Gönderen Konu: Kesime Hazır Tekne Planı ?  (Okunma sayısı 4840 defa)

cenkguney

• Çırak Rehber
Kesime Hazır Tekne Planı ?
« : Mayıs 05, 2014, 08:37:14 ÖÖ »

bu ıse gonul vermıs degerlı buyukler ve genc kardesler
oncelıkle merhaba
adım cenk yasım 42 guneyın en uc noktası olan guzel anamur da yasamaktayım fakat gelın gorunku bır teknem yok alıcak paramda yok  ;D
neyim var deniz sevdam var balık tutma istegım var her turlu takım taklavat kullanma becerım var tekne sevdam cocuklugumdan bu yana vardı ama bir tevafuk sonucunda 20 gundur deliler gıbı arastırma ıcındeyım formda okumadıgım yazı gezmedıgım internet sitesi kalmadı ama işin içinden çıkamadım plan ve proje okumayı plan uzerınden ölçü çıkarmayı beceremiyorum maalesef
arzu ettıgım ise kucuk zor olmaz ıse kucuk bır de yelkenı ıcıne 3-4 kısı bınıp balık tutmaya denıze acılmak
bana bu konuda yardımcı olabılıcek karsılıgında coook dua alıcak benım gıbı bır cahılı aydınlatacak bır abı yada kardes arıyorum  :(
tabi en basta hazır kesım olcusu olan yada benım gıbı bır kısının anlayabılecegı sekılde heryerınde olcusu yazan bır proje hoscakalın
cenk
gercekhaliyikama@yahoo.com
selam ve sevgiler

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: Kesime Hazır Tekne Planı ?
« Yanıtla #1 : Mayıs 05, 2014, 09:02:05 ÖS »
Cenk Bey kısa bir süre içinde Erol Abi'nin bana göndermiş olduğu cad dosyalarını paylaşacağım Kuzey 420 başlığında. Takipte olunuz.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2014, 01:32:19 ÖS »
volkan kardeşim sağdece seni değil burdaki tüm değerli abilerimi kardeşlerimi yakın takipdeyim iş yerimde evimde bilgisayarı açtığımda ilk işim buraya girmek ve günlük yazılanları okumak kara sevda bu olsa gerek  ;D
ufaktan birşeyler yapmaya puzzle çözmeye başladım bu konuda ismail oruç abinin bir hayli kafasını ütülüyorum sağolsun oda beni sabırla dinliyor evdeki uğraşlarımın linki aşağıda görmek istersen şimdilik maketler ile tecrübe kazanmaya gayret ediyor boş vaktimi ve uykularımı bunlara heba ediyorum inşallah gerçeğinede kendimi hazır hissettiğim an başlıyacağım
şimdilik selmalar
https://plus.google.com/113699019366200916582/posts/1HaymBv4oyp

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #3 : Mayıs 16, 2014, 02:04:13 ÖS »
volkan kardeşim sağdece seni değil burdaki tüm değerli abilerimi kardeşlerimi yakın takipdeyim iş yerimde evimde bilgisayarı açtığımda ilk işim buraya girmek ve günlük yazılanları okumak kara sevda bu olsa gerek  ;D
ufaktan birşeyler yapmaya puzzle çözmeye başladım bu konuda ismail oruç abinin bir hayli kafasını ütülüyorum sağolsun oda beni sabırla dinliyor evdeki uğraşlarımın linki aşağıda görmek istersen şimdilik maketler ile tecrübe kazanmaya gayret ediyor boş vaktimi ve uykularımı bunlara heba ediyorum inşallah gerçeğinede kendimi hazır hissettiğim an başlıyacağım
şimdilik selmalar
https://plus.google.com/113699019366200916582/posts/1HaymBv4oyp

Cenk abi merhabalar.Fotoğrafları inceledim ve birşey söylemek istiyorum eğer birşey bilmeyen halin bu ise bişeyleri öğrendiğin zaman başımıza çok büyük işler çıkarırsın :D
Ellerine sağlık :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

cenkguney

• Çırak Rehber
« Yanıtla #4 : Mayıs 16, 2014, 04:23:04 ÖS »
volkan güzel motive mesajın için teşekkürler ama ben hakketten bir şey bilmiyorum ( V ) parçaların isminin posta olduğunu 1 hafta da öğrendim ;D oda bu formu okuyarak bu form ilk bakınca çok karmaşık geldi ama sabır ile okuyunca öğrenmeye başlıyorsun
postaları kesmek ölçüsünü çıkartmak bana kolay geldi bir kaç denemede ve ismail abinin yardımı ile bu işin içinden kalktım fakat hala korktuğum birkaç nokta var bunlar :
salma yuvası ve hakreketli salma nasıl yapıcam ?
yelken direği imalatı ve yuvası ?
öndeki eğmenin yapılması
bunlarıda aştıktan sonra epoksidir elyaftır boyadır vs bunlardan korkmuyorum onları hallederim inşallah
tabi burda güzel olan dostluklar var bilgi öğrenmek var araştırmak var ve ortaya birşey koyabilmek var bunlar daha güzel bence
bakalım vurduk bayıra mevlam kayıra inşallah becerebilcez diye düşünüyorum
herkeze teşekkürler

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #5 : Mayıs 16, 2014, 04:44:57 ÖS »
volkan güzel motive mesajın için teşekkürler ama ben hakketten bir şey bilmiyorum ( V ) parçaların isminin posta olduğunu 1 hafta da öğrendim ;D oda bu formu okuyarak bu form ilk bakınca çok karmaşık geldi ama sabır ile okuyunca öğrenmeye başlıyorsun
postaları kesmek ölçüsünü çıkartmak bana kolay geldi bir kaç denemede ve ismail abinin yardımı ile bu işin içinden kalktım fakat hala korktuğum birkaç nokta var bunlar :
salma yuvası ve hakreketli salma nasıl yapıcam ?
yelken direği imalatı ve yuvası ?
öndeki eğmenin yapılması
bunlarıda aştıktan sonra epoksidir elyaftır boyadır vs bunlardan korkmuyorum onları hallederim inşallah
tabi burda güzel olan dostluklar var bilgi öğrenmek var araştırmak var ve ortaya birşey koyabilmek var bunlar daha güzel bence
bakalım vurduk bayıra mevlam kayıra inşallah becerebilcez diye düşünüyorum
herkeze teşekkürler

O karmaşıklığın bizde farkındaydık abi şuan bir nebzede olsa o karmaşıklığa son verip daha düzenli hale,daha anlaşılabilir,derli toplu hale getirmeye çalıştık. İnsanlar kayboluyordu burda ama şimdi nerden başlanıp nerden sonlanıcağı bilinen bir düzen oluştu sayılır.

Bu işler zaten aşamadır. Birini bitirmeden diğeri öğrenilmiyor. Sırada hangi aşama olursa insan onu öğreniyor.Deniyor,okuyor öğreniyor.1. aşamadayken 11. aşamayı düşünürsen hiç anlam ifade etmez :D 1 den sonra 2 yi 2 den sonra 3 düşünüldüğünde daha anlamlı ve anlaşılır oluyor.

Sıkıntı yok aynen devam :) Sıkıntılar çözülmek içindir.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com