Gönderen Konu: Şişme Katamaran Projesi  (Okunma sayısı 83375 defa)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Şişme Katamaran Projesi
« Yanıtla #120 : Ekim 02, 2017, 08:38:54 ÖS »

Kadir abi resim koyma konusunda çok doğru bir hamle yapmışsın ancak adres çubugunda yazan linki değilde resmin üzerine sağ tıkladığında çıkan  resim adresini kopyala sekmesine tıklayıp oluşan linki img kodları arasına yapıştırmayı denemen gerekir <> Ben ilgili linki mesajına ekledim ve resim göründü.

Bu arada hepimiz sabırsızlansakta önce güvenlik gelir. Biz bekleriz hele ben 5 seneden beri bekliyorum kendi teknemi suda görebilmek için  :gk :gk o yüzden havanın en müsait olduğu zamanda 'muzomaran' ı su ile buluştuman dileğimle  :tav
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

khbilen

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: Kadir Haldenbilen
  • Bulunduğu İl: Denizli / İzmir
  • Doğum Yılı: 1955
  • Tekne Adı: Albatros
« Yanıtla #121 : Ekim 02, 2017, 08:56:59 ÖS »
Daha önce img etiketleri arasına adres kopyalamayı denedim, soru işareti çıktı. Bugün yine denedim, bu sefer adresin başına sonuna tırnak işareti ekledim. Soru işareti çıkmadı, resim de çıkmadı. Bir daha deneyeyim bakayım ne çıkacak.

Evet, bu bağlantı doğrudan adresden farklı, herhalde olacak birşeyler...

Olmuş.

Çok teşekkürler Volkan Bey.

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #122 : Ekim 03, 2017, 08:04:46 ÖÖ »
Yalnız şimdi bir gariplik var:

Dün ilk baktığımda doğru resim görünüyordu. Sabah baktığımda bir eski resim görünüyor? Nasıl oluyor da oluyor? Bir şekilde önceki resmin bağlantı adresi geçerli oluyor ???  :dedv

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #123 : Ekim 03, 2017, 12:18:38 ÖS »
Yalnız şimdi bir gariplik var:

Dün ilk baktığımda doğru resim görünüyordu. Sabah baktığımda bir eski resim görünüyor? Nasıl oluyor da oluyor? Bir şekilde önceki resmin bağlantı adresi geçerli oluyor ???  :dedv

Bana yeni resmin linkini ozel mesaj olarak atabilirmisin abi bir kontrol edeyim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #124 : Ekim 06, 2017, 08:12:44 ÖS »
Bugün az kalsın Albatros denize iniyordu. Bir haftadır izlediğim meteorolojik tahminlere göre bugün azçok son fırsat olacaktı. Dünden hazırlıkları tamamlayıp bugüne denize indirmeye karar verdim. Ama dün iki hata yaptım (Profesyonel proje yöneticisiyim, Değişiklik Yönetimi nedir gayet iyi bilirim; projede değişiklik yapmak en kötü şeylerden biridir - hele hele son gün değişiklik yapmak intihara yakın birşeydir, ve de Türkçe atasözümüzle, dere geçerken at değiştirilmez; ama ben proje yöneticisi değil de - proje sahibi olark iki değişiklik istedim. Kabul ettim, yaptım.... ve sonuç:

Daha baştan yapmam gereken branda gerdirme işi sürüncemede kala kala son güne kaldı, dün sabah gittim. Ancak öğlen işe başladık, geç bitti; kurup denemeye çok az zaman kaldı.

Yetmedi, daha önceleri sonraya bıraktığım küçük elektrik motoru takma işini öne aldım. Rüzgar pek az olmayacak gibi idi. Liman içinde sorun yok da, dışarı çıkıp paraşütü denemek isteyince çıkarken ya da girerken birşey gerekecekti. Kürek ya da uzun çubuk ile iterek olacak gibi görünmüyordu.

Motor aramak bulmak beğenmekle akşam oldu. Aldığım şey uygun olsa bari. Katamaran yüksek, bunun şaftı kısa geliyor. Artı takacağım ayna genişliği benim profll genişliğinden az. Birşeyler yapmam lazım, ama son gece olacak şey değil tabii.

Sonuçta akşam çok geç vakitte eve döndüm, yapmam gerekenleri yapamadım.

Sabah erken kalkıp brandayı gerdirmeye başladık ama, eskiden ilk üç kenar kolay dördüncü ölümdü, şimdi ilk üç kenar ölüm son kenar kolay olmuş. Branda işi saat 12:00 gibi bitti. Diğer ıvır zıvır tamamlama, 14:00 gibi kapıdan çıkmaya hazır hale geldik. Kapıdan çıkmanın zoruluğunu sanırım şu üç küçük video parçası gayet güzel açıklar:

Kapıdan çıktık. Ancak İstanbul'dan bana yardım etmeye gelen ağabeyim römorkun ön tarafının tehlikeli şekilde düşük olduğunu gösterdi. Park tekeri yere sürtüyordu ve römorkun okunun bağlandığı kenar bel vermişti. Sebebi malum, daha önce yazmıştım. Tekerler yüksek olduğundan muzlara sürtecekti. Şasiyi dingilden 10 cm kadar yükselttim. Bu durumda arka taraf yükseldi, ön taraf düşük kaldı. Tüm ağırlık öne kaydı. Römork uzun. Tekerler son 1/4 ü karşılıyor. Yükün dörtte üçü önde.

