Gönderen Konu: AÇIK ÇAĞRI  (Okunma sayısı 5469 defa)

classicboats- M.Cem GÜR

• Kıdemli Üye
  • Çırak Üye
  • *
  • cemgur@classicboats-turkiye.com
    • Classicboats Turkiye
  • Ad Soyad: M.Cem GÜR
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1955
AÇIK ÇAĞRI
« : Mart 10, 2012, 05:37:51 ÖS »

Yakın bir gelecekte herkese & her keseye uygun 4Mt60 boyunda - 2 metre eninde motor ve kürekle tahrik edilebilen, yüksek bordalı, balıkçılığa uygun, deniz sefası da yapılabilecek bir modeli burada paylaşacağızdır. Biraz ondan, biraz bundan ortaya karışık birşey çıkartmaya çabalıyoruz.

Elimdeki kağıt üzeri planlarda değişikikler yapıyorum. Bu değişiklikleri önce AutoCad sonra da Rhino programında solid modelleme yapabilecekkahraman arıyorum.

Kaprislerimi çekecek, tariflerimi ve istediğim ölçüleri AutoCad'e işleyebilecek kadar deneyimli bir işbirliği arkadaşı arıyorum.
"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır."

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
Ynt: AÇIK ÇAĞRI
« Yanıtla #1 : Mart 10, 2012, 10:23:07 ÖS »
Cem Abi ah azcik Autocad bilgim olsa ahh.  Valla tikir tikir ne soylersen aninda yapardim ne nazi.
Yapabilecegim baska bir gorev varsa seve seve icinde yer almayi isterim.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

classicboats- M.Cem GÜR

• Kıdemli Üye
  • Çırak Üye
  • *
  • cemgur@classicboats-turkiye.com
    • Classicboats Turkiye
  • Ad Soyad: M.Cem GÜR
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1955
« Yanıtla #2 : Mart 10, 2012, 11:25:06 ÖS »
Cem Abi ah azcik Autocad bilgim olsa ahh.  Valla tikir tikir ne soylersen aninda yapardim ne nazi.
Yapabilecegim baska bir gorev varsa seve seve icinde yer almayi isterim.

İyi olurdu Volkan... ;) Neler neler çıkartırdık ortaya! :)
"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır."

ilkcanercan

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #3 : Mart 12, 2012, 12:44:23 ÖS »
auto cad benimde kanayan yaram kursuna gidip öğrenmeyi bile düşündüm ama busaatten sonra neredeyse mümkün değilmiş,kendime çok güzel bir  tekne planı oluşturdum ozalite verip büyüttüğümde çizgilerin kalınlığı 1 cm yi buluyor budurumda kesim yapamıyorum ama cad ile çizilmiş olsa çizgiler orjinal kalıyor cad bilen birini bulduğumda bu iş olacak gibi.
pıçak taşıyan hamsi kılıç balığı.
İLKER ERCAN KOCAELİ.

mehmet şasi

• İleri Üye
  • Ad Soyad: mehmet şasi
  • Bulunduğu İl: istanbul
  • Doğum Yılı: 1964
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2012, 03:28:01 ÖS »
buna katkım olmasını çok isterdim yalnız cem bey 8 yada 8.5 mt olsa bu boyda ki tekneler amatör yapımcı için zor olur

timuşin

• Yeni Rehber
  • **
  • Ad Soyad: Timuçin KUM
  • Bulunduğu İl: BURSA
  • Doğum Yılı: 28.11.1985
  • Tekne Adı: BOMBACI (Olunca)
« Yanıtla #5 : Mart 13, 2012, 08:49:55 ÖS »
Maalesef benim de fikir vermekten başka elimden bir şey gelmiyor; civar da bir teknik meslek lisesi var ise belki orada yardım teklifinizi geri çevirmeyebilirler, belki bir öğrenci de sayenizde denize tutulabilir.

