Gönderen Konu: LITL COOT  (Okunma sayısı 26658 defa)

ismailoruc

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Oruç
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: Devekuşu-2
Ynt: LITL COOT
« Yanıtla #45 : Aralık 25, 2012, 12:03:52 ÖÖ »

Özel yapacağını, dünyada ilk olacağı ve satışa sunamayacağı için demişti.
belki de uğraşmak istemedi. belli olmaz bakarsın seneye sitesinde 200$ a satışa sunar. belli mi olur.
biz sadece kocaman bir OHAAAAAAAAAAAAA dedik tabi ki

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #46 : Aralık 25, 2012, 12:05:25 ÖÖ »
3500 dolar nedir şaşırmış bunlar..Türkiyede bir öğretmenin 4 aylık maaşının o miktarda olduğunu belirtseydiniz..

Şimdiye kadar duyduğum en pahalı tekne planı fiyatı bu...
kapitalizmin temel yasası,talep varsa fiyat artar sam amcalar bu işi iyi bilir.. :)

ismailoruc

• İleri Rehber
« Yanıtla #47 : Aralık 25, 2012, 12:22:53 ÖÖ »
Yerse diyo sanırım Servet

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #48 : Aralık 25, 2012, 12:27:51 ÖÖ »
Kibarca :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

ismailoruc

• İleri Rehber
« Yanıtla #49 : Aralık 25, 2012, 12:31:23 ÖÖ »
Biraz Litl Coot reklemı yapalım. :)
http://www.denizrehberim.com/devekusu-2-t1556.0.html
Başlığında Neden Litl Coot tercih ettiğimi açıklamaya çalışmıştım . Merek eden dostlarımız oradan da inceleyebilirler.
belki bunun 4.99 bouyunda olan bir tekne bir çok kişi tarafından beğenilebilir.
Tabi ki önce bu tekneyi yeniden tasarlayacak bir tasarımcı gerekmekte.
Eğer barınak veya marinalara verecek kadar bol paramız yoksa çok amaçlı kullanılabilecek bir tekne olduğunu düşünüyorum.
Aslında şu barınma sorununu başka bir başlıkta çok detaylı irdelemek gerekiyor. Benim düşünceme göre tekne yapmaktan daha zor bir durum. Ne dersiniz?
litle coot un 4.99 boyunda bir modeli ve Barınak sıkıntısını detaylandırmaya?

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #50 : Aralık 25, 2012, 12:35:07 ÖÖ »
Barınak sıkıntısı için hangi zamandan bahsediyoruz abi ? Gezide mi yoksa gezi dışı zamandamı ? Salma ve omurga detayları römork u engelliyor :( Gene dönüp dolaşıp aynı konuya geliyoruz aslında. Her seçimimizde bazı şeylerden feragat ediyoruz. Teknemizle yaptığımız karşılıklı anlaşmalar ve pazarlıklar diyelim :D
Sen bana dengeli bir kullanım ver diyoruz biz oda tamam ama römorka binmem diyor :D
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #51 : Aralık 25, 2012, 12:42:47 ÖÖ »
Servetle konuştuk bu konuyu ona uygun römork yapabiliyoruz sen kararını hangi salmadan yana verdin

cribrogeneria

• Yeni Üye
  • *
  • Ad Soyad: Onur şimşek
  • Doğum Yılı: 1978
« Yanıtla #52 : Aralık 25, 2012, 12:46:47 ÖÖ »
3500 dolar nedir şaşırmış bunlar..Türkiyede bir öğretmenin 4 aylık maaşının o miktarda olduğunu belirtseydiniz..

Şimdiye kadar duyduğum en pahalı tekne planı fiyatı bu...
kapitalizmin temel yasası,talep varsa fiyat artar sam amcalar bu işi iyi bilir.. :)

Bizim yediğimiz Angusla kendi yediği etin fiyatını karşılaştırıp, üzerine bir de benzine verdiğimizi kıyasladıysa,  "35.000$ mı desem acaba?" diye içinden geçirmiştir. Geçirmediyse ayıp :)
Gün gördüm, günler gördüm, seni gördüm, şad'oldum..

ismailoruc

• İleri Rehber
« Yanıtla #53 : Aralık 25, 2012, 12:55:30 ÖÖ »
Barınak sıkıntısı için hangi zamandan bahsediyoruz abi ? Gezide mi yoksa gezi dışı zamandamı ?
( Gene dönüp dolaşıp aynı konuya geliyoruz aslında. Her seçimimizde bazı şeylerden feragat ediyoruz.

