Kendi Teknem Var > Seyir Defterim-Gezi Yazılarım

Hangi Rotayı İzlemeli

(1/6) > >>

ismailoruc:
   Eski yılın ağırlığını üzerimizden henüz atamamışken, yeni yılın ilk gününde biraz hayal kuralım ve haritalardan aklımızda kaldığı kadarıyla kıyı şeridimizi düşünelim.

Hopa dan Hatay a kadar olan tüm kıyı şeridini sandalla gezme arzusundasınız ve konum olarak Marmara denizindesiniz. Yola çıkmayı hedeflediğiniz tarih 23 Nisan 2016. Önünüzde bu hayali gerçekleştirmek için   iki rota seçeneği var.

1- Marmara denizinden İstanbul boğazını çıkarak Karadenize ulaşıp Hopa ya kadar gittikten sonra geri dönüp Ege ve Akdeniz e devam mı edersiniz?
  yoksa
  2- Çanakkale den çıkarak Ege ve Akdenizi Hatay a kadar gittikten sonra geri dönüp Karadeniz e ikinci etapta mı çıkarsınız?

Bu hayalin toplam uzunluğu; konumumuza göre Karadeniz de gidiş geliş olarak yaklaşık 1400 Dm, Ege ve Akdeniz de 2000 Dm olmak üzere 3500 Dm

Böyle bir hayalin ilk etabı sizce hangi rota olmalı ve neden?

Google haritalardan yardım almanızı öneririm.

İyi Seneler.

servet:
önce karadeniz etabını yapardım hem daha kısa hem bana göre daha zorlu,kötü havalarda fazla sıgınacak koy bulamazsın..ege ve akdeniz birazda turistik gezi kıvamında olacağından 2. etaba bırakırdım :)

ismailoruc:
Karadeniz de kaybolmayalım servet. :)
mesafe açısından mantıklı geldi bana.

umarım diğer arkadaşlarımız da fikir verir önce karadeniz mi akdeniz mi?

vlkanaydin:
Karadenizi iptal eder,2. etap için Marmara'dan bir yola çıkar ne zaman dönerdim Allah bilir :)

serdarcik:
hopaya kadar varmışken karadeniz ülkelerini görmeden dönmek bence hata olur. kıyıdan kıyıdan söyle bi yaz tatili fena olmazdı.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git