Kendi Tekneni Kendin Yap > Dayanışma Salonu

Sac ve fiber bilgi için yardımlarınızı bekliyorum

(1/2) > >>

Cemm33:
Herkese iyi günler kendim ufak işimi görecek denizde açılabileceğim 3.5 metre boylarında bir tekne yapmak istiyorum. Herkes marin kontraplak kullanarak iskeleti çıkarıyor ben daha kolay bi yöntem olan sacdan iskeleti yapmayı planlıyorum sonra kaplamaya geçmeyi düşünüyorum tahminimce daha az maliyeti olacak. Görüşlerinizi alabilirmiyim.

vlkanaydin:

--- Alıntı yapılan: Cemm33 - Mart 23, 2017, 07:05:14 ÖS ---Herkese iyi günler kendim ufak işimi görecek denizde açılabileceğim 3.5 metre boylarında bir tekne yapmak istiyorum. Herkes marin kontraplak kullanarak iskeleti çıkarıyor ben daha kolay bi yöntem olan sacdan iskeleti yapmayı planlıyorum sonra kaplamaya geçmeyi düşünüyorum tahminimce daha az maliyeti olacak. Görüşlerinizi alabilirmiyim.

--- Alıntı sonu ---

Merhabalar aramıza hoşgeldiniz.

Sac malzemeden tekne yapmak için tekne boyunun en az 7-8 metre olması gerekiyor. 3,5 sac için çok küçük bir boyut genellikle bukadar küçük boyutlar için sac malzeme önerilmez,denizde de sağlıklı olmayabilir.

celenoglu:
Saç iskelet fiber içinde su ile temas etmez gibi görünse de mutlaka te as edecek ve paslanacaktır. Su kontaplağı ise çok daha fazla dayanacaktır ve ahşap ile fiberglass esneme katsayıları birbirine daha yakındır. İskeleti ahşaptan yapmanızı öneririm. Ayrıca saç oldukça ağır olacaktır.

Cemm33:
yanıtlarınız için herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim, sacdan yapınca birleşmesi ve masraf daha az olacaktı ondan dolayı öyle düşünmüştüm peki şöyle birşey yapılırmı sacdan yapıp kalıp olarak kullansam nasıl olur acaba

celenoglu:
Saç konusunda imkanlarınızın oldukça iyi olduğunu anlıyorum. Kalıp yapmak için her türlü malzeme kullanılabilir. Kalıp ayııcı kullanmayı unutmayın.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git