Kendi Teknem Var > Teknede Elektrik

Tekne Elektrik- kablo Şeması

(1/3) > >>

servet:
Tekne elektrik ve kablo döşemesi hakkında site de ,çok kaynak yok gördügüm kadarıyla..

Yazın teknenin elektrik tesisatını döşeyecegim,malzemeleri aldım (kablo,sigorta,terminaller vb)
ama Dc elektrik kablo çekimi hakkında bir bilgim yok,okuduklarımdan yola çıkarak bir şema yaptım,
dogru olup,olmadıgı hakkın da bir fikrim yok..İşi bilenlerin yardımını bekliyorum..
Çizerek korlarsa tesisat şemasını,sonraki acemilere de kaynak olur..

Benim tekne 24volt,bazı ekipmanlar 12 voltla çalıştıgı için mecburen konvertör kullanacagım..
Bütün kablolarıda,akü başından almak istemedigimden,+ kabloyu akü başından dagıtım barasına alıp,ordan taksimatla iki sigorta,bir konvertöre tasıyacagım..
Şimdi efendim Şema dogrumu? yalnışsa eksigi nerde?
Ayrıca bazı ekipmanlar için (telsiz vb) topraklama barası olması lazımmıs,bu barayı nasıl,nereye yerleştirmek lazım?

erolerdel:
Servet abi motor haricinde 24 v olan cihaz olacak mı?

servet:

--- Alıntı yapılan: erolerdel - Mart 07, 2017, 01:41:37 ÖS ---Servet abi motor haricinde 24 v olan cihaz olacak mı?

--- Alıntı sonu ---
lambalar,projektör,korna wb olacak..

erolerdel:

--- Alıntı yapılan: servet - Mart 07, 2017, 02:01:16 ÖS ---
--- Alıntı yapılan: erolerdel - Mart 07, 2017, 01:41:37 ÖS ---Servet abi motor haricinde 24 v olan cihaz olacak mı?

--- Alıntı sonu ---
lambalar,projektör,korna wb olacak..

--- Alıntı sonu ---

kimisi 24v  kimisi 12v bayağı karışık olur gibi bi çizim yaptım bu şekilde işini görür sanırım.

KARANLIK:
      Akülerin boşta görünen + -  kutuplarında bağlanması gerekmezmi.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git