Ağabeyim katamaranı arkaya kaydıralım, yükü dengeleyelim dedi. Bir metreden fazla geri kaydırdık. Yükü tekere göre ortalamış olduk. Park tekeri 2cm kadar yerden kesildi. Ama oldu bizim römork bir TIR ve yine de hala tehlikeli. Saat 16:15, barınak yetkilisi zaten 16:00'da çıkıyor.Ağabeyim yine de gidelim, prova olsun dedi, ama ben istemedim. Çıkmaktan daha büyük zorlukla katamaranı içeri soktuk. Bir çuval inciri berbad ettik.

Bu da tam çıkış videosu. Kapıdan çıktık, ama mehter marşıla yine geri döndük. Sanırım yarın yağmur ve fırtına var. Herhalde bir hafta on gün hava uygun olmaz. Ben bu arada motoru takacak düzenek yapmaya çalışırım. Römorkü düzeltmeye çalışırım. Hava uygun olursa 10 gün kadar sonra tekrar deneriz şansımızı. Bu sefer olmadı...

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=u6ErO1TL2YM

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #125 : Ekim 06, 2017, 08:41:37 ÖS »
SOn video görünmüyor olabilir, doğru bağlantı galiba şöyle:

sessizsakin

• Kıdemli Üye
  • İleri Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Kadir
  • Bulunduğu İl: Varna
« Yanıtla #126 : Ekim 08, 2017, 04:13:23 ÖS »
Elinize sağlık. güzel görünüyor.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #127 : Ekim 08, 2017, 08:11:55 ÖS »
Kadir Abi bu arada maille ve fotoğrafla ilgili konu şöyle. Sen fotoğrafı görebiliyorsun çünkü fotoğraf izni sadece sana özel olmuş O fotoğrafın iznini herkese açık olarak güncellersen hepimiz görebiliriz. Fotoğrafta şu;
https://photos-4.dropbox.com/t/2/AACMpEuaWbBlEF0qMWC5EJ1YqExxRABkoBdQNHieihMEMA/12/18962687/jpeg/32x32/1/_/1/2/20171002_175728.jpg/EODHlQ4YLiAHKAc/ak3aZbuj81bjL28Aro9c1Dy6DCTxBRfsQfrI6KexkBE?size=2048x1536&size_mode=3
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #128 : Ekim 08, 2017, 08:32:59 ÖS »
Sakin Adaşım,

Güzel görünüyor da bir türlü suya kavuşturamadık.

Bambaşka işlerle uğraşıyorum. Şu an motorun şaftını uzatmaya çalışıyorum. 2.5 cm çaplı krom kaplı boru. Doğrusu tüm boruyu daha uzunu ile değiştirmek. Üst ucu kolay, orada elektronik kontrol var. SU gelme olsaılığı az. Minimal bir yalıtım ile hallolur. Alt ucu hep suda. Motor orada. Kesin yalıtım şart. Boru sıkı oturtulmuş ve de yalıtılmış. Bu durumda alt uca dokunmak istemem. O zaman da tam değiştirme olmaz. Ben de üstten ekleme yapacağım. Borunun üzerine 25-30 cm kadar aynı borudan ekleyeceğim. Ama kaynak falan değil. Bilezik ile ikisini tutturup arayı da yalıtkan (sıvı conta) ile dolduracağım. İçinden 4 adet güç kablosu geçiyor.

Sonra sırada römorkun güvenliği geliyor. Katamaranı arkaya kaydırıp ağırlığı dengeli olarak dağıttık ama, öylece kullanmak pek doğru değil. Onun yerine dingili bir metre kadar öne alıp, ağırlığı böylece dengeli yaymış olacağım. Kuyruk biraz uzamış olacak ama, katamaran taşıyan bir römork için böyle bir yapı daha normal. Diğer teknelerin ağırlığı arkada, genelde motor da var. O nedenle dingilin arkaya yakın olması onlar için normal; ama bana uymadı.

