Gönderen Konu: Proje paylaşımı  (Okunma sayısı 17752 defa)

classicboats- M.Cem GÜR

• Kıdemli Üye
  • Çırak Üye
  • *
  • cemgur@classicboats-turkiye.com
    • Classicboats Turkiye
  • Ad Soyad: M.Cem GÜR
  • Bulunduğu İl: İstanbul
  • Doğum Yılı: 1955
Ynt: proje paylaşımı
« Yanıtla #15 : Ocak 29, 2012, 01:34:00 ÖS »

cem üstad yakalamısken sorayım..
bie tekne planı almıstım bayagıda oldu..
teknede 8 posta var ama ofset tablosunda birde ghost frame ölçüleri verilmiş.
bu hayali posta ölcüsü modifiye içinmi yani tekneyi uzatmak içinmi?

Planı görmeden bir şey söyleyemem.
"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır."

selim2004255

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #16 : Ocak 29, 2012, 08:17:33 ÖS »
burada benden bilgi  ve yaşca büyük abiler ama ben genede kimsenin bilgi ve yeteneğini küçümsemeden bir şeyler söylemek istiyorum. ben yukarıda bir yazı yazdım....plana para vermek istemiyorum dedim...9-10 metre içten takmalı motoryat tipi bir tekne istiyorum dedim... bir arkadaş atıfta bulunmuş... ilk önce .....
1.. ben zaten 50-60 bin tl yi gözden çıkarıyorum.....ama bunu gözden çıkardım diye burada önümüze gelen herşeye de para verecek halimiz yok...
2... detaylı plan okumak tamamen algılama tekniği ve iyi bir matematiktir. kısacası birazda yetenektir...bir kişinin böyle bir işe acemi olarak başlaması burada cesaret örneğidir ve kendine güvenin tam olduğunun göstergesidir. kimse harkesi kendi gibi düşünmesin... ben iddia ediyorum öyle bu işler okumakla olmaz... pratikte çalışmış olmak gerek... bilgi kitaplarda da yazıyor... onu sadece alıp işleyecek beyinler gerekiyor..ben okudum ama olmuyor diyenleri de görüyoruz burada....evet haklısınız bir keser bir çivi eline almamış herkes konuşuyor....
3... bir insan bir işe girişince o insana genelde forumda elinden gelen yardım yapılacağına kalkıp bu şekilde kırıcı yazılar konulmasını şiddetle kınıyorum....burası forum....kimse kimse ye burada atıfta bulanamaz...kişinin ister cesareti olur ister parası buda kimseyi ilgilendirmez...

selim2004255

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #17 : Ocak 29, 2012, 08:20:32 ÖS »
bu konuşmaları da ayrıca buraya yazan arkadaşların sadece klavye kullanmayı bildiğini düşünüyorum...biraz sert oldu ama buda benim düşüncem...

ismailoruc

• İleri Rehber
  • Ad Soyad: İsmail Oruç
  • Doğum Yılı: 1960
  • Tekne Adı: Devekuşu-2
« Yanıtla #18 : Ocak 29, 2012, 08:30:34 ÖS »
affınıza sığınarak soruyorum.
sizin klavye kullanma dışındaki becerilerinizi ve tecrübelerinizi gerçekten merak ettim.
lutfeder bizi aydınlatırsanız sayenizde belki ufkumuz açılır ve bir şeyler öğrenmiş oluruz.

servet

• Kıdemli Üye
  • Onursal Rehber
  • *
  • Tekne Adı: avanti
« Yanıtla #19 : Ocak 29, 2012, 09:26:56 ÖS »
türkiyede üç yıl görev yapmış bir yabancının görev süresi dolmus ülkesine dönecek..
çalıştıgı kurumdaki arkadaşları bogazda yemege götürmüşler vatandaşı..
bir müddet sonra sormus bizimkiler.-türkiyeyi nasıl buldunuz diye?
bizimkiler,bogaz güzel,şiş kebab yahşi,lokum enteresan gibi cevaplar beklerden.
vatandaş çok eğitimli bir halkınız var demiş.!
sasıran bizimkiler,nasıl yani demiş?
valla demiş yabancı halkınızın üçtebiri doktor,üçtebiri avukat,kalanıda mühendis.!..