seymenkaan

• Yeni Üye
  • *
  • hayallerimin peşinden...
  • Ad Soyad: kaan aslan
  • Bulunduğu İl: trabzon
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #6 : Temmuz 19, 2012, 10:19:45 ÖÖ »
   merhabalar. ben forumda yeniyim. sizler gibi kendi teknemi kendim yapmak isteyen fakat şuan için elinde fazla donesi olmayan biriyim :D
   cem abi iyi derecede autocad netcad 3dmax vb çizim, modelleme ve planlama programı kullanıyorum. aslen şehir plancısı olduğum için meslek icabı kullanmak zorundayım fakat meslek dışında 3. boyut hobi olarak başladım ve çeşitli modellemelerim var. bunlar genelde tek bina, villa, araba modelleri falan ama neden bir tekne modellemeyim diye düşünüyorum. buarada maket işlerindede merakım ve becerim var. birkaç gün içinde 12-14 metrelik gerçeğini yapmayı düşündüğüm bir motoryatın maketine başlayacağım.
   ankara'lıyım aslen fakat eşimin atanması dolayısıyle trabzonda ikamet etmekteyim. istanbul yakın olsa emin ol istediğin çizimi birkaç gün içerisinde beraber yapabiliriz fakat mesafe konusu ciddi problem.
   size önerebileceğim iki fikir var. birincisi üniversitelerin mimarlık, peyzaj, şehir planlama gibi bölümlerine hizmet eden kampüs içinde veya dışında bulunan ozalitçilerde çalışan arkadaşların çoğu size yardım edebilecek kadar program bilgisine sahiptirler. bende gazi üniversitesindeyken ankara'daki arkadaşlardan çok yardım almıştım. fakat yardımı belli bir ücret karşılığında yapmaları konusunda sizin kuracağınız ikili ilişkiye bağlayabiliriz. ankarada sadece planlar için pafta başına 20-30tl gibi (çizim yoğunluğuna göre 100tl bile fiyat verebilirler) fiyatlarla çizim yaptırabilirsiniz.
   ikinci önerim ise yaptığınız çizimler siz yanında olmadan kendini ifade ediyor ve üzerinde sözlü düzeltme yapılmayacak durumda ise bana birşekilde ulaştırırsanız elimden gelen en kısa zaman içerisinde çizimi ve modellemeyi yapmaya çalışırım. buarada kendime ait eni 115cm boyda sınırı olmayan renkli bir ozalit makinam var. sizin için çıktılarıda 1:1 veya daha küçük alabilirim.
   buarada tüm arkadaşlara seslenmek istiyorum; trabzon ve çevresinde olan arkadaşlara bu konuda yardımcı olmak isterim...
                                                                                                                                                                                KaaN (hayallerimin ardından, sizlerle beraber...)
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYEBİLENE!!!

seymenkaan

• Yeni Üye
  • *
  • hayallerimin peşinden...
  • Ad Soyad: kaan aslan
  • Bulunduğu İl: trabzon
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #7 : Temmuz 19, 2012, 11:08:58 ÖÖ »
birkaç 3 boyut örneği
NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYEBİLENE!!!

mtursucu

• Yeni Rehber
  • **
  • Muharrem Turşucu
« Yanıtla #8 : Temmuz 20, 2012, 03:24:45 ÖS »
Sn Cem bey ben verilen ölçülerde 3 boyutlu tekne planı çiziyorum.Omurga, kontra omurgalar,postaların 1/1 ölçülerini COREL DRAW a oradan da CNC  ye yollayabilirsiniz.Siz kayığın ölçülerini verirseniz çalışırım, beğenirseniz yaparsınız.6.50m classic bir çalışma yolluyorum sadece fikir vermek için.

mtursucu

• Yeni Rehber
  • **
  • Muharrem Turşucu
« Yanıtla #9 : Temmuz 20, 2012, 03:29:01 ÖS »
başka açı