Volkan Bey;

Ben bir bilgisayarcıyım ama bu işleri bir türlü anlayamıyorum. Yani nasıl oluyor da bu kadar karmaşık oluyor. Size demiyorum, bu siteleri kuranlara - paylaşım hizmeti veren kurumlara diyorum. Dropbox "public" paylaşım için benim daha önce kullandığım adresi yaratıp veriyor. Sadece onu koyarsam, tabii resim doğrudan sayfa içinde görülmüyor, bağlantıyı tıklamak gerekiyor. O adresi img etiketleri arasına koyarsam hiç çalışmıyor. Sizin bahsettiğiniz şekilde sağ tıklayıp çıkan adresi  etiketlerin arasına koyarsam ben ilk başta normal resmi sayfa içinde görmüştüm. Sonrasında hep bir önceki resmi görüyorum. Sizler hiç mi resim göremiyorsunuz?? Bir bakayım o sağ tıklayıp gelen adresi yetkilendirme var mı diye, ama sanmam; Dropbox öyle kullanın diye tarif etmiyor.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #129 : Ekim 08, 2017, 08:43:50 ÖS »
Abi senin forum veritabanına foto-dosya yükleme izinlerini açtım bir deneyip dönüş yaparmısın.Ben onları normal google hesabına geçirip link olarak eklerim. <>
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #130 : Ekim 08, 2017, 08:56:00 ÖS »
Ben ek iş çıkarmayayım, ayrıcalık da olsun istemem. Benim Google hesabım da var, ama oraya hiç resim yüklemedim. Nasıl yüklenir nasıl paylaşılır hiç denemedim. Ben ona bir bakayım. Oraya bir resim koyup paylaşmaya çalışayım; herkes gibi ben de normal kurallar içinde resimleri paylaşmış olayım.

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #131 : Ekim 08, 2017, 09:11:34 ÖS »
Google Photos'da bir albüm yarattım, bu forumda paylaşmak için. İçine de meşhur görülemeyen resmi yükledim.

Şu doğrudan adresi:

https://photos.app.goo.gl/a3HNh2Ru5ecM6uRn2

Şu img etiketleri iiçinde aynı adres

Şu da img etiketleri içinde, google albümündeyken resme sağ tıkladığımda gelen adres

Bakalım hangisi nasıl görünecek...

sayfa içinde resim görünmedi hiç. ille de resmi tıklamak gerekiyor. Görünmeyen resmin adresi de şu idi

https://photos.google.com/share/AF1QipMsMQyvaIxo3LUMHEfJN3fak2mqjnp09jnJv1tzV8WDucLNc4Z1azSFI-jBj9dygw/photo/AF1QipO7wrhjTSBL1csTYHs6XrLN4Q8BUBQB6soFT2fc?key=WWVKWkdrSXpGakZ6bUM3UVUxUzNlcFJxdXVqcEFR

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #132 : Ekim 08, 2017, 09:36:55 ÖS »
Galiba bu sefer oldu. Albümden değil, doğrudan sadece resim olarak kullanıp sağ tık ve orada çıkanın kopyası img etiketler içinde sonuç:

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #133 : Ekim 08, 2017, 09:47:30 ÖS »
Ben ek iş çıkarmayayım, ayrıcalık da olsun istemem. Benim Google hesabım da var, ama oraya hiç resim yüklemedim. Nasıl yüklenir nasıl paylaşılır hiç denemedim. Ben ona bir bakayım. Oraya bir resim koyup paylaşmaya çalışayım; herkes gibi ben de normal kurallar içinde resimleri paylaşmış olayım.

Abi ek iş çıkarmak veya ayrıcalık olarak ben görmüyorum bunu. Burada önemli olan bilginin paylaşılabilmesi. Halledilebilecek konular için niye bilgiye engel olalım ki  <> Benim için hiç problem yok sen nasıl yapmak istersen,ne zaman istersen yardıma hazırım ki en son mesajda da konunun hallolduğunu görüyorum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

khbilen

• İleri Rehber
« Yanıtla #134 : Ekim 09, 2017, 09:38:13 ÖÖ »

Abi ek iş çıkarmak veya ayrıcalık olarak ben görmüyorum bunu. Burada önemli olan bilginin paylaşılabilmesi. Halledilebilecek konular için niye bilgiye engel olalım ki  <> Benim için hiç problem yok sen nasıl yapmak istersen,ne zaman istersen yardıma hazırım ki en son mesajda da konunun hallolduğunu görüyorum.

Ben de artık resmiyeti bırakıp Volkan diyeyim, işleri kolaylaştıralım.

Öncelikle sağol. Yardım (hatta fedakarlık) önerilerin için. Tabii ki amacımız paylaşmak, ama bu senin özel fedakarlık sınırlarını zorlayıcı - aşıcı da olmamalı. Zaten belli bir sorumluluk üstlenmiş durumdasın ve bizim görmediğimiz birtakım işleri bizlere belli etmeden yürütüyorsun. Bir de böyle kişisel sorunlar eklenirse, öncelikle ana görevin aksar; ayrıca kendi zamanından da çalmış oluruz.

Ben halledemezsem kim halledecek böyle bir problemi? Biraz daha az tembellik edip, biraz daha çaba gösterip, deneyip becerebilmemiz lazım. Eğer son resim benim gördüğüm gibi sizler tarafından da görülüyorsa mesele hallolmuştur zaten. Yoksa, maazallah benim tekne suya iner ve de yürür, ve de ben yüzlerce resim ve de video yüklemek istersem, nice olur senin halin ? :P