Gönderen Konu: Selamınaleyküm  (Okunma sayısı 2671 defa)

yusufislam

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Yusuf İslam Şahin
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1989
Selamınaleyküm
« : Nisan 18, 2017, 03:31:47 ÖS »

Merhaba;
İsmim Yusuf İslam ŞAHİN Aranıza yeni katıldım. uzun bir süre belgeseller, SADUN BORO üstadın kitapları, teo nun Günlükleri, deniz yüzlü insanlar, evi deniz olanlar, kendi teknesini yapanlar derken Bir baktım buradayım. Kadıköy kurbağalı derenin tam dibindeyim. evim kartalda Bilişim sektöründeyim.
 tekne sevdam önceleri sanda kiralayarak balık tutmak yada rakı içmek olarak başlayan sonrasında olta takımı motorlu sanda kiralamak olarak devam eden devamında ya fiber 5 mt teknelerde hoşuma gitmeye başladı. Orhan abi (sandalcı orhan) şunu da kiralaya biliyor muyuz. Derken nişanlıma sana hafta sonu bir süprizim var diyerek. 4 kişi çam limanına gidip suya girerek şarap eşliğinde sohbet ederek başladı. Daha sonrasında etkinlik hobi ve olmazsa olmazlarımız arasına girmeyi başardı. Bu mavi sevda zaten burada ki benden daha tecrübeli abiler bilir nasıl bir sevda...
Şimdilik bir teknem yok fakat bu hafta belli olacak bir tekne üzerinde pazarlık yapıyorum. eğer nasip kısmet olursa 7,0 mt lik bir yelkenli alma niyetindeyim. Fakat izlediğim belgesellerden anladığım kadarıyla tekne sahibi olacaksan eğer tamirden tadilattan anlaman gerekiyor. Elin tornavida, zımpara, matkap, tutabilecek. Ahşabın kokusunu seveceksin. ki bu özelliklerin bende olduğunu düşünüyorum. Çok şükür hem elimden gelir hemde çok severim. Kısaca hikayem budur. Şimdiden memnun oldum. Diyebiliyorum çünkü internette grup hakkında bağzı üyeler hakkında bilgi edindim. tecrübeli abilerimden baş koyduğum bu yolda yardımlarını bekliyorum. =) pruvanız neta rüzgarınız kolayına olsun. selametle :) :)

Fincolour

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Fincolour
  • Bulunduğu İl: Fincolour
  • Doğum Yılı: Fincolour
Ynt: Selamınaleyküm
« Yanıtla #1 : Eylül 29, 2017, 11:32:56 ÖÖ »
Your web site has a lot of information that I want. It is very necessary for me.
( web sitenizde istediğim çok bilgi var. Benim için çok gerekli. " tercüme KARANLIK")

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Eylül 29, 2017, 06:02:38 ÖS »
Your web site has a lot of information that I want. It is very necessary for me.
We are very happy to help you :) Welcome our family also thanks for your nice opinion  <>
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #3 : Eylül 29, 2017, 07:13:06 ÖS »

ingilizce yazıp,sitedeki bilgilerden yararlandıgınıza göre türkçe de okuyabiliyorsunuz :)

KARANLIK

• Onursal Üye
  • Ad Soyad: İbrahim Şevki Karanlık
  • Bulunduğu İl: IZMIR
  • Doğum Yılı: 1954
  • Tekne Adı: S/Y RÜZOLİN
« Yanıtla #4 : Eylül 29, 2017, 07:34:15 ÖS »
  Volkan, uğraştırma bizi, yazdığın cevabın mealini de yaz. :gk

yalova77

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: YALÇIN KUŞKU
  • Bulunduğu İl: SAKARYA
  • Doğum Yılı: 1961
« Yanıtla #5 : Eylül 29, 2017, 11:01:34 ÖS »
volkan servet ve ibrahim abilerini dinle ben de meraktayım ne oluyor

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #6 : Eylül 29, 2017, 11:37:17 ÖS »
Ben yetisene kadar İbrahim abi cevirip editlemis sagolsun.Bende Polonya sitelerindrn bazen google translate ile faydalaniyorum.Bu uluslar arası üyemizde öyle biri saniyorum :tur
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #7 : Eylül 30, 2017, 10:36:14 ÖÖ »
Polanya siteleri olmazsa napcaz zaten sztrandekler orda hayat buluyor  :)