https://adbs.uab.gov.tr/giris

khbilen:
Uygulama başlarsa hemen başvurup bir tane almakta yarar var. Muhtemelen geçmiştekine göre daha kolay olacaktır.

servet:

--- Alıntı yapılan: khbilen - Kasım 11, 2018, 10:12:16 ÖÖ ---Uygulama başlarsa hemen başvurup bir tane almakta yarar var. Muhtemelen geçmiştekine göre daha kolay olacaktır.

--- Alıntı sonu ---

Egitim verecekleri dökümanı inceledim 60 kusür madde var..
Eger sorular o dökümana göre hazırlanacaksa,sınav yapmadan isteyene versinler ADB'yi :)
Köstekçinin verdiği linke girerseniz ,egitim dökümanına ulaşırsınız.

khbilen:
Bir ara AB'ye giriyoruz diye herkese ehliyet dağıtıyorlardı. Bu da ona benzer birşey olacak sanırım. Eğitime başladım, devam edemedim. Artık ezberlemek zor ve zul geliyor. Unutkanlık o kadar ki, aslında benm ADB'm bile olabilir ve de hatıramıyorum. Uçarken telsiz lisansı almak için ona da başvurmuş / almış olabilirim. Telsiz çağrı kodumu hatırlar gibiyim ama, ne belgesi var, ne de varsa arkadaşı ADB ortalıkta. O nedenle hemen veriyorlarsa hemen alırım.

sessizsakin:
Ben megersem online egitime bi ara kaydolmusum. Az once bi goz attim. Egitim kismini gecmek gayet kolay gozukuyor. Online egitimi gecince de zaten egitimi gecti belgesini de online alabiliyormusuz. Sonrasi sinava basvurup sinavdan gecmek. Bir de saglik raporu varmis sanirim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git