Kendi Tekneni Kendin Yap > 'DIY' Kendin Yap

Dıştan Takma Deniz Motoru Yapımı

<< < (7/7)

ozancirpan:

Resimdeki alet dijital temassız takometre (devir saati). İnternetten arattığımda hep yabancı sitelerde ve teslim süresi 15-20 gün. Türkiyede bulabileceğim bir yer varmıdır. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Motora akuple edip denizde yük altındaki devir sayısına bakacağım. Böylece motoru daha verimli kullanmış olurum.

vlkanaydin:

--- Alıntı yapılan: ozancirpan - Şubat 12, 2015, 11:50:09 ÖÖ ---Şu anda motora marş motoru takabilirmiyim ona bakıyorum. Takılabilir ama motor üst kapağı kesilmesi gerekiyor ve estetik biraz bozuluyor. Şu an karar aşamasındayım.

--- Alıntı sonu ---
Abi kurekle yelken de yapaydin bari de yelkenler tam fora olurdu :D

KARANLIK:

--- Alıntı yapılan: ozancirpan - Şubat 12, 2015, 12:00:48 ÖS ---

Resimdeki alet dijital temassız takometre (devir saati). İnternetten arattığımda hep yabancı sitelerde ve teslim süresi 15-20 gün. Türkiyede bulabileceğim bir yer varmıdır. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Motora akuple edip denizde yük altındaki devir sayısına bakacağım. Böylece motoru daha verimli kullanmış olurum.

--- Alıntı sonu ---
         Disardan getirt. Turkiyede bulsan bile, disarsi cok ekonomik.

serdarcik:
Isinize yararmi bilmem ama.
https://www.hepsiparis.com/urun/tomking-tekne-bot-motoru-sanzimani
Sitede ucuz hava sogutmali motorlarda var.

harbay:
bu gun bu maliyetler 2 katı olmuştur sanırım.  maliyet fiyatına hazırları bulunuyor. onlar bu makina gibi performans verirmi acaba

https://www.hepsiburada.com/tomking-tk139fd-4-zamanli-7-hp-tekne-motoru-p-HBV00000J9CQV

bu motoru 5 metrelik teknem için ikinci yedek motor olarak almayı düşünüyorum.
tavsiyeniz nedir. fiyatına takılmayın daha uygun fiyatlı satanlar var.

--- Alıntı yapılan: ozancirpan - Ocak 30, 2015, 12:52:53 ÖS ---
--- Alıntı yapılan: vlkanaydin - Ocak 30, 2015, 12:48:53 ÖS ---Abi maliyet hakkinda da bilgi verirmisin ? Bakarsin siparis alirsin :)

--- Alıntı sonu ---

Volkan harbi harbi sipariş eden oldu ama işin ticaretini yapmıyorum.

Motor  380 TL
Komple Kuyruk 250 TL
Döküm sola dönüşlü pervane 80 TL (Daha elime geçmedi)
Torna işleri 200 TL

Toplamda 910 TL (işçilik Hariç)

--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git