Gönderen Konu: tüm siteye selamlar  (Okunma sayısı 2933 defa)

azizim

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: aziz kurtuluş
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1957
tüm siteye selamlar
« : Kasım 13, 2013, 12:13:37 ÖS »

Herkese merhaba,  burada var olan herkesi saygı ille selamlıyorum. bu siteye yaklaşık yarım saat önce üye oldum, googlede bir araştırma yaparken tesadüfen  gördüm, balıklama bir atlayış tarzı ile sımsıcak sayfalarına bir dalış gerçekleştirdim.

Ben İstanbul 'dan katılıyorum, yaşımı soracak olursanız, her zaman olduğu gibi yarım asırlık biriyim diyebilirim, küsüratları saymakla zaman yitirmiyorum, zamanımın çoğunluğunu çalışarak ve denizcilik üzerinde araştırmalar yaparak, yeni bilgiler öğrenerek geçiriyorum.

Yaşım ellilere  yaklaştıkça, deniz beni kendine yavaş yavaş çekmeye başladı, bu çekim gücüne önceleri, anlam veremiyor ve karşı koyuyordum, çünkü çocukluk yıllarımda ailemizin sahip olduğu oldukça  büyük , kohler motorlu ahşap bir sandalı ve Gemlik dolaylarındaki yaşıyor ise ömrü uzun olsun, Meşhur gezi tertipleyicisi Sn.İzzet Kaptan ın teknesinin dümenide olmanın unutturamadığı keyifleri hatırlamaktan ve bunlara uzunca bir süre ara vermekten başka deniz ve denizcilikle ilgili dağarcığımda hiçbir bilgi kalmamış boş halimle denizin bana olan çekimine çok fazla dayanamayıp ;

kendimi onun dalgalarına bırakıverdim.

Aradan geçen 4 yıl içinde önce motorlu bir şişme bot, arkasındanda Henry o challenger markalı bir Amerikan teknesi sahibi oldum,ADB ve profesyonel Balıkçı Sertifikalarınıda alarak  çok şey öğrendim ama yeterli olduğunu sanmıyorum,

Bilinen denizci atasözünün aksine ; EN İYİ TEKNENİN BENİM TEKNEM OLACAĞINI,
  Bir denizcinin en sevindiği günün ise teknesini aldığı gün olduğunu, EN ÜZÜLDÜĞÜ GÜNÜNDE TEKNESİNİ SATTIĞI GÜN OLDUĞUNA yaşayarak karar verdim.

Teknemi sattığım gün, üzgün halimi gören bir dostum, halimi görmüş ve yanıma gelmişti. kendisi bundan sonra ne yapacağımı sorduğunda, bir ceviz kabuğu dahi olsa, onu yüzdüreceğim şeklindeki inancımı görmüş olmalı ve kederimim sonlanmasına  bir nebze olsun katkıda bulunmak düşüncesiyle bana COLEMAN 15 FEET bir kano hediye etti.

Şimdi bir kano sahibiyim, nehir ve göllerde kullanmaya tasarlanmış bu su aracını, denizde güvenli bir şekilde nasıl kullanabilirim düşüncesiyle yola çıkarak, google ortamında çok güzel bir bilgi ve fotoğraf arşivi oluşturmam beni daha önce hiç aklıma gelmeyen bir konuya yelkenciliğe itmiş durumda olduğundan, bu kanoyu denge braketleri, dış salmalardan oluşan güvenli desteklerle yelkenli hale getirmek için projelerimi yaptım, 1-2 ay içinde tamamlamış olacağım, tabiiki yelken farklı bir denizcilik konusu ilerki zamanda gerekli formu açacağım.
Saygılarımla,

SCALICA BOYA - Arda

• Firma Yetkilisi
  • İleri Rehber
  • Ad Soyad: Arda Ç
  • Bulunduğu İl: Sakarya
  • Doğum Yılı: 1985
  • Tekne Adı: SCALICA
Ynt: tüm siteye selamlar
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2013, 03:14:55 ÖS »
Hoşgeldiniz. ve izzet kaptan yaşıyor :)
Epoksi Reçine - Elyaf - Macun - Boya - Vernik - ve aradığınız diğer kimyasallar....
https://www.youtube.com/results?search_query=scalica+boya

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #2 : Kasım 13, 2013, 11:25:22 ÖS »
Merhabalar hoşgeldiniz :)

İzeet kaptanın yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum ama teknesi artık ' haydi gelin gelin' diye bağırmıyor :( Çünkü artık Burulaş'ın seferini yapan tam ticari bir tekne oldu :(

Paylaşımlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz :)
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2013, 10:36:13 ÖÖ »
Hoşgeldiniz aramıza. Merak içindeyiz doğrusu.

mertbese

• İleri Üye
  • Ad Soyad: Mert BEŞE
  • Bulunduğu İl: İzmir
  • Doğum Yılı: 1989
  • Tekne Adı: ŞAKA
« Yanıtla #4 : Kasım 18, 2013, 11:42:40 ÖÖ »
En çok sevinenlerden biri de benimdir herhalde; hoş geldiniz :)