Kendi Teknem Var > Tekne Tamir ve Restorasyon

Filika Tekne Modifikasyonu

(1/49) > >>

servet:

boy:6.90 en:2.54 ağırlık yaklaşık 3200 kilo..norveç yapımı,üstünde yine norveç sabb marka iki silindirli 30 beygirlik marin motor var.....çizimdeki gibi pilot house tarzı balıkçı-yelkenli karışımı bir sey yapmaya çalışacagım..filikanın içinden 3.5 metre civarı bir yelken diregi ve ufak bir yelken çıktı ama,o yelkenin bu ağırlıkta bir tekneye ne faydası olur bilemiyorum..

ozancirpan:
Servet abi hayırlı olsun, merakla takipteyiz.

servet:

yalnız iki ufak sorun var motor tertemiz kasa içinde oldugu için alternatörün gücünü bilmiyordum az,çok fark etmez diye düşünmüştüm normal olarak o boy teknelerin 12 volt oldugunu düşünmüştüm..ama sabb firması life boat lar için 24 voltluk alternatör kullanıyormus..elimde önceden satın aldıgım hidrafor,maceratör,seyir fenerleri,kabin ışıkları,radyo,sintine pompası vb gibi ürünlerin hepsi 12 vot >:(..birde bu yaşam botlarının dümen sistemleri askılı cember tarzı birsey ve dümen mili tam pervanenin üstünde..ama sanırım buna birsey tasarlıyabilirim..mümkün oldugu kadar köpük ve hava tanklarına dokunmamaya çalışacagım...

vlkanaydin:
Abi sen cok tehlikeli adamsin :D :D

Hee bu arada itinayla hediye kabul ederim abi haberin olsun :D :D :D

servet:
sagol ozan nisandan önce kesmeye baslamam sanırım..filikayı aliagadan aldım sakarya kocaaliye götürdüm dondum bir hafta boyunca,biraz ısınayım..birde filikanın içinden kitapcıgı çıktı ama mazota bulaşmış bir vaziyette,onu kurutup bir inceliyeyim..volkan boşa bekleme 4 yıldır o fuar senin bu fuar benim topladıgım malzemeleri anca koç müzesine hediye ederim :)..resim yükleme sitelerinde bir sorun var sanırım..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git