Gönderen Konu: Fiberglas 1 milyon defa çalışınca dayanıklılığı 1/5 e düşer  (Okunma sayısı 6334 defa)

osman topcu

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: osman topcu
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1971
  • Tekne Adı: OSMAN TOPCU
Ynt: Fiberglas 1 milyon defa çalışınca dayanıklılığı 1/5 e düşer
« Yanıtla #15 : Kasım 23, 2017, 10:58:12 ÖÖ »

Vallahi bu teknelerin , 2000 pound gibi fiyatlara internette her yerde satıldığını biliyorum , hepsini de hurda aldım ama bilerek aldım diye aldım diye alıyorlar , yoksa ben gittim , 2000 pounda cillop gibi tekne aldım diyen yok.

Zaten bu konuda bizim dışımızda , siz bir kaç defa Türkiye de 10 bin lira verip , 12 metre tekne aldim diyen birisini taniyormusunuz ?

Bu forumlardan bedava tekne planı indirmiş birisinin başına gelecekleri anlatayım,

Bedava tekne planı avına düşmüş , yapacağı 6 metre tekne için 150 dolar plan parasını bile veremiyecek , izmir de mıugla da antalya da evinin bahcesinde tekne yapayim diye 2 sene varını yogunu harcayan bir arkadasın basına gelecekler hic hos degil

kontrplaktan tekne yaptım dese amerikada yapılmış bir tekne planına gore hem küçük , hem ıslak , en zayıf ukrayna taygası ağaçlarından yapılmış , uluslarası standartlar , ce filanla ilgisi olmayan malzemeye amerikadaki brezilya maunundan yapılmış , kurşun geçirmez kontrplaktan daha fazla para verecek , uydur kaydır bir şeyler yapıp , adı tekne olan , kışın bir dalga çarpsa 2 ye bölecek bir tekne yapacak ve korkudan sahilden 100 metre bile açılamayacak

Fiberglass tan yapmaya kalksa o da aynı durum , ne aldığı e glass avrupadaki e glass ayarında bile değil , ne polyester polyester , ne arkadaş el yatırmada tecrübeli , youtube videosundan öğrendiği kadarıyla iş yapacak

sonra bu bitince anormal miktarda parayı direğe , armaya , yelkene verecek ve gerilmeler yüzünden 5 sene sonra tekne her yerinden çürüyecek

Yukarda arkadaşın dediği gibi aynı şey profesyonel dediğiniz adam dada aynı şey

Vallahi tek çözüm 8 metre kadar bir teknede çelik yapmak , daha büyük teknede beton kullanmak

Beton her yıl dayanıklılığı artan bir malzeme , çelik te maşallah çelik işte

Fiber e yaptığı masrafla insan rahatlıkla çelik tekne yapar , bir ton çelik 700 dolar

6 metre x 1.5 metre x 4mm x 8 gram : 250 kilo

bu levhadan 6 tane harcasa 1500 kilo , 1000 dolar

kestirmek için neredeyse her kentte plazma kesici var çok ta ucuz

bruce roberts da tom thumb 24 ft , kesim dosyaları ile 250 dolar planı

Bu kadar fiber tekne muhabbeti yapacağımıza , bu planı birleşip alsak , ben internete koyarım, nereye nasıl koyacağını bilirsen önümüzdeki 10 sene kimse silemez

yabancılara bakmayın , zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış

ben bu yılbaşı beton tekne yapımı üstüne 8 kitap alıyorum , neredeyse 1500-2000 sayfa

bir de tom thumb 26 çok güzel tekne , planını alıp , her şeyi torrentleyip , internet kütüphanelerine koyacağım

emin olun burayada linklerinide koyacağım

beton kitaplarınıda internete koyup ocr layıp google çeviriden hızlı çevirisi ve benim düzeltmelerim uyarılarımı koyacağım

fiber hikaye , kontrplak ta , arabın yalellisi
libgen.io sitesi dünyanın en büyük ücretsiz teknik kitap kaynağı, kayıt olmadan , boat, boat plan , boat building , boat design , sailboat diye aratın , binlerce kitap bulursunuz , mustafa umut ve benim tekne planlarımız orada , kat kat var , hidrodinamik , yat hidrodinamiği binlerce kitap , 4321 hangi linkte varsa

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #16 : Kasım 23, 2017, 04:02:38 ÖS »
     Bu forumlardan bedava tekne planı indirmiş birisinin başına gelecekleri anlatayım,

Bedava tekne planı avına düşmüş , yapacağı 6 metre tekne için 150 dolar plan parasını bile veremiyecek , izmir de mıugla da antalya da evinin bahcesinde tekne yapayim diye 2 sene varını yogunu harcayan bir arkadasın basına gelecekler hic hos degil

kontrplaktan tekne yaptım dese amerikada yapılmış bir tekne planına gore hem küçük , hem ıslak , en zayıf ukrayna taygası ağaçlarından yapılmış , uluslarası standartlar , ce filanla ilgisi olmayan malzemeye amerikadaki brezilya maunundan yapılmış , kurşun geçirmez kontrplaktan daha fazla para verecek , uydur kaydır bir şeyler yapıp , adı tekne olan , kışın bir dalga çarpsa 2 ye bölecek bir tekne yapacak ve korkudan sahilden 100 metre bile açılamayacak

Fiberglass tan yapmaya kalksa o da aynı durum , ne aldığı e glass avrupadaki e glass ayarında bile değil , ne polyester polyester , ne arkadaş el yatırmada tecrübeli , youtube videosundan öğrendiği kadarıyla iş yapacak

sonra bu bitince anormal miktarda parayı direğe , armaya , yelkene verecek ve gerilmeler yüzünden 5 sene sonra tekne her yerinden çürüyecek

