Kendi Teknem Var > Deniz Motorları

Kendi Motorumu Yapacağım, Bu parçanın ismi nedir.

(1/2) > >>

ozancirpan:
Merhabalar;

Aşırı iş yoğunluğundan dolayı bir süredir siteden uzak kaldım. Erol abinin projesi ağır adımlarla da olsa ilerliyor. Dıştan takma motor yapmayıda düşünüyorum. Ama aşağıda resmi olan parçanın ismi nedir ve nerede bulabilirim. Düşeydeki mil ile yataydaki pervaneyi birbirine bağlayan parça. Yardımlarınızı bekliyorum. Tüm dostlara selamlar.

servet:
Ozan elektrik motorumu,fosil yakıt motorumu düşünüyorsun? ordaki aparat nedir bilmiyorum ama mantık olarak dikey ve yatay dişli aktarmalar olması lazım sanki...Erol bey yetişir birazdan..

ehitay:
Parçanın genel adı gear case, sizin tekne için kullanabileceğiniz bir kombinasyona takat edebilecek harcıalem bir parça var, hurdacılarda bulabilirsiniz. resimde daire içine alnan parça biraz ustaca bir tornacının işbirliği ile kullanılır hale gelebilir. Yanık flex taşı motorlarının dişli kutusu+ elektrik motoru kısmını rotormili hurdası, işinizi görür.

ozancirpan:
Servet abi benzinli 2 zamanlı 2,5 hp olacak.

ozancirpan:

--- Alıntı yapılan: ehitay - Haziran 17, 2014, 06:45:10 ÖS ---Parçanın genel adı gear case, sizin tekne için kullanabileceğiniz bir kombinasyona takat edebilecek harcıalem bir parça var, hurdacılarda bulabilirsiniz. resimde daire içine alnan parça biraz ustaca bir tornacının işbirliği ile kullanılır hale gelebilir. Yanık flex taşı motorlarının dişli kutusu+ elektrik motoru kısmını rotormili hurdası, işinizi görür.

--- Alıntı sonu ---

Erol abi merhaba;

Daha dün bozuk bir spiral taşını söktüm. Yapılabilir ama uğraştıracağı kesin. Biraz önce nette gezerken motorlu tırpan olarak kullanılan bahçe makinesini gördüm. Resimi aşağıdadır. Şaft boyunu kısaltıp, misina yerine pervane takmayı düşünüyorum. Biraz modifiye ile işimi görecek kadar birşeyler olur kanaatindeyim. Ne dersin

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git