ne yazayım şimdi.!?
 :)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
  • Ad Soyad: Volkan Aydın
  • Bulunduğu İl: Bursa
  • Doğum Yılı: 1991
  • Tekne Adı: Suerte Vogo
« Yanıtla #20 : Ocak 29, 2012, 09:38:04 ÖS »
burada benden bilgi  ve yaşca büyük abiler ama ben genede kimsenin bilgi ve yeteneğini küçümsemeden bir şeyler söylemek istiyorum. ben yukarıda bir yazı yazdım....plana para vermek istemiyorum dedim...9-10 metre içten takmalı motoryat tipi bir tekne istiyorum dedim... bir arkadaş atıfta bulunmuş... ilk önce .....
1.. ben zaten 50-60 bin tl yi gözden çıkarıyorum.....ama bunu gözden çıkardım diye burada önümüze gelen herşeye de para verecek halimiz yok...
2... detaylı plan okumak tamamen algılama tekniği ve iyi bir matematiktir. kısacası birazda yetenektir...bir kişinin böyle bir işe acemi olarak başlaması burada cesaret örneğidir ve kendine güvenin tam olduğunun göstergesidir. kimse harkesi kendi gibi düşünmesin... ben iddia ediyorum öyle bu işler okumakla olmaz... pratikte çalışmış olmak gerek... bilgi kitaplarda da yazıyor... onu sadece alıp işleyecek beyinler gerekiyor..ben okudum ama olmuyor diyenleri de görüyoruz burada....evet haklısınız bir keser bir çivi eline almamış herkes konuşuyor....
3... bir insan bir işe girişince o insana genelde forumda elinden gelen yardım yapılacağına kalkıp bu şekilde kırıcı yazılar konulmasını şiddetle kınıyorum....burası forum....kimse kimse ye burada atıfta bulanamaz...kişinin ister cesareti olur ister parası buda kimseyi ilgilendirmez...

Selim Bey öncelikle şunu belirtmek isterim kırıcı lafınızdan sonra tüm yazıları baştan okudum ancak kimse size saygısızlık yapmamış :(

Bende sizin gibi düşünüyorum herşeye para vermemek gerekir ancak bu planın teknenizin temeli olduğunu siz zaten biliyorsunuz. Kaldıki 9-10 metreden bahsediyorsunuz. Kimsenin burda sizin kötülüğünüz için konuştuğunu düşünmüyorum. :(
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

Suerte Vogo'nun Yapım Macerası İçin Tıklayın!

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
Ynt: Proje paylaşımı
« Yanıtla #21 : Ocak 29, 2012, 10:16:13 ÖS »
Selim Bey ayrıca 'klavye kullanmayı biliyor' diye kastettiğiniz ve buraya yazıp size yardımcı olmaya çalışan insanların neler yaptığını biraz araştırırsanız bence bu söylediğinizden utanabilirsiniz.

Hadi herkesi geçtim Cem Bey zaten classicboats olarak plan satımı ve paylaşımı işini yapmakta. Trt için belgesel hazırlamış bir kişi. Bu belgesel de balıklar,dalgıçlar vs değil Amatör Tekne Yapımı ile ilgili bir program. Bahsettiğiniz diğer kişiler teknelerine başlamış veya bitirmeye yaklaşmış kişiler.

