Gönderen Konu: ÇOK İNCE AYRINTILI PLANLARI NERDEN BULABİLİR  (Okunma sayısı 3559 defa)

serdaraysun

• Çırak Rehber
  • umut güzel bir şeydir belkide en güzel şey
  • Ad Soyad: Aysun serdar
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 84
ÇOK İNCE AYRINTILI PLANLARI NERDEN BULABİLİR
« : Mart 30, 2015, 12:42:24 ÖÖ »

MERHABALAR ARKADAŞLAR  BURDAKİ PLANLARIN ÇOGUNU İNCELEDİM VE İNANIN İÇLERİNDEN BİR KAÇİNDAN BİRAZ ANLAYABİLDİM ÇOGU İSE BANA ÇOK YETERSİZ PLANLAR GİBİ GELDİ BURDA BİR ÜSTAT ROBERTO BARROS 26 C PLANLARINDAN VİDEOLARDA BAHSEDİYORDU VE ÇOK İNCE AYRINTILI OLDUGUNU YAZMIŞTI BOYAY VE KAPLAMAYA KADAR BU TİP PLANLARI NERDEN BULABİLİR 4 METRELİK BİR YELKENLİ İÇİN   YANIT VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRM KEZA GERÇEK BİR YELKENLİ YAPMAK MAKET BİR YELKENLİ YAPMAYA HİÇ AMA HİÇ BENZEMİYOR PLANLAR İNSAN BİRAZ KARŞİK GELİYOR

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: ÇOK İNCE AYRINTILI PLANLARI NERDEN BULABİLİR
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2015, 01:30:58 ÖS »
MERHABALAR ARKADAŞLAR  BURDAKİ PLANLARIN ÇOGUNU İNCELEDİM VE İNANIN İÇLERİNDEN BİR KAÇİNDAN BİRAZ ANLAYABİLDİM ÇOGU İSE BANA ÇOK YETERSİZ PLANLAR GİBİ GELDİ BURDA BİR ÜSTAT ROBERTO BARROS 26 C PLANLARINDAN VİDEOLARDA BAHSEDİYORDU VE ÇOK İNCE AYRINTILI OLDUGUNU YAZMIŞTI BOYAY VE KAPLAMAYA KADAR BU TİP PLANLARI NERDEN BULABİLİR 4 METRELİK BİR YELKENLİ İÇİN   YANIT VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRM KEZA GERÇEK BİR YELKENLİ YAPMAK MAKET BİR YELKENLİ YAPMAYA HİÇ AMA HİÇ BENZEMİYOR PLANLAR İNSAN BİRAZ KARŞİK GELİYOR

Öncelikle merhaba,daha rahat anlaşabilmemiz için küçük harfler ile yazmaya özen gösterirseniz seviniriz :)
Beğendiğiniz 4 metrelik yelkenli teknenin hangisi olduğunu burada yazar iseniz daha iyi fikir yürütebiliriz detayları hakkında.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2015, 05:43:59 ÖS »
İyi günler , planların karışık gelmesini dert etmeyiniz. Beğendiğiniz bir tekne planı var ise yapmaya karar verdiğinizde buradan bir çok konuda yarım alabilirsiniz.

serdaraysun

• Çırak Rehber
« Yanıtla #3 : Mart 30, 2015, 07:09:30 ÖS »
4 m 5m 6m  6,5 m lik bu aralarda bir tekneyle başlamak istiyorum lakin planlarda her parçayı ayrı ayrı tanımlayan bir plan bir türlü göremedim satın alsak bir plan ordada öylemi çikar korkusu içindeyim keza her parça tek tek tanımlanmadıgı sürece bir tekneyi hakkıyla yapmanın çok ama çok zor oldugu kanaatindeyim her parçanın tanımlanmasındaki kastım model gemi yapar gibi bakıyorsun bir plana 3 sayfa veya 9 sayfa her parça tanımlanmamiiş ne nereye yerleşecek sen bilecen bu işi çok ama çok bozuyor yYARIMCI OLURDA ŞÖYLE HER PARÇAYI TANIMLAYAN 4 m 5m 6m  6,5 m  ŞU ÖLÇÜLERDE BİR PLAN PAYLAŞİRSANIZ 6 METREDEN DAHA BÜYÜGÜNE GÜCÜ YETMEYECEK BİR GARİBANI BELKİDE BU FORUMDA BU KONUYU OKUYAN BİR ÇOKLARINI SEVİNDİRİRSİNİZ

serdaraysun

• Çırak Rehber
« Yanıtla #4 : Mart 30, 2015, 07:20:31 ÖS »
küçük harf kullanın demişsiniz yeni gördüm yukarıyı :) :) planları okuma konusunda kendimi resmen ilkokul çocundan farksız hissediyorum istedigim teknenin linki bu http://www.clcboats.com/shop/boats/boat-plans/sailboat-plans/pocketship-sailing-pocket-cruiser-kit.html     ama daha küçüklede başlayabilirm yeterki biri şurda sagalam ve her parçayı ayrı ayrı tanımlayan bir plan paylaşsın önce maketini yapmayı düşünüyorum ardından gerçeyi

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #5 : Mart 30, 2015, 08:16:32 ÖS »
Siz careyi yanlis yerde ariyorsunuz.Tekneyi plan yapmayacak,siz yapacaksiniz.O sebeple kendinizide korkutmayin.Bu sekilde korkmanizin sebebide plan okumayi bilmemeniz gibi gorunuyor.Plan okumayi ogrendikten sonra o 3 sayfanin bile nekadar fazla oldugunu anlayacaksiniz.Her ince ayrintiyi gosteren (sizin tanimladiginiz gibi)tekne plani bulamazsiniz.Oncelikle siz kendinizi pisiriceksiniz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #6 : Mart 30, 2015, 08:18:14 ÖS »
Siz linkini gonderdiginiz plani cok rahatlikla yapabilirsiniz,cok  guzel ve islevsel bir tekne.Bol bol tekne plani inceleyip,uzerine kafa yorun.Plan okuma bolumumuzde benimde bir yazim var oda size bir fikir verebilir.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

serdaraysun

• Çırak Rehber
« Yanıtla #7 : Mart 30, 2015, 08:20:05 ÖS »
plan nasıl okunmalı diye bir başlık gördüm ama tam herşey tastamam oturdu diyemem kafama öleyse öle bir başlık açalım