Yukarda arkadaşın dediği gibi aynı şey profesyonel dediğiniz adam dada aynı şey

Bu sizin görüşünüzmü, alıntımı. Alıntı ise nereden ve kimden alıntı.

osman topcu

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: osman topcu
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1971
  • Tekne Adı: OSMAN TOPCU
« Yanıtla #17 : Kasım 23, 2017, 06:57:55 ÖS »
ne alıntısı kardeşim , ben yazdım , forum ruh hastası kaynıyor , çok ciddiyim
libgen.io sitesi dünyanın en büyük ücretsiz teknik kitap kaynağı, kayıt olmadan , boat, boat plan , boat building , boat design , sailboat diye aratın , binlerce kitap bulursunuz , mustafa umut ve benim tekne planlarımız orada , kat kat var , hidrodinamik , yat hidrodinamiği binlerce kitap , 4321 hangi linkte varsa

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #18 : Kasım 23, 2017, 07:07:40 ÖS »
      Uslubunuz doğru değil, lütfen uslubunuza dikkat edin. Kimseye hakaret etme hakkına sahip değilsiniz, bu forumdaki kimse de ruh hastası değil. 

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #19 : Kasım 23, 2017, 07:26:14 ÖS »

O bahsettiginiz kisi benim
O tekneyi ben yaptım
5 sene sonra cürüsün yine aynısını yeniden yaparım.
Tamda ruh hastasıyım,bedava plan ile tekne yaptım.Bok gibi de param var degil 150 dolar 15.000 dolar plana verebilecek gücümde var ama vermedim.Hele hele tüm forum birleşip Bruce Roberts planını alıp 10 sene değil 30 sene bile internette tutarım,ama anlarmısınız bilmem etik değerler,saygı,emek vs gibi kavramlar var.Benim gibi ruh hastaları özelikkle Polonya ve Rusya’da sürüsüyle kaynıyor.
Bu forumda sizin gibi insalara ihtiyaç yok.6 seneden bu yana kimseye böyle bir cevap yazmadım.Amacınızı bildiğim için uğraşmayın,burası başka yerlere benzemez.6 senedir karıştırtmadık bir 6 sene daha kimse burayı karıştırıp kavga çıkaramaz.Sizi yinede engelleyip uzaklaştırmıyorum cevap verme hakkınız vardır vs vs ya bundan sonra dikkat edin ya da buralara uğramayın.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #20 : Kasım 23, 2017, 07:50:04 ÖS »
      Uslubunuz doğru değil, lütfen uslubunuza dikkat edin. Kimseye hakaret etme hakkına sahip değilsiniz, bu forumdaki kimse de ruh hastasıdeğil.

Boşver İbrahim..
Okuyanlar karar verecek düzey de,vatandaşın hangi ruh haliyle yazdıgını..

1.insanlar istediği malzemeden teknesini yapar,tıpkı senin beton tekne'' hevesin ''gibi..
amatör yada profesyonel yapılmış dünya envanterin de kaç beton tekne var sence?
buldugun,buraya yazdıgın örnek ve materyallerin tarihi 60 sonları,70 başları.
aradan 30-40 yıl gecmiş ,malzemeler,üretim teknikleri,devasa degişim ve atılımlara uğramış 40 yıl öncenin kitapları,yöntemleri  ile imalata giriseceksin(!)..yaparsan da,bunu da bir zenginlik,farklılık,bilgi birikimi olarak görürüz amatör tekne yapımcıları olarak.
2.fiberglas tekne konusunu sen açtın,eger forumu biraz karıştırsan amatör yapımcıları polyester tekneye özendiren hiç bir yazı göremezsin. bu malzemenin kötülügünden degil,polyester tekne amatör yapıma çok uygun degildir,zor,zahmetli,''teknik'' bir işçiligi oldugundan.
3. baklayı agzından çıkartmıssın ''ortak tekne planı'' hukuki olarak telif hakları denilen bir yasa var dünyada,ondan baska da adına etik denilen bir kavram var..birisinin emegini,aklını,yılların birikimini üç,on paraya alıp bunu haksız olarak cogaltacaksın.
Birde insanlara 150 dolar plan parası vermeyip,internetten bedava plan indirmekle itham ettiğin eleştirinin ardından bunu yazıyorsun..sonra da pişkince site de ''ruh hastaları'' var diyorsun..
4.klavyenin arkasına sıgınarak karşındaki insanlara hakaret,küfür,asagılama vb sanal alem de kolay gibi görünsede,takma isimler,gercek dışı bilgilerle..o kadar kolay da degil,internette izin kalır her zaman.

erolerdel

• Çırak Rehber
  • Ad Soyad: Erol ERDEL
  • Tekne Adı: SU
« Yanıtla #21 : Kasım 24, 2017, 09:13:31 ÖÖ »
Şimdi de psikiyatrist mi oldunuz? Planları dağıtmak emek hırsızlığıdır. Kendi kişiliğinizi ortaya koyuyorsunuz. Bence yaşınız gibi davranın yada hiç yazmayın.

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
« Yanıtla #22 : Kasım 24, 2017, 12:28:24 ÖS »

Kiminin ruhuna hastalık olan şey, Kiminin ruhuna erdemdir :).  Bunlar kimin kim olduğuna, ve erdemle hastalığın kim tarafından tanımlandığına çok bağlı :)

Amatör tekne yapımı da bir ruh hastalığı sayılabilir bence. Bu noktada sıkıntı sizde. Göz göre göre bir sürü ruh hastasının olduğu bir forumda takılıyorsunuz. Hiç kimse deliler hastanesinde doktor istemez. Deli olup arkadaşımız kalmanız mümkün, yada işte gerisini biliyorsunuz.