Kendi Teknem Var > Tekne Römorkleri

Paslanmaz Tekne Römok Yapımına Karar Verdim

(1/3) > >>

adalyan:
Merhaba Arkadaşlar
uzun süredir ortalıkta yoktum. En sonunda kendi teknemi yapmaya yetecek vaktim olmadıgına karar verip uygun fiyata 4.50 safter ve 15bg 4 zamanlı parsun aldım.
aldıgım arkadas sagolsun 2 senedir hiç binmemiş :).. ancak romork baya bir sıkıntılı...oylemi yapsam boylemi yapsam derken en iyisini yapayim paslanmaz olsun dedim. maliyetlere baktım profil maliyeti 500-600 lira arasında.. zaten akis vs vs romorkta var. neden olmasın diye dusunuyorum.
bunu yapmaya karar verdikten sonra plan araştırmaya başladım ancak gordumki pek ucretsiz plan yok ortalıkta. demekki planı da ben yapacağım.
elinde plan olan arkadaş var ise yardımları beni memnun eder.
Teknik olarak aklıma takılan bir soru da şu:
tekerlek dingili nereye takılmalı?
bilen arakdas varsa yardımlarını rica ederim....

zaman zaman hem foto hem de teknik bilgi paylaşmaya çalışacağım...
Bol denizli gunler dilerim.

Sunay Gönenden:
Emin olmamakla birlikte, remork yüklu iken ön tarafa 50 kg. yük binmesi gerekiyor.

adalyan:
Doğru biliyorsunuz. 50 kg ı geçerse araçda poblemler çıkmaya başlayabilir.

ehitay:
Elinizdeki römorkun ölçülerini, veya beğendiğiniz bir modelin fotoğrafını yayınlarsanız cad projesi konusunda yardımcı olurum, paslanmaz malzeme kaynağında elektrod seçimine dikkat etmelisiniz, malzemeden daha düşük alaşımlı elektrod kullanılmamalıdır. Argonla kaynatacaksanız, malzeme sacından 2mm lik ince şeritler kestirip kaynak teli olarak kullanabilirsiniz. Kaynakta amatörseniz paslanmaz kaynağına hiç bulaşmayın derim.

mehmet şasi:
tekneniz hayırlı olsun güle güle kullanın paslanmaz pahalıdır ne gerek varki zaten boyayacaksınız bence paslanmaza hiç gerek yok hem arkadaşın dediğine katılıyorum paslanmaz kaynağı zordur

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git