Gönderen Konu: acemılık  (Okunma sayısı 2589 defa)

kara kartal

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: atılla aydogdu
  • Bulunduğu İl: ıstanbul
  • Doğum Yılı: 1972
acemılık
« : Şubat 19, 2013, 11:49:35 ÖÖ »

metal dekorasyon ısıyle ugrasıyorum .kendıme metal ahsap karısımı bır tekne yapmak ıstıyorum. amacok acemıyım :( lutfen bana proje ve ılk baslangıcta omurganın kurulumu hakkında yardımcı olun.... mesela olculendırmede nelere dıkkat etmelı, su batımını nasıl hesaplamalı guverte kıc vb ılk asamada olculendırme ve ıse nereden baslayacagımı cozemedım ..metal uzerıne ıscılıgım ıyıdır teknık resımden anlarım ama bır baslasam gerısını getırıcemde ;D hatta dısını alemınyum sac kaplamayı bıle dusunuyorum .lutfen yardım ve bılgılendırme...tezmetal@hotmail.com

osmanuysal

• İleri Rehber
  • Sevme dünya beni , seviyorum seni...
  • Ad Soyad: Osman Okan Uysal
  • Bulunduğu İl: adana
  • Doğum Yılı: 1979
  • Tekne Adı: TURNA
Ynt: acemılık
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2013, 12:00:40 ÖS »
Atilla bey öncelikle aramıza hoş geldiniz. Hazır ücretsiz veya ücretili planlara bakmanızı tavsiye ederim. Nasıl bir tekne? öncelikle kaç metre , yelken mi motormu?

kara kartal

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: atılla aydogdu
  • Bulunduğu İl: ıstanbul
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2013, 12:22:11 ÖS »
motor dusunuyorumve basladımmı dıyorum 1  2  metresıne bakmayayım  :)8 10 metre olsun dıyorum

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2013, 12:25:30 ÖS »
metal dekorasyon ısıyle ugrasıyorum .kendıme metal ahsap karısımı bır tekne yapmak ıstıyorum. amacok acemıyım :( lutfen bana proje ve ılk baslangıcta omurganın kurulumu hakkında yardımcı olun.... mesela olculendırmede nelere dıkkat etmelı, su batımını nasıl hesaplamalı guverte kıc vb ılk asamada olculendırme ve ıse nereden baslayacagımı cozemedım ..metal uzerıne ıscılıgım ıyıdır teknık resımden anlarım ama bır baslasam gerısını getırıcemde ;D hatta dısını alemınyum sac kaplamayı bıle dusunuyorum .lutfen yardım ve bılgılendırme...tezmetal@hotmail.com

bunun için önce kullanacagınız materyal ile dizayn edilmiş bir plan lazım..(agaç,fiber,saç,alüminyum)
planlarda hangi malzeme kullanılacagı ve ölçülendirmeler mevcut..ne aradığınızda önemli tabi balıkçı,yelkenli,gezi teknesi..plan ücretleri 150 ile 1000 dolar arası değişiyor..internette plan satan çeşitli firmalar mevcut..her malzemenin özgül agırlıgı farklı oldugu için yapmayı düşündüğünüz materyale göre plan edinmek lazım..