Gönderen Konu: NATALİ 850 autocad dosyalarında iki farklı posta var bunlardan hangisi ??  (Okunma sayısı 6216 defa)

serdaraysun

• Çırak Rehber
  • umut güzel bir şeydir belkide en güzel şey
  • Ad Soyad: Aysun serdar
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 84

iki farklı posta kesim var biri ahşap ve posta kesim diyor diyeri direk postalar diyor fotograflara bir bakarmısınız bunlardan hangisini kestirmemiz gerek  mini bir maketini yapmayı düşünüyorum lütfen yardım

serdaraysun

• Çırak Rehber
diyer kesimde ise minik minik bir sürü parça var ve üstlerinde numara falan yok

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Üstteki çerçeveler,alttaki ise dönülecek kereste kuşaklar.Maket yapmak için yukarıdaki yeterli. Ama gerçeği için ikiside gerekli olacak :(
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

serdaraysun

• Çırak Rehber
hocam bunu biraz açarmısın ben yapım aşamalarına bakıyorum lakin sadece kuşak kullanmiş  sanki https://plus.google.com/photos/102253531521017264829/albums/5368159868877584145?banner=pwa       burda bu kalin ve içi dolu konturplaklar nerde kullanılıyor daha sonra sökülüyormu

serdaraysun

• Çırak Rehber
kendim kesmeyi düşünmüyorum eğer lazımsa ikisinide lazerle kestirmeyi düşünüyorum iyi bir çalişma olması için 850 mm üstünden yani büyüklügü 85 cm falan olacak rahat çalişma olanagı olacak ama kafama takıldı 4 konturplakla bu kuşakların tamamı autocad çikiyor

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
kendim kesmeyi düşünmüyorum eğer lazımsa ikisinide lazerle kestirmeyi düşünüyorum iyi bir çalişma olması için 850 mm üstünden yani büyüklügü 85 cm falan olacak rahat çalişma olanagı olacak ama kafama takıldı 4 konturplakla bu kuşakların tamamı autocad çikiyor

Herkesin tekne yapımında tercih ettiği yöntemler farklı olabilir. Fotoğraflardaki teknede Fatih abi kuşak kullanmayıp sadece üstteki resimdeki çıktılardan ikişer adet alıp lamine etmiş. Ama Mehmet Ünsalanların Kavalierinin fotoğraflarına bakarsanız da onlarda ince tek kat kontrplak etrafına kereste ile kuşak döndüler. Ayrıca bu cad dosyalarını hazırlayan abimiz herhalde kolaylık olsun diye kontrplaktan kesileceğini hesap etmiş ve ona göre tasarımını yapmış. Eğer tercih edilirse yine kuşaklar kontrplaktan da yapılabilir oda sorun değildir. Yani sizin bütçenize ve tercihinize göre iş değişir o kısma fazla takılmayın.Maket için yukarıdaki resimden çıktı almanız fazlasıyla yeter. Aşağıdakiler ekstra güvenlik ve sağlamlık için gerçeğinde lazım olacak.Ayrıca yukarıdaki resimdede ek yerleri için küçük ek parçalar mevcut
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serdaraysun

• Çırak Rehber
hocam son bir soru ikişer tane kestirdi dediniz postları yparken baktım resimlere gerçekten öyle peki bu saglamlık açisindan iyi olmazmı ? en üsteki büyük postlar birleştirilince daha mı saglam olur sonunda onlarda kesilmiyecekmi ince hale gelmiyecekmi gene aynı şekli alacak anladıgım kadarıyla saglamlık olarak hiç bir fark yaratmıyacak yanlışmı anlamışim acaba ??

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Ben soruyu tam olarak anlayamadım :(
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serdaraysun

• Çırak Rehber
yukarda kırmızı ile çizilmiş parçalar yekpare degilmi ? bu bu parçalarla aşagıda eflatun ve sarı ile çizlmiş parçalar birleştirilerek postalar oluşturuluyor ve iki kat konturplak oluşturmuş oluyoruz bu tekneyi yapan ütat ise sadece ve sadece mor ve  sarı parçalardan çifter kestrerek mi yapmiş yukardaki kırmızıları hiç kullanmamişmi esas sorum oo çünki bunu yaparsam tam nizam 850 mm yapacam bunu nizami yapmadan gerçegine geçmek çilginlik ve para israfı olur  yani tam postalar hangi paraçalarla kuruluyor algılayamadım açikçası

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Aşağıdaki resmi dikkate almanıza gerek yok sizin işiniz yukarıdaki kırmızılar ile. Tüm postalar yekpare değil çünkü genişliği 3 metreye varan postaları tek bir plakaya sığdıramazsınız 2 ye bölmeniz gerekir.
Fatih abinin yaptığı yukarıdaki kırmızı olarak gördüğümüz postaların iki adet kesilmesi ve bunların lamine edilmesi. Aşağıdaki resimdeki parçalar ile kafanızı karıştırmayın onlar ekstra,bonus olarak oluşturulmuş yapan kişiye faydası olsun diye hazırlanmış bir çizim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

alpayelmas

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: Alpay
  • Bulunduğu İl: ELMAS
çizimlerin resimlerinden sıra sıra posta detayı gorunen bu ıkı koydugun fotunun uzerındekı cızımlerı uygula bence. resmını koydugun bu cızımler cnc ile uretım yapacaklara bır faydası olsun dıye ekledıgımız en ust cızımlerın cnc acılımları dıyebılırız ekledıgın ılk resım marin kontraplak ları ıkıncı ekledıgın mınık mınık  resım ıse bu kontraplakların uzerıne montajlanacak ahsap kısımların cızımlerı eflatunlar ana ahsaplar sarılar ıc kaplamanın destek parcaları mesela yatagın duz kontrasını tasıyacak kısımlar veya mutfak dolaplarının , koltugun tutucu parcaları gıbı.

alpayelmas

• Çırak Üye
bu arada natalie 850 yi 3ds max de modelleyebılecek arkadasımız varmı acaba

serdaraysun

• Çırak Rehber
teşekkürler bilgiler için .... 3d olarak zaten autocad dosyası var her yerde açilmiyormu 3d max nedir onuda açiklarsanız bilgi sahibi olmuş oluruz çünki benim indirdigim dosyalar içindeki tüm dosyalar 3d

serdaraysun

• Çırak Rehber
bendeki 3d görüntüler böyle açiliyor ve her posisyondan gözülüyor  3d max ın ne gibi özellikleri var ??

alpayelmas

• Çırak Üye
3DS MAX modeli olsa denizde dışarıda renk vs duruş gibi finiş halini görebileceğiz. Teknemiz bittiğinde neye benzeyecek gerçekçi bir render alabiliriz. Mevcut 3d imalat esnasında çok faydalı .