Forum yöneticisi olarak katiyen ben iki tarafada eşit bakarım ancak biraz küstahça bir hakaret olduğu için bende abilerimi savunma gereği duydum.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

izci04

• Kıdemli Üye
  • Çırak Rehber
  • *
  • Ad Soyad: Ersin İzci
  • Bulunduğu İl: Yalova
  • Doğum Yılı: 1985
« Yanıtla #22 : Ocak 29, 2012, 10:21:44 ÖS »
açıkçası sizi kırdığımı düşünmüyorum. Ben bahsettiğim için 40 50 binden üzerime alınıyorum.
kusura bakmayın bu işin gerçeği.herşeye para verin demiyorum zaten size. 50 bin lira verebiliyorsanız TEKNENİN KENDİSİNE bin lira vermelisiniz. tekne bu yani. 5 metre 6 metre yaparsınız hadi neyse deriz ücretsiz planlara yönelin diye. Sahibinden.com da biraz araştırırsanız 9 10 metre teknelerin 100 bin Eurolardan başladığını görürsünüz. Siz bence kendinizi bunlarla kıyaslayın.
Size yardımcı olmaya çalışan insanlar var.Şahsen burasını sabote etmeye geldiğinizi düşünüyorum. Kimse size hakarette etmiyor kötü birşeyde söylemiyor.
Klavye kullanmayı da biliyorum elimden çeşitli ahşap teknelerde geçti tekne yapmadım ancak elimden geldiğince onardım. Bilgilerinize.
Ersin İzci
1985/Armutlu

classicboats- M.Cem GÜR

• Kıdemli Üye
  • Çırak Üye
  • *
    • Classicboats Turkiye
« Yanıtla #23 : Ocak 29, 2012, 10:34:35 ÖS »
Ersin Kardeşim,
Sen kendi bildiğin yoldan kendi yoğurdunu ye....
Düşündüğün boyuttaki teknenin planına vermekten kaçtığın paracıkların cebini ısıtsın. Ne diyeyim.?
"Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır."

classicboats- M.Cem GÜR

• Kıdemli Üye
  • Çırak Üye
  • *
    • Classicboats Turkiye
« Yanıtla #24 : Ocak 29, 2012, 10:40:04 ÖS »
Ersin Kardeşim,
Sen kendi bildiğin yoldan kendi yoğurdunu ye....
Düşündüğün boyuttaki teknenin planına vermekten kaçtığın paracıkların cebini ısıtsın. Ne diyeyim.?
Özür diliyorum Selim yerine Ersin yazmışım......
Ersin Kardeş kusuruma bakma "morukluğuma" ver ;)

msceylan

• Usta Rehber
  • Ad Soyad: M.Sedat Ceylan
  • Bulunduğu İl: Ankara
  • Doğum Yılı: 1972
« Yanıtla #25 : Ocak 30, 2012, 01:25:22 ÖS »
sakin arkadaşlar :)

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #26 : Ocak 30, 2012, 01:38:10 ÖS »
Katılıyorum :D +1
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com

selim2004255

• Yeni Rehber
  • **
« Yanıtla #27 : Ocak 30, 2012, 07:44:46 ÖS »
arkadaşlar benim bu sitede kimseye birşey dediğim yok.. ben mühendis değilim ama bunları yazan bir çırak zihniyeti taşıyor olmalı... kendini birşey sananlar birilerine kondurmakla birşey olamazlar....kondurmaya çalışanlar da bir hiçden başka da birşey değildir...bu tarzda kişiler ancak rakı masasında konuşup gündüzleri uyuyan tarzda yaşam sürüyorlardır herhalde...çok daha fazla konuşmak istemiyorum.....bunları kimse üzerine alınmasın...alınacak kişiler kendini bilir diyorum...kadın gibi de kıvırıp kenarından geçmiyorum...o arkadaş çok terbiyesiz ve küstah.... bu da son sözüm....bir daha da muhattap olmam....herkese iyi günler....

vlkanaydin

• Kurucu
  • Onursal Rehber
    • Denizrehberim Forumu
« Yanıtla #28 : Ocak 30, 2012, 07:49:23 ÖS »
Konu Amacından Saptığından Dolayı Konu Kilitlenmiştir. Konu başlığı ile ilgilili tartışmalar yeni bir konu başlığında yapılabilir. Anlayışınız için teşekkürler.
VOLKAN AYDIN
Nilüfer/Bursa
admin@denizrehberim.com