Volkan
Her ikisini de ayrı ayrı ele almak lazım. Gezi dışı zamanda ayrı sorunlar var sadece römorka yüklemekle iş bitmeyecek. her gün mü karaya alacağız? belki birkaçımızın barınak sıkıntısı yoktur ama Amatör denizciliğin önündeki en büyük sıkıntı barınma.

Gezi sırasında nerelerde gezmeyi hedeflediğimize göre değişmesine rağmen eğer sürekli bağlandığımız barınak dışında konaklayacaksak sıkıntı tekrar başlıyor.  Gittiğin tüm barınaklarda bağlanılabilecek yerlere  sürekli bağlanan tekneler var. Aralarda boş yer bulabilmek birçok yerde çok zor. Hele büyük şehirlerde ve Ege de.

İşin parasal boyutu ayrı bir facia.

Yani tekneyi yapıp suya attıktan sonra sıkıntı başlıyor. Devlet ÖTV diye KDV diye Bağlama kütüğü haracı diye ha bire para alıyor. Karşılığında ne veriyor? Pahalı ve  büyük teknelere sahip olan bir gurup için sıkıntı yok. Bizim tekne maliyetlerimizi bile aşan tutarlarda yıllık bağlama ücretlerini veriyor  derdini çözüyor. Diğer bir sıkıntı da buradan çıkıyor. Teknenmi var . Zenginsin . mantığı her yerde çalışıyor.

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #54 : Aralık 25, 2012, 01:15:11 ÖÖ »
Abi bu konu yinede bizim elimizde. Isler,düzen bize uygun degilse ozaman hata birazda biz ve bizim gibi dusunen deniz aşiklarinda degilmidir?
Demekki bizler dahada bastiracagiz birseyleri elde etmek icin.
Ozellikle barinak ticareti icin.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

ismailoruc

• İleri Rehber
« Yanıtla #55 : Aralık 25, 2012, 01:19:46 ÖÖ »
İşte tam bunun için yeni konu olarak işlenmesini ve gündemde tutulmasını önerdim.
burada 3000 kişi var.
hepimiz olmasa da birçoğumuz bazı sıkıntılar yaşamıştır. Paylaşarak bir nebze de olsun ses duyurulabilir.
gerçi bu konuyu yanlış başlıkta lonuşuyoruz bu neden le burada bırakalım istersen.
yeni bir başlık olarak açmak istersen orada tartışalım derim. tartışmak derken sıkıntılarımızı paylaşalım.

bu başlıkta Litl coot a devam edelim . Talep olursa tabi.

selamlar

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #56 : Aralık 25, 2012, 01:39:29 ÖÖ »
Ben konuyu tartismanin basladigi yerden ayri bir konu olarak bolebilirim abi o konu cok kolay.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

cihan35

• Çırak Üye
  • Ad Soyad: cihan pehlivan
  • Bulunduğu İl: izmir
  • Doğum Yılı: 1972
  • Tekne Adı: henüz yok
« Yanıtla #57 : Aralık 25, 2012, 01:35:59 ÖS »
saol Cem , ben anlamışım ama biraz tersten  :-[  ,  litl coot  için 195.- $  ödemeye razı olduğuma göre , bunun için makul yaklaşım aynı ölçüdeki stok plan fiyatı olur bana göre , o da 250,- $ . Yardımların benim ve grup için çok kıymetli . Belki bir - iki arkadaşın daha kafasına yatar bu proje . O zaman daha kolay ikna olur sanırım SAM AMCA   :o  .  Ben önümüzdeki sonbahardan önce zaten başlayamam . Çocukları önce evlendirdik , şimdi de torunlar sıraya girdi . Ama stok plan fiyatlarına ikna olursa , plan + kitapları hemen ısmarlarım . Geçen zamanda da model yapımı , barındırma yeri ayarlama , Güzelbahçe belediyesinden  rampa talebi gibi işlere  bakarım  ( Grup olmak için altyapı olur . )  Bir de İzmirde neşeyle , hep beraber teknelerini yapacak dostlar bulsak tadından yenmez . İzmirde bir  " Trailer Sailer " grubu kursak ne güzel olur . Hiç ütopya değil , elini taşın altına  koyacak 5 - 10 kişiye bakar , arkası da gelir , eminim . :D

ben seve seve hem yardımcı olmak isterim hemde konu hakkında bilgi alıp kendi tekneme karar vermek için bilgi almak isterim.
cep numaralarım 0532 7488775 tcel - 0531 6408251 vdfon