Gönderen Konu: Didim'den Sevgilerle..  (Okunma sayısı 2395 defa)

samson

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Muhammet Yılmaz
  • Bulunduğu İl: Aydın/Didim
  • Doğum Yılı: 1958
Didim'den Sevgilerle..
« : Ekim 08, 2014, 11:27:56 ÖS »

Selam arkadaşlar,ben Muhammet Yılmaz. Aslen Sakaryalıyım.Emekli olduktan sonra Didime yerleştim.Yani 4 yıldır Didimdeyim.Amatör kıyı balıkçılığı hobim vardı.Baktım ki kıyı artık beni kesmiyor bende 5.50 m. bir ahşap tekne aldım.Daha bir hafta oldu.Teknem biraz su alıyor.Bende biraz titiz biri olduğumdan,bu su işi kafama takıldı ve tekneyi karaya çıkarttım.Teknenin su alan yerlerini nasıl bulabilirim ve bunun tadilatını  ucuz yollu nasıl yapabilirim.Teknenin boyası falan fena değil..Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Saygı ve sevgilerimle..!
Muhammet Yılmaz (Samson) Didim

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Didim'den Sevgilerle..
« Yanıtla #1 : Ekim 09, 2014, 12:40:52 ÖÖ »
Selam arkadaşlar,ben Muhammet Yılmaz. Aslen Sakaryalıyım.Emekli olduktan sonra Didime yerleştim.Yani 4 yıldır Didimdeyim.Amatör kıyı balıkçılığı hobim vardı.Baktım ki kıyı artık beni kesmiyor bende 5.50 m. bir ahşap tekne aldım.Daha bir hafta oldu.Teknem biraz su alıyor.Bende biraz titiz biri olduğumdan,bu su işi kafama takıldı ve tekneyi karaya çıkarttım.Teknenin su alan yerlerini nasıl bulabilirim ve bunun tadilatını  ucuz yollu nasıl yapabilirim.Teknenin boyası falan fena değil..Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.Saygı ve sevgilerimle..!

Merhabalar aramıza hoşgeldiniz sefalar getirdiniz :)

Keşke karaya almasaydınız tekneyi su alan yeri eğer ileri teknolojiniz yok ise deneme yanılma yöntemi ile bulacaksınız.İlk önceliğiniz şöyle tekneye giren sudan yarım çay bardağı içmek olsun. Su tuzlumu tatlımı önce onu ayırt edin. Tuzlu ise denizden giriyordur ona göre su hattının altında aramanız lazım. Hıı eğer su tatlı ise demekki (kamara olduğunu varsayıyorum) yağmur suyu ve bir yerlerden sızıyor bol bol su döküp ıslanan sızan yeri bulmanız lazım. Hıı eğer kamaralı değilse ve bildiğimiz sandal ise muhtemelen tuzlu su yapıyordur.Tekne fotolarını görebilirsek eğer daha rahat konuşabiliriz. Armuz varmı,içten takma motorlumu veya nasıl bir tekne gibisinden. Ona göre tadilat yöntemlerini bolca buluruz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!