Kendi Teknem Var > Deniz Motorları

MOTOR BEYGİR GÜCÜ HAKKINDA...?

(1/2) > >>

samet23:
Selam arkadaşlar....tekne yapmaya karar verdim ve malzeme olarakta marin kontrplağı seçtim.Google SketchUp 3D çizim programıyla elimden geldiği kadar bir model çizdim. Model tamamıyla bana aittir. Tekneyi dıştan motorlu olarak tasarladım. Arka dinlence hariç 8 metre boyu, eni ise en geniş yeri 3 metredir.Su kesim boyu ise ortalama 6.60 metre.Sizlerden şu an için yardım talep ettiğim konu motorun en az kaç beygirden başlaması gerektiğiyle alakalı. Yardımcı olursanız sevinirim..!

servet:
samet arkadaş sıfırdan plan çizebildiğine göre teknenin bitmiş halinin kaç kg gelecegini ,su üstü gövde yapısının planningmi,semi deplesmanımı yoksa tam deplesmanmı oldugunu bildiğini varsayıyorum..motor gücü bunlara göre belirlenir..

vlkanaydin:
8 metre boy 3 metre en tahminimce gezi icin dusunulmus bir tekne.Hiz kaygisi yok.Bu durumda distan takma yerine icten takma daha verimli olurdu.8 metre tekneyi iyi gunde,kotu gunde kabaca verimli kullanabilmeniz icin en az bi 40 bg motora ihtiyaciniz var. 25 bg de iyi havalarda is gorur.Ancak hava patladimi ayni seyi soyleyemem.

Tabikide bunlar sadece tahmin.Tam net bir bilgi icin Servet abinin yukarida bahsettigi detay bilgiler gerekli.

samet23:
Servet ve Volkan arkadaşlarım alakanıza tşklr... tüm planlarım 8 metreye göreydi ancak yapmayı düşündüğüm yerden bugün olumsuz cevap aldım.. yeni bulduğum yerde ancak 6 metrelik tekneye uygun.... planları sizlerle paylaşmak isterim..nasıl paylaşabilirim sitenizde ? yardımcı olursanız sevinirim....

vlkanaydin:
Tabikide;

https://drive.google.com/#my-drive

bu linkte kendinize bir hesap oluşturup dosyaları buraya yükleyip yükleme linkini burada paylaşabilirsiniz. Eğer resim formatında ise google picasa ile yükleme yaparak paylaşabilirsiniz.

6 metreye yönelmeniz daha güzel olmuş bence. 8 metre 8 metre değildir